Skocz do zawartości
remlus

Przerywacz kierunkowskazów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki axlotic! Miałem ten sam problem i już przymierzałem się do wyciągania manetki. Kupiłem jednak jakiś inny spray do czyszczenia styków i też mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa dziwna, nie działa awaryjne i kierunki, po próbie napełnienia klimy-spalił się kompresor (piszczał i dymił się :/) cykanie słychać tylko przy początkowej fazie włączania kierunkowskazów i awaryjnych, ale nic nawet nie mignie.

 

Natomiast otwierając i zamykając auto migacze błyskają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamykaniu i otwieraniu sygnal na migacze idzie z modulu komfortu a nie z przekaznika kierunkow,padl ci pewnie przelacznik awaryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zamykaniu i otwieraniu sygnal na migacze idzie z modulu komfortu a nie z przekaznika kierunkow,padl ci pewnie przelacznik awaryjnych.

 

no to jestem uspokojony, bo za grosze to dostanę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam taką przypadłość która polega na tym iż gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki i zostawię np. włączony kierunek i otwieram drzwi to mam taki sygnał jakbym auto zostawił na światłach. Poniekąd światła się włączają bo z tyłu gdy jest włączony lewy kierunek świeci lewe światło :/ Ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodach grupy VW jest to prawidłowy objaw ;). Po prostu przy wyłączonej stacyjce manetka kierunkowskazów załącza postojówki po jednej stronie samochodu (tej w którą jest skierowana). A pisk informuje cię że zostawiasz samochód na postojówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ostatnio jak się bawiłem z awaryjnym od skody spaliłem bezpieczniki i myślałem że coś spaprałem. Widocznie wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mogło się stać, że awaryjne działają po włączeniu zapłonu przełącznik wymieniony na inny. Stary przestał działać po podłączeniu przyczepki i włączeniu awaryjnych, podobno poleciał dymek z przełącznika. Przełącznik u mnie w passacie działa normalnie a u znajomego nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie

 

Kupiłem sobie moduł od tzw. miękkich kierunkowskazów, aby w passacie b5 kierunkowskazy działały tak jak np w Golfie V.

 

Czy taki moduł podłącza się tam gdzie kabelki od przycisku włączania świateł awaryjnych ?

Jest może gdzieś opis ?

Moduł ma 4 kable do połączenia, pod prawy i lewy migacz, masa i 12V po włączeniu zapłonu.

 

Może ktoś coś poradzić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam maly a zarazem duży problem z kierunkami. Ostatnio barczo często palił mi sie bezpiecznik od kierunkowskazów, problem byl na tyle dziwny ze palił sie tylko podczas włączonego kierunku w lewo badz w prawo i auto wjezdzalo na nierówności tzw dziury. Posprawdzalem wszystkie styki i problem zniknął. Za kilka dni bezpiecznik się nie spalil ale przerywacz wraz z przyciskiem awarynym był cały wypalony aż śmierdział palonym plastikiem. Przerywacz został zmieniony i wszystko wydawalo sie ok az do momentu jak bylem 600 km od domu, z przerywacza zaczął sie wydobywac delikatny dym, do momentu az nie spalił sie bezpiecznik. Posprawdzalem cala instlacje (na ile to mozliwe w trasie) odlaczylem swiatla dzienne (ledy), haka. I nie mam pojecia w czy problem. Zostala manetka ale nie mam tego jak sprawdzic. Prosze o jakies porady co moze byc przyczyna. Pasowalo by dojechac do domu i sie nie spalić ... a do domu jest 900 km. Dodam jeszcze ze moduł komfortu jest przeniesiony pod deskę, wiec wody napewno w nim nie ma. Sorki za chaotyczny opis ale pisze z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również mam problem z kierunkiem - dokladnie lewym. Ale od początku. Jakieś 2 miesiące temu się zaczęło. Włączając kierunek w lewo musiałem dociskać manetkę do dołu aby zatrybił. Wymieniłem manetkę i było OK. Od wczoraj znowu się zaczęło. Rano wyjechałem i działalo, ale jak wieczorem odpaliłem wieczorem auto i ruszyłem to już była lipa. Włączam manętkę do dołu i nic się nie dzieje, tylko pyka w szybkim tempie przerywacz. Kierunek w prawo świeci i pyka normalnie. Awaryjne też. Więc o co teraz chodzi? Skończyły mi się pomysły :(

 

EDIT: Naprawione.

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy w 3B jest bezpiecznik od świateł awaryjnych? Nie działają światła awaryjne, kierunkowskazy są w porządku, wymieniłem cały przycisk od awaryjnych ale to nie pomogło.

 

Pozdrawiam

Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja nr 39. Trzeci rząd "dużych" bezpieczników od lewej i w pionie od góry to będzie drugi. Wartość 15A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja również miałem problem z cykaniem w b5fl oraz na zegarze nie pokazywało mi kontrolki lewego kierunku mimo że faktycznie kierunki są. Zacząłem od włącznika awaryjnych ale to nie pomogło ,bwiec wyczyściłem manetkę i cykanie ustało, ale nadal nie wyświetla mi na zegarze lewej kontrolki kierunku. Miał może ktoś taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podczas jazdy wysiadły kierunkowskazy łącznie ze światłem awaryjnym. Ale walnąłem mocniej w włącznik świateł awaryjnych i działa:) Na razie puki chodzi to chodzi i będę tak jeździł, dopiero jak zdechnie całkiem to spróbuje tam pogrzebać, polutować coś a jak zdechnie całkiem to zamówię nowy. Koszt tego na allego na dzień dzisiejszy (29.05.15) tj. ok 35zł + przesyłka. Samemu spokojnie można to wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to nie jest ori. to nie polecam, podróbki są bardzo głośne ......

 

A ja mam ori i jest bardzo głośne w porównaniu do innych aut. Np Skoda Felicia nawet ma cichszy niż ten co mam w B5.

Dlatego moje pytanie: Da rade coś z tym zrobić by było jak najciszej? Nie wiem.. wymiana od jakiegoś innego modelu auta z możliwością przełożenia samego przycisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu mam taki problem że kierunkowskazy normalnie działają wszystkie 6 na liczniku też się wyświetla ale po wyłączeniu którego bądź kierunkowskazu przerywacz dalej cyka ale kierunki się nie świecą. Czasami zacyka sam z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu mam taki problem że kierunkowskazy normalnie działają wszystkie 6 na liczniku też się wyświetla ale po wyłączeniu którego bądź kierunkowskazu przerywacz dalej cyka ale kierunki się nie świecą. Czasami zacyka sam z siebie.

 

Do wymiany najprawdopodobniej przełącznik kierunkowskazów. Jeśli potrafisz i lubisz samemu grzebać przy autach, to można zdemontować stary przełącznik, rozebrać go i przeczyścić styki - ale to jest pracochłonna opcja polecana tylko naprawdę zdolnym majsterklepkom ;)

 

Z mniejszym prawdopodobieństwem będzie to uszkodzenie przerywacza. Najprostszym sposobem będzie podmianka na inny przerywacz i pojeżdżenie na nim przez jakiś czas w celu wyeliminowania usterki przerywacza. Wymiana przerywacza to 5 minut roboty, a z przełącznikiem jest niestety dużo więcej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglibyście podać które nr-y pinów w przerywaczu awaryjnych to:

- 12V po zapłonie

- kierunki L i P

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nr-y pinów w przerywaczu awaryjnych to:

- 12V po zapłonie

- kierunki L i P

12V po zapłonie nr 6

kierunki :

L nr 3

P nr 2

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności