Skocz do zawartości
marcel_76

Dodatkowe gniazdo zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie dorobienie dodatkowego gniazda zasilania pod kierownicą z lewej strony do podłączania navi. Chciałbym ażeby w tym gnieździe zasilanie znikało jak wyjmę kluczyk ze stacyjki. pod co najlepiej się podpiąć(który bezpiecznik) ażeby czegoś nie zepsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najprosciej o chyba rozebrac obudowe kierownicy i jak przekrecisz kluczyk zmierzyc gdzie masz 12 V i tam sie wpiac z tym gniazdem a samo gniado zamontowac gdzie ci wygodnie i wtedy masz Kluczyk ON POWER ON :) Kluczyk OFF POWER OFF :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No najprosciej o chyba rozebrac obudowe kierownicy i jak przekrecisz kluczyk zmierzyc gdzie masz 12 V i tam sie wpiac z tym gniazdem a samo gniado zamontowac gdzie ci wygodnie i wtedy masz Kluczyk ON POWER ON :) Kluczyk OFF POWER OFF :-)

Pozdrawiam

ok tylko chodzi mi o to żeby nie wpiąć się w jakiś ważny obwód gdzie większy pobór prądu mógłby sprawiać jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie gdzies wiekszy prad to moim zdaniem powinien byc ciutek grubszy kabel od wszystkich innych i po tym mozna poznac.

 

A moze zaadoptuj pod wlacznik swiatel. Tam bedzie bezpiecznie :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odgrzebię temat. Chciałbym zamontować dodatkowe gniazdo lub przerobić oryginalne żeby prąd był po przekreceniu kluczyka. Chciałem puścić prąd od radia ale tam zaskoczenie. Jak wiadomo zółty kabel to podtrzymanie wiec caly czas jest prad ale czerwony wlanie powinien mieć prad dopiero po przekreceniu kluczyka a tu lipa. On też ma prad tak jak zółty cały czas. Nie mogłem znaleźć kabla który dostaje prad po przekreceniu kluczyka. Jak z tą stacyjką . Macie jakieś konkretne rady??? Może ktoś z was to robil i podpowie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze 75x pod kierownicą, tam znajdziesz + po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącze 75x pod kierownicą, tam znajdziesz + po stacyjce

 

Dzieki za podpowiedz :D Znalazłem już . Zamawiam gniazdo i działam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności