Skocz do zawartości
remlus

Przerywacz kierunkowskazów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam forumowiczów. W moim pasku TDI z 2001r przestały działać kierunkowskazy i światła awaryjne. Tak jakby przerywacz, ale nawet nie wiem czy takie coś w pasku istnieje. Może ktoś udzielić mi informacji co to może być i czy z wymianą jest problem? Kierunkowskazy po przełączeniu migaja raz i cisza, podobnie z awaryjnymi.

 

EDIT by kubelt - zmienilem okreslenie modelu na prawidlowe i przenioslem do odpowiedniego dzialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat z 2001r. to passat B5 3BG, nie B6.

W 3B przerywacz byl zintegrowany w przycisku swiatel awaryjnych, zbliz sie do tego i posluchaj, czy "cyknie" raz jak wlaczysz awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, faktycznie jest zintegrowany we włączniku świateł awaryjnych. Wymieniłem za 30 zeta. Co do modelu, to jak większość nowych właścicieli byłem przekonany, ze to B6 (taki też kupiłem :D ), dopiero tutaj dowiedziałem sie w czym rzecz. Dzięki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze do uslug :)

Mozesz powiedziec, jak sobie poradziles? Kupiles nowy przycisk od awaryjnych czy wymieniles cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem. Pojechałem na szrot z częściami do VW i facet wyciągnął mi stary i wsadził inny (też uzywany) przerywacz. Trwało to 5 minut może. Przerywacz jest za przyciskiem świateł awaryjnych (taka kostka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf

Witam :621:

od wczoraj jestem posiadaczem paska i mam pare problemow jeden z nich to kierunkowskazy-czasami jak je wlanczam zapindalaja jak dzikie a potem same zwalniaja do normalnej predkosci i tak w kolko nadmienie ze sprawdzalem wszystkie zarowki i pala czekam na rade bo pierwszy raz mam autko tej klasy i nie mam doswiadczenia z cala ta elektronika z gory dzieki :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na brak styku przy jakiejś żarówce od kierunku, musisz poczyścić styki przy żarówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kierunkowskazy i awaryjne zaczely swiecic ciaglym swiatlem ,bylem na trasie podjechalem do skody kupilem caly modul do octawi zmienilem przycisk z przodu i po klopocie.Tak to jest jak sie forum przeglada,dzieki forum vw. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Witam. Ja u siebie rozebrałem, poprawiłem wszystki miejsca lutownicze na płytce, podoginałem blaszki styków i też ruszył. Pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rsylwestrowicz

Witam Wszystkich.

Miałem podobny problem w swoim Passacie 1.8 T z 2002 roku. Kirunkowskazy po prostu przestawały działać po chwili od włączenia. Przyczyna - uszkodzony wyłącznik świateł awaryjnych który jest zintegrowany z przerywaczem kierunkowskazów. Zamówiłem nowy w sklepie z częściami zamiennymi. Kosztował 50 PLN, wymieniłem sam i wszystko jest OK. Dla porównania...w serwisie zaproponowali wymianę za 180 PLN........

Pozdrawiam wszystkich :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapi

Witam,

ja też miałem taki problem, w czasie jazdy próbnej przy zakupie siadły kierunki, musiałem jechać bez nich 150 km- okazało się że to przerywacz zintegrowany z włącznikiem awaryjnych. Koszt wymiany: 1 żywiec (używany od kolegi z rozbitego paska) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr.so

Witam wszystkich, mam ten sam problem z kierunkowskazami, możecie udzielić mi kilku wskazówek jak można samodzielnie zdemontować włącznik awaryjnych (Passat2001Rr.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr.so

Przepraszam ale nie, jestem nowy także wybaczcie.

kubelt - wielkie dzięki! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swibno

Straciłem kierunkowskazy i światła awaryjne. Centralny zamek podczas wł/wył sygnalizował kierunkowskazami. Przeczytałem posty w tym temacie i zabrałem się za rozkręcanie. Po stuknięciu włącznika świateł awaryjnych usterka znikła. Pewnie zawiesił się tylko przekaźnik. Zobaczę czy nie będzie się to powtarzać. W moim passiu udało się bez rozbierania. Czyżby B5'a też była samochodem, który trzeba walnąć żeby jechać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspius

Z przerywaczem jest tak ze walniesz dziala... potem musisz walnac dwa razy a potem to juz czesciej walisz niz dziala... Ja pol roku jezdzilem walac od czasu do czasu, ale ostatnio mnie juz to dobija i w koncu musze wymienic ;)

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak ze jade sobie spokojnie a tu nagle przerywacz atakuje mnie 3-5 kliknieciami i cisza....za 20 minut znowu. Dodam tylko ze w przerywaczu zapracuje stycznik i to wszystko...bez zapalania zarowek kierunkowskazu.

Taka irytujaca glupotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse poczytaj gdzies na forum moj watek na temat Twojego problemu. Tu nie lezy problem w przerywaczu a w manetce od kierunkow, ze "starosci" jest duzo opilkow w przelaczniku i to powoduje zwarcia i w czasie normalnej opracy slychac "cykanie" kierunkow pomimo tego ze nie swieca sie. Robota na gora pol godziny, choc trzeba zdjac kierownice i wyjac manetki, ale zrobilem to z jakies pol roku, a nawet wiecej i do tej pory ani razu nie mialem juz problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal6272

No i mnie dopadla awaria przerywacza! Kupilem nowy od mechanika pracujacego w ASO za 75 zl. Zmiana to pikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zuse poczytaj gdzies na forum moj watek na temat Twojego problemu. Tu nie lezy problem w przerywaczu a w manetce od kierunkow, ze "starosci" jest duzo opilkow w przelaczniku i to powoduje zwarcia i w czasie normalnej opracy slychac "cykanie" kierunkow pomimo tego ze nie swieca sie. Robota na gora pol godziny, choc trzeba zdjac kierownice i wyjac manetki, ale zrobilem to z jakies pol roku, a nawet wiecej i do tej pory ani razu nie mialem juz problemu.

 

właśnie pojawiło mi się coś takiego jak opisał kolega zuse ... bardzo irytujące :/

 

zazwyczaj zaraz po wyłączeniu kierunkowskazu ... przerywacz lubi sobie popstrykać mimo że już jest wyłączony ... dodam że nic oprócz tego pstrykania się nie dzieje ... wszystko działa ok ...

 

posiadam kierownice 4 ramienną wielofunkcyjną ... mam nadzieje że jak to rozbiore to dam rade później złożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności