Skocz do zawartości
remlus

Przerywacz kierunkowskazów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

NO ja tez mam taka nadzieje :) ale widze ten problem spotyka wiele Paskow. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

 

właśnie dziś rano padł mi przerywacz od kierunkowskazów, ten zespolony z awaryjnymi, próba reanimacji przyniosła tylko na chwile rezultat a muszę jechać w trasę czyli jakieś 400km, a nie jestem z WARSZAWY i nie znam tutejszych sklepów i na dodatek jestem w pracy, ale jak trzeba będzie to sie zerwę.

 

Gdzie na szybkiego mogę kupić w WARSZAWIE, powiedzmy, że na ASO zdecyduję się w ostateczności?

 

Zaraz będę obdzwaniał sklepy z działu "Polecam", ale może w międzyczasie ktoś z Was da mi konkretny namiar.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Za dużo nie podzwoniłem, ale a ASO mają go za 67 złoty, więc nie będę sknerował i kupię go tam. Te parę groszy zapłacę więcej za święty spokój i mniej stresu.

 

Pozdro

 

PS

Skończyło się na tym, że pojechałem do Inter Cars bo mieli mi coś dobrać uniwersalnego za 30, a w końcu kupiłem u nich oryginał za 76 bo zamiennika nie było.

Wychodzi, więc na to, że ASO niekoniecznie musi być najdroższe.

Aha i katalog oraz ceny w katalogu IC są często niepełne i nieaktualne, więc jak czegoś nie ma to dzwonić i pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artix555

Witam u mnie również pojawił się problem pokrewny z kierunkami . :/ Mianowicie podczas jazdy słyszę gdzieś w okolicach przekaźnika takie jakby zwarcie, jakby przekaźnik chciał zadziałać ale miał za mały prąd - dzwięk cięźki do określenia.Najpierw pojawiło sie jak było po dobrej ulewie i uspokoiło sie następnego dnia.Teraz jest sucho i co jakiś czas mi to tak dziwnie ćwierka, a kierunki, awaryjne wszystko działa ok. Nie wiem co jest grane. Mam zamiar sie do tego zabrać i może podpowiecie mi coś na początek? Przerywacz jest chyba za włącznikiem awaryjnych... Poszukam na forum jak się tam dostać. Może coś gdzieś po prostu dokładnie nie łączy i nie ździwię się jakby zaczął odczuwać warszawskie drogi :[ . Miał ktoś cos podobnego?

 

Pozdro

Arti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ja miałem takie same objawy, potem było coś takiego że jak włączyłem kierunkowskaz to mi chodził i sam się wyłączył pomimo że dźwignia kierunkowskazu była przesunięta i w tym samym dniu padł mi całkowicie.

Szukałem na allegro, ale jeśli doliczyć koszty wysyłki to wyszło drożej niż w ASO.

Polecam kupić nowy, a nie używkę.

Acha, jak będziecie kupowali w ASO to zwróćcie uwagę na kolor bo mają różne odcienie szarości i czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artix555

Yarcio, czyli jak sie domyślam mam poszukać sobie nowego przerywacza? :zawstydzony :kwasny: Trzeba będzie zrobić rozeznanie. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Dokładnie i z góry mówię ci - jedź do ASO - zapłacisz ok 67 zł i masz problem z głowy.

Nie kupuj używanych bo za jakiś czas będziesz miał podobny problem.

Można też zregenerować, ale to tylko na chwilkę - szkoda Kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wczorajszej podróży doznałem właśnie tego cykania przerywacza od świateł awaryjnych (pierwszy raz po włączeniu właśnie awaryjnych) . Od tego momentu najczęściej słychać cykanie gdy włączam prawy kierunkowskaz. Cyknie kilkakrotnie i po krótszym bądź dłużsym czasie przestaje. Światła, kierunki i awaryjne działają poprawnie, natomiast słychać to irytujące cykanie .

 

Czyli co radzicie:

- wymienić od razu przełacznik świateł awaryjnych,

- czy jak to kolega zdiagnozował, strawa tkwi w przełączniku kierunkowsazów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz kierunkowskazów jest zespolony razem z przełącznikiem od świateł awaryjnych. Jeśli "cyka" wtedy - kiedy nie powinien - to pozostaje tylko wymiana całego przełącznika :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ja bym wymienił, a raczej sprawdził.

Posłuchaj gdzie ci tak cyka, mi cykało przy awaryjnych i okazało sie że jest przebicie na cewce i elektromagnes tak cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertoss

WITAM!!! miałem podobny problem!!! kiedy włączałem kierunek cos mi trzeszczało własnie we włączniku awaryjnych. Myślałem ze to włącznik i kupiłem nowy, po wymianie na nówke działo się to samo. pojechałem na szrot i wymieniłem jeszcze jeden , to samo.... ale po jakims czasie doszedłem do tego ze to przełącznik kierunków, to było to..... , ale po ściągnięciu kierownicy zapaliła mi się kontrolka od paduszki. więc "jedno zrobione drugi rozwalone" musze wykasowac na kompie.

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :( - kupiłem nowy przełacznik awaryjnych i dalej to samo, więc musi być to nic innego jak przełacznik zespolony od kierunkowskazów.

 

W swoim passku mam tempomat i komputer i ciężko jest znaleźć taką używkę.

Znacie może kod tego podzespołu i czy przłącznik od Superba może pasować (wygląd jakby ten sam)? A może wystarczy to rozebrać i przeczyścić , ma to sens, czy od razu wymieniać na nowy przełacznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

W swoim passku mam tempomat i komputer i ciężko jest znaleźć taką używkę.

Znacie może kod tego podzespołu i czy przłącznik od Superba może pasować (wygląd jakby ten sam)? A może wystarczy to rozebrać i przeczyścić , ma to sens, czy od razu wymieniać na nowy przełacznik?

 

Ostatnio rozbieralem swoj przelacznik (brak swiatel dlugich). Nie wazne jest czy przelacznik jest z tempomatem czy nie. Czesc obslugujaca kierunki i swiatla jest w obu identyczna - zamienna. Powodem trzaskania przekaznika moze byc brudna bieznia ale rowniez jej nierownosci. Nie ma sie czego obawiac podczas rozkladania przelacznika nie wylatuje z niego 1000 czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozbieralem swoj przelacznik (brak swiatel dlugich). Nie wazne jest czy przelacznik jest z tempomatem czy nie. Czesc obslugujaca kierunki i swiatla jest w obu identyczna - zamienna. Powodem trzaskania przekaznika moze byc brudna bieznia ale rowniez jej nierownosci. Nie ma sie czego obawiac podczas rozkladania przelacznika nie wylatuje z niego 1000 czesci.

 

Jak rozbierales ta manetke?

Na manetce sa 4 wkrety na torxa trzymajace pokrywe, ale po odkreceniu cos dalej ja trzyma.

Ni w zab nie wiem jak sie tam dobrac bez totalnej destrukcji obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Jak rozbierales ta manetke?

Na manetce sa 4 wkrety na torxa trzymajace pokrywe, ale po odkreceniu cos dalej ja trzyma.

Ni w zab nie wiem jak sie tam dobrac bez totalnej destrukcji obudowy.

 

Dwa wkrety trox (niebieski) i cztery zatrzaski (czerwone).

 

873176f26de4002am.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa 4 torxy. musze sie dobrac do tego bardziej brutalnie.

Powinno sie udac, a jak nie to nie pozostaje nic innego jak kupic nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa, ale tylko lewa manetka w ASO kosztuje 220zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa, ale tylko lewa manetka w ASO kosztuje 220zł

 

A wersja z tempomatem + wiazka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
U mnie sa 4 torxy. musze sie dobrac do tego bardziej brutalnie.

Powinno sie udac, a jak nie to nie pozostaje nic innego jak kupic nowa.

 

Skoro ktos to zmontowal w fabryce to mozna to rozmontowac. Trzeba to zrobic tak zeby pozniej dalo sie zmontowac na nowo:). Zrob zdjecie moze cos wymyslimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wersja z tempomatem + wiazka?

 

właśnie wersja z tempomatem 220 (nr kat. 1J0 953 513)

 

A w temacie cykania, pytania etc., to już zlikwidowane :evil: Wyjęta poducha, zdjęta kierownica, odpięte przewody, rozebrany i wyczyszczone bieżnie przełącznika... I DZIAŁA.

Za drugim razem całość demontażu i montażu zajęła 40 min. :ok:

 

(ale przełącznik 3ba będzie chyba i tak niedługo kupić, bo jak widać element się zużywa!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności