Skocz do zawartości
Gość skubi

zapowietrzone sprzęgło b6

Rekomendowane odpowiedzi

To będe musiał skrzynie wyjąć jaki to koszt z częśćiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie siłownik sprzęgła cieknie lub zapowietrza się (zintegrowany z łożyskiem wyciskowym) i tu niestety skrzynia do wyjęcia...

 

nie koniecznie skrzynia do wyjęcia. Słyszałem od znajomego o przypadku gdzie uszkodził się wysprzęglik ten za pedałem sprzęgła i miał podobne problemy. Był po wymianie sprzęgła i dwumasy.

 

Radził bym zacząć od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od rzeczy tańszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze ten wężyk od sprzęgla pod filtrem powietrza. lubi być luźny i nie być dociśnięty, tak już fabryka zrobila.

 

Co do tego cięzkiego wrzucania jedynki i wstecznego to mialem to samo, ciezko nawet schodzil z jedynki na dwojke itd. skrzynia zmieniona z nowym olejem i wszystko śmiga bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc, co zrobiłeś z sprzegłem, ja wymieniłem pompe pod pedałem było w miare ok i wczoraj znowu pedał w podłodze.

odpowietrzam i jest duzo powietrza w płynie

Masz jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam identyczny problem z Passatem b6 2.0 TDI 8V z 2005 roku. Podczas manewrowania na "jedynce" lub wstecznym po wciśnięciu pedału sprzęgła w podłogę zdarza się, że samochód sam zaczyna ruszać z minimalną prędkością tak jakbym puścił pedał sprzęgła. Gdy samochód samoczynnie ruszy, występuje problem z wybiciem biegu. Więc problem jest identyczny jak poprzedników piszących w tym temacie. Ma ktoś konkretną recepte na usunięcie problemu? Widzę, że niektórzy napisali o usunięciu problemu mimo nie wymieniania całego kompletu sprzęgła łącznie z kołem dwumasowym. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten filmik nie mogę znaleźć ale jest gdzieś na forum o tym luzie na walku sprzęgłowym który powoduje ciężkie włączanie jedynki i wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżkie wyłączanie to pół biedy, najgorsze jest to, że samochód sam rusza mimo wciśniętego pedału sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć możecie mi powiedzieć jaki wysprzęglik idzie do mojego auta (B6 1.9 tdi, skrzynia 5 biegów HNV). Na srtronie IC widziałem , że są dwa rodzaje do skrzyni PR-0EM = MQ-200 lub PR-0EJ = MQ-250. Nie wiem , który mam do siebie wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do sprzegla jest jakis zbiorniczek na plyn typu hamulcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek jest jeden wspólny dla hamulców i sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj problm polegal na nieszczelnym wysprzegliku, po wymianie smiga jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu zmieniłem sprzęgło dwumase i łozysko czyli omplet i teraz mam problem z włożeniem jedynki i wyciągnięciem wstecznego

Odpowietrzanie nic nie daje jutro bede zmieniał pompe sprzęgła choc jestem przekonany ze to też nie pomoże , miałem identyczny przypadek w seacie i niestety oddałem skrzynie do roboty kozt 600 zł i wszytko przeszło , mysle ze tu bedzie tak samo , pisze o tym bo widze ze i inni maja z tym problem

 

Natomiast mam pytanie jak ta pąpę wytargać

bo nie chce wylesc z tego co sie przyglądałem to trzeba ja od strony silnika lekko przekręcic w lewo i wyciągac , ale niestety nie moge jej przekręcici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/138694-Instrukcja-Usunięcie-luzu-na-wałku-sprzęgłowym

 

 

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

teraz mam problem z włożeniem jedynki i wyciągnięciem wstecznego
Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem ze sprzęgłem od czasu do czasu zazwyczaj po pokonaniu kilku ostrych zakrętów pedał sprzęgła odbija do połowy, muszę odciągnąć go nogą żeby wrócił do prawidłowego położenia. Wymieniłem wysprzęglik, odpowietrzyłem układ ale problem co jakiś czas powraca. Poza tym na zimnym silniku coś bardzo delikatnie w okolicach silnika piszczy, a po wciśnięciu sprzęgła pisk nasila się, jak silnik się rozgrzeje piszczenie ustaje. Mam uszkodzoną sprężarkę klimatyzacji ale to chyba nie ma związku z piszczeniem, mechanik też nie był pewny co może być przyczyną obu problemów. Czy to może być łożysko oporowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pazdzierniku wymieniłem płyn hamulcowy (Ate Typ 200 bo co 3 lata trzeba zmieniac)

ale sprzęgła nie odpowietrzylem bo do końca nie wiedziałem jak ten cycek odkręcić .Wcześniej miałem Leona 1 i tam odpowietrznik był kolo zbiorniczka płynu .Mam taki zbiorniczek z różnymi rozmiarami nakrętek , do niego wlewa się płyn , nakrętke na zbiorniczek i wężyk pod jakiś kompresor lub kolo zapasowe i na zapasowce robiłem hamulce przy wymianie płynu i przewodów z przodu .Od kilku dni mam wrażenie , że jedynka , dwójka i wsteczny nie wchodzą idealnie na zimnym po rozgrzaniu lepiej choć czasem też się zdarzy .Buda nie trzęsie , ciągnąć tez nie ale idealnie nie jest .Kumpel ostatnio się przejechał i mówił , że wysoko bierze ale wiadomo jak jest jak się przesiada z innego auta.Czy ten wysprzeglik łatwo się wymienia i gdzie on się znajduje?

Ostatnio tez miałem pełne auto i miałem wrażenie , że pod obciążeniem jakby skrzynia lepiej chodziła to może któraś poducha ? Ile wogóle jest poduch pod skrzynia /silnikiem ?

Reasumujac sprzeglo nie ciągnie , wysprzegla w miarę dobrze no a po wymianie płynu hamulcowego nie było odpowietrzane.Czy podczas odpowietrzania zbiorniczek do odpowietrzania musi być wyżej od tego zbiorniczka , który jest zamontowany w samochodzie czy niekoniecznie bo podczas odpowietrzania hamulców to nie jest .

Będę wdzięczny jak ktoś by coś doradził .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie również pojawiły się objawy niewysprzęglania po wymianie kompletu sprzęgła na SACHS. Oto moje spostrzeżenia:

 

Wstępnie przypuszczałem, że to albo zapowietrzony układ (niestety kilkakrotne odpowietrzanie nic nie dało). Później celowałem w pompę sprzęgła, ale tutaj większość powiedziała, że to nic nie daje. Kolejne przypuszczenia poszły na dwumasę (3 kolegów na forum napisało, że wymiana im pomogła). Zdenerwowany faktem, że nowa dwumasa, która na karku ma kilkaset km byłaby wadliwa, zadzwoniłem do polskiego oddziału SACHS i po rozmowie z technikiem udało mi się poukładać wszystkie klocki:

1) nowa dwumasa jest najprawdopodobniej w pełni sprawna

2) powodem jest luz na wałku sprzęgła (to co koledzy tutaj też wspominają, a panu technikowi było bardzo dobrze znane), luz powoduje niepełne wysprzęglanie (w max momencie tarcza powinna się na około 2-3 mm od dwumasy), a luzu na wałku wg VW nie powinno być. Jest luz - tarcza nie może się wystarczająco odsunąć - klei się do dwumasy.

3) w trakcie wymiany kompletu dwumasy widziałem, że stara tarcza sprzęgła była zjechana praktycznie do zera, gdzie nowa ma z 2-3 mm po obu stronach okładzin ściernych. Luz, który powstał/powstawał na wałku niwelowany był cienką tarczą i objawy ciągnięcia sprzęgła nie występowały, a w nowej grubej tarczy tak.

4) IMHO wymiana kompletu dwumasy z SACHS na LUK i rozwiązanie problemu (3 kolegom to pomogło) jest spowodowane innymi wymiarami sprzęgła LUK (tarcza jest cieńsza niż w SACHS?) przez co objawy nie występują?

 

Ja niestety nie mam teraz czasu i miejsca, żeby sprawdzić czy mam luz ale prawie jestem pewien, że to wina słabej, wycierającej się obudowy skrzyni biegów (6 biegów) HDV. Dodatkowo na 5 biegu najprawdopodobniej też już mi się*wyciera obudowa bo przy wrzucaniu 5 słychać coś a'la zgrzyt (skrzypienie) i przy hamowaniu silnikiem na 5-ce wyje.

 

VW nie popisał się w twardości obudowy skrzyni biegów - przykre... a na liczniku nie ma dużo. Myślałem, że skrzynia biegów polata z 500k i nie będzie problemów, chociaż z nią....

 

EDIT

Jestem po "naprawie", miałem 1,3mm luzu na wałku sprzęgłowym. Po dorobieniu pierścienia u tokarza (mimo poszukiwań w ASO nie udało się znaleźć pierścieni/zestawu naprawczego o tej średnicy) i jego montażu nareszcie odczuwam radość z jego prowadzenia.

Naprawa wyeliminowała:

- niewysprzęglanie (ciągnięcie) sprzęgła bo wciśnięciu pedału

- trudne wyrzucanie 1 i wstecznego

- wycie 5 (razem ze skrzypieniem podczas puszczania sprzęgła na 5

- trochę lepiej chodzi lewarek - wbijanie 1 i wstecznego

 

POLECAM!

Edytowane przez michael_13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję trochę kotleta, otóż 2 tygodnie temu oddałem mechanikowi swoją B6 2.0 TSi CAWB na wymianę uszczelnienia na wale, po zdjęciu skrzyni mechanik stwierdził zużytą tarczę sprzęgłową i oddał ją do regeneracji (obito nową okładzinę). Po odebraniu auta od razu zauważyłem, że sprzęgło chodzi bardzo "lekko" tzn jej siła sprężynowania jest znikoma, przez co przy szybszym puszczeniu sprzęgła noga pracuje szybciej niż pedał sprzęgła, dodam iż przed wizytą u mechanika sprzęgło chodziło normalnie, nie ślizgało się, a pedał sprzęgła sprężynował z normalną siłą, teraz sprzęgła w ogóle się nie czuje. Wraz z mechanikiem odpowietrzaliśmy układ, kolejnego dnia robiłem to samo, płyn uzupełniony, nieszczelności nie widać. Objaw nasila się po dłuższym postoju, po kilkukrotnym wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła jest nieco lepiej, jednak to nie to samo co było przed wymianą tarczy sprz. W czym szukać przyczyny? ogólne objawy wskazują na nieszczelność, miał ktoś kiedyś podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie 5 odpowietrzałem wysprzęglik ten na skrzyni dużą strzykawką i wężykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A objawy miałeś podobne do moich?sam zgłupiałem, bo usłyszałem opinie takie, że po wymianie kpl sprzęgła bądź wyczyszczeniu wszystkiego i poskladanie na nowo moze dać taki efekt wiec sam nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy serio jest coś nie halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności