Skocz do zawartości
Gość skubi

zapowietrzone sprzęgło b6

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie teoretycznie ETKA nie wskazuje czy ma to być LUK czy SACHS. Choć jeden mechanik uważa właśnie tak jak conquer że wymiana kompletu na LUK pomoże. A Ty kolego conquer wymieniłeś te części na LUK w golfie jak dobrze zrozumiałem. Widzę że teraz masz B6 2.0 TDI i jak rozumiem w tym autku sprzęgło Cię nie dopadło? A napisz co sądzisz o wymianie zamego łożyska na LUK? Ma to sens? Bo jakoś nie bardzo mi sie uśmiech wywalić kolejne 2 tysie na kolejny zestaw sprzęgła LUK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mechanik twierdzi sprzęgło do reklamacji. Ma ktoś może doświadczenie z reklamacją sprzęgła SACHS? Jak wygląda procedura? Kto płaci za kolejną wymianę sprzęgła? Cze mechanik wystawia opinię i jak rozpatrują pozytywnie czy nie?

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

 

Jeszcze jedna sprawa. Jadąc np na 3 biegu delikatnie wciskam sprzęgło następnie gwałtownie wciskam gaz i czuję jak sprzęgło ( pedał sprzęgła ) podnosi się o kilka cm. następnie odpuszczam gaz i czuję jak sprzęgło opada o kilka cm. Na to również zwrócił uwagę mój mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem taki zestaw w golfie, w passacie odpukać jeszcze nic sie nie dzieje. Moim zdaniem powinieneś wymienić łożysko i docisk na LUK - to prawdopodobnie jest przyczyna. Etka w przypadku golfa IV wyraźnie mówi o firmie LUK. Ciężko Ci będzie reklamować elementy sprzęgła, ale mam nadzieje że się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może doświadczenie z reklamacją sprzęgła SACHS?

Zadzwon do goscia u ktorego kupiles zestaw to on daje Ci gwarancje, powiedz w czym rzecz jak nie wierzy to go przewieziesz (chyba, ze daleko mieszka), potem niech daje Ci swojego mechanika (on placi a wymiane) i wez LUK od od niego, a tamto niech reklamuje (wez jakis kwitek od niego), a potem to Ciebie g.....obchodzi ja on to zobi. Jak tak zrobilem z wahaczami, kasa z relamacji wplynele na moje konto po miesiacu, bo placilem za drugi zestaw wahaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odpowietrza sie to sprzeglo i gdzie jest ta pompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiles cos z wysprzeglikiem ? zebys go chcial odpowietrzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wcześniej opisywałem swoje problemy ze sprzęgłem w tym poście.

Teraz chciałbym opisać moje spostrzeżenia.

Jak wiadomo miałem ciągnące sprzęgło przy manewrowaniu na półsprzęgle. Następnie była wymiana wszystkiego co się da na SACHS mianowicie koło dwumasowe, tarcza, docisk, wysprzęglik, pompka sprzęgła oraz płyn. Nie było poprawy. Następnie pojawiła się hipoteza że SACHS jest wadliwy i pomoże LUK. No to kolejna wymiana całego kompletu na LUK.

Jeżdżę już na LUK-u kilka miesięcy. Może nie jest idealnie czasem jedynka lub wsteczny trochę haczy przy wkładaniu ale to może być kwestia regulacji na cięgnach. Poza tym jest OK. Nie muszę się siłować żeby wyjąć jedynkę. Przejechałem około 5kkm i wydaje się w porządku. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała sprawa u "piterm". Napisz jakie są Twoje spostrzeżenia jak trochę pojeździsz.

A teraz kwestia reklamacji SACHS. Po prostu masakra. SACHS twierdzi że sam z premedytacją zepsułem sobie sprzęgło. Mianowicie jest przegrzane i pracowało w uślizgu twierdzi SACHS. Ja się nawet z tym zgadzam bo jeśli nie było wysprzęglenia to musiało pracować w uślizgu i w końcu się przegrzało. Ale gdzie jest przyczyna jeśli na komplecie LUK jest OK. Składałem już trzecie odwołanie od decyzji SACHS. Z reklamacją użeram się już kilka miesięcy a przedstawiciele SACHS są nieprzyjemni i niema z nimi żadnego dialogu. W swoich diagnozach są wyrocznią. Nawet opinia niezależnego rzeczoznawcy ich nie interesuje. Jedyna droga to sąd. I tutaj też mnie ciekawi jak skończy się reklamacja "piterm". No chyba że nie będziesz reklamował SACHS-a.

Apropo wadliwego SACHS-a mam pewną teorię:

Jest to opis mojej reklamacji w SACHS:

W moim przypadku sprawa wygląda tak: zestaw SACHS został zamontowany wraz z nowym łożyskiem wysprzęglającym marki SACHS oraz nową pompką znajdującą się pod pedałem sprzęgła również marki SACHS a w układzie nie było i niema wycieków płynu. Tak więc nie widzę powodu dla którego miałby występować problem ze sterowaniem sprzęgła. Kolejna sprawa jest taka, iż objaw nie wysprzęglania pojawił się natychmiast po zamontowaniu zestawu. Fakt że demontaż zestawu nastąpił po przebiegu 2500 km, wynika z tego iż usterka nie pojawiała się regularnie. Jak później zauważyłem najczęściej przy manewrowaniu na parkingu lub przy podciąganiu w korku na półsprzegle. Gdy objaw wystąpił pomimo pełnego wyciśnięcia sprzęgła nie mogłem wyjąć np. 1-go biegu i wręcz czułem jak samochód jest zabierany przez niewysprzęglony 1 bieg. Po pewnym czasie odkryłem że, kiedy występuje ta sytuacja wystarczy przegazować samochód do około 4500 obrotów i wtedy nagle samochód jest wysprzęglony i nie mam już problemu z wyjęciem np. 1-go biegu. Uznałem wreszcie że sprzęgło nie może tak działać a w szczególności nowe sprzęgło. Udałem się więc do warsztatu gdzie komplet był montowany. Mechanik wziął samochód na jazdę próbną. Po powrocie stwierdził że komplet powinien zostać zareklamowany z powodu „klejenia się masy żelazkowej”. Wtedy niewiele to dla mnie znaczyło. To on jest fachowcem więc uznałem że ma rację. Komplet został zdemontowany i od razu zamontowany został kolejny komplet koła dwumasowego wraz z tarczą i dociskiem,całość LUK. Łożysko wysprzęglające oraz pompka pod pedałem sprzęgła została z poprzedniej wymiany. Na obecnym komplecie przejechałem około 5000 km i jak do tej pory objaw nie wystąpił.

W tej sytuacji postanowiłem zasięgnąć informacji w internecie. Znalazłem wyjaśnienie jak działa takie koło dwumasowe. Okazało się gdy odpalamy silnik i koło dwumasowe zaczyna wirować jago część która styka się tarczą sprzęgłową odjeżdża od pozostałej części koła siłą odśrodkową. Więc jeśli poprzez wyciśniecie sprzęgła, bądź operowanie sprzęgłem można tę odjeżdżającą część cofnąć to zrozumiałem co może znaczyć „klejenie się masy żelazkowej”. Następnie dopasowałem do tego scenariusza dlaczego przegazowanie samochodu przywracało mi wysprzęglenie. Działo się tak dlatego że 4 krotne zwiększenie obrotów silnika zwiększa siłę odśrodkową co powoduje rozklejenie koła dwumasowego. Tak więc moim zdaniem produkt jest wadliwy biorąc pod uwagę również fakt iż na kolejnym zestawie takie objawy nie występują.

 

 

Ale to tylko moja teoria, nie znam się na tym., wydaje się jednak prawdopodobna. Dlatego ciekawi mie opinia innych użytkowników z podobnym problemem.

Edytowane przez pulmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daromir

Witam wszystkich.od stycznia jestem w posiadaniu paska b6 140. 2005 po przejechaniu ok 25 tys.km nic sie nie dzialo.od listopada padło mi sprzęgło wymieniłem cały komplet (SACHS) koszt 3200 zł plus pompke sprz.objawy miałem identyczne jak (pulmar)aż byłem zdziwiony ze te wszystkie objawy jakie opisywał sprawdziły sie co do joty!!!!.Po kilku dniach od wymiany objawy wrociły!!! mechanik odpowietrzał,robił cuda i nic.to samo!!wtedy wydrukowałem wypowiedzi z tego forum,przeczytał i stwierdził ze to pompka"bo przecież zestaw SACHA-a jest dobry ,bo nowy"!!! kupiłem w serwisie wydalem 320 zł i to samo!!! czyli objawy nie znikneły.Pozostała jedynie wymiana nowego kompletu.nalegałem by wymienił na LUK-a ale na reklamacji może wymienić na to samo czyli SACHS.wymienił i jest wszystko ok!!!! nic się nie pieprzy. Jestem zadowolony. ale walczyłem miesiąc!

Jednak nigdy w życiu nie kupię passata !!! to juz nie są te auta co kiedyś powiem wprost.to wielka kupa!! chyba wrocę do mercedesa.pozdrawiam pulmara i dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.od stycznia jestem w posiadaniu paska b6 140. 2005 po przejechaniu ok 25 tys.km nic sie nie dzialo.od listopada padło mi sprzęgło wymieniłem cały komplet (SACHS) koszt 3200 zł plus pompke sprz.objawy miałem identyczne jak (pulmar)aż byłem zdziwiony ze te wszystkie objawy jakie opisywał sprawdziły sie co do joty!!!!.Po kilku dniach od wymiany objawy wrociły!!! mechanik odpowietrzał,robił cuda i nic.to samo!!wtedy wydrukowałem wypowiedzi z tego forum,przeczytał i stwierdził ze to pompka"bo przecież zestaw SACHA-a jest dobry ,bo nowy"!!! kupiłem w serwisie wydalem 320 zł i to samo!!! czyli objawy nie znikneły.Pozostała jedynie wymiana nowego kompletu.nalegałem by wymienił na LUK-a ale na reklamacji może wymienić na to samo czyli SACHS.wymienił i jest wszystko ok!!!! nic się nie pieprzy. Jestem zadowolony. ale walczyłem miesiąc!

Jednak nigdy w życiu nie kupię passata !!! to juz nie są te auta co kiedyś powiem wprost.to wielka kupa!! chyba wrocę do mercedesa.pozdrawiam pulmara i dziękuje

z tego co opisujesz to wygląda na winę mechanika ze pierwszy komplet źle założył nie przyznał się i objawy powróciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie !mam taki problem w Passacie b6 20tdi 140ps 8zawor. 2005r. Jedzilem sobie dlugie trasy. Gdy wjezdzam do miasta mam taki problem, ze nie dam rady wyjac 1 biegu i samochod podjezdza do przodu tak jak by nie rozlaczylo sprzegla . Ze wstecznym tak samo jest jak jest zimny to elegancko wychodzi 1 bieg tylko sie nagrzeje to podjerzdza na sprzegle do przodu i nie dam rady wyrzucic na luz, mocniej szarpne wyrzuce na luz .( dzis wymienilem nowe lozysko (luk) tarcze (schas)docisk(schas) takie jak bylo w orginale wszystko O) oo iii dalej to samo panowie pomozcie odp sms na 500-824-450 lub na e-mali bo jestem zablokowany. Musze jechac zagranice dodam jeszcze ze pompka jest zajebista dobrze odpowietrzony ciegna tez byly regulowane i nic nikt nie wie co to moze byc zaden mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jamar75

Proszę o informację jak spisuje się sprzęgło ponieważ ja mam taki sam problem seat altea 2,0 TDI.

 

---------- Dodano o 16:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:04 ----------

 

Proszę o informację jak spisuje się sprzęgło ponieważ ja mam taki sam problem seat altea 2,0 TDI.

 

---------- Dodano o 16:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:05 ----------

 

Proszę o informację jak spisuje się sprzęgło ponieważ ja mam taki sam problem seat altea 2,0 TDI.

 

---------- Dodano o 16:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:06 ----------

 

witam panowie !mam taki problem w Passacie b6 20tdi 140ps 8zawor. 2005r. Jedzilem sobie dlugie trasy. Gdy wjezdzam do miasta mam taki problem, ze nie dam rady wyjac 1 biegu i samochod podjezdza do przodu tak jak by nie rozlaczylo sprzegla . Ze wstecznym tak samo jest jak jest zimny to elegancko wychodzi 1 bieg tylko sie nagrzeje to podjerzdza na sprzegle do przodu i nie dam rady wyrzucic na luz, mocniej szarpne wyrzuce na luz .( dzis wymienilem nowe lozysko (luk) tarcze (schas)docisk(schas) takie jak bylo w orginale wszystko O) oo iii dalej to samo panowie pomozcie odp sms na 500-824-450 lub na e-mali bo jestem zablokowany. Musze jechac zagranice dodam jeszcze ze pompka jest zajebista dobrze odpowietrzony ciegna tez byly regulowane i nic nikt nie wie co to moze byc zaden mechanik.

Pelikan coś pomogło bo jestem w podobnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odgrzeje trochę kotleta; mam taki sam problem jak koledzy wyżej tzn. problemy z wyjęciem jedynki/wstecznego – nie wysprzęgla do końca. Jak najlepiej zabrać się do tematu, nic jeszcze nie było wymieniane. Pytam o jakieś konkretne rozwiązanie, bo po przeczytaniu tematu z praktycznie prostej sprawy robi się dobra zagadka (mając na uwadze, że koledzy wymieniali kompletne sprzęgła i problem pozostaje…)

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w tym linku znajdziesz odpowiedź. Sam mam taki problem teraz tylko szukam kogoś kto mi to pomoże zrobić bo nie mam dostępu do kanału.

 

http://www.autocentrum.pl/autodiagnoza/volkswagen/sharan/van/1.9-tdi-115km/blokujace-sie-biegi-i-ciagnie-na-wcisnietym-sprzegle-1098998522/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam taki problem że wymieniłem cały komplet sprzęgła luk na sachs i ciężko wchodzi 1 bieg i wsteczny.Mam wrażenie jak by dobrze nie wysprzeglało.Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzis dopadła mnie niemiła niespodzianka. Wyjezdzajac z posesji po wrzuceniu 2ki nie moglem zmienic biegu, sprzeglo nic nie pomagalo, nawet na wcisnietym sprzegle na maxa, czuc ze sprzeglo lekko lapie. Udalo sie wrzucic na luz. Probowalem kazdy bieg po kolei i nic, na wcisnietym sprzegle zaden nie wchodzil, jedynym biegiem na ktorym udalo sie wrocic do domu okazala sie 3jka. Jako ze stalo sie to pare godzin temu zastanawiam sie od czego zaczac bo wymiana kompletu od sprzegla po dwumase nie jest czynnoscia ktora ktos powinien sie zajac. Skrzynia naturalnie manual 6biegow 2.0 tdi 140km BKP.

Ktos mial doczynienia z tego typu problemem ? Naturalnie jak silnik wylacozny biegi wchodza gladko,

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek1988

Witam. Panowie męczyłem się z tym problemem prawie rok nikt nic nie wiedział, mechanicy cuda chcieli wymieniać i naciagać mnie na koszty ale nie dałem się a od tygodnia mam wszystko zrobione dlatego w razie co piszcie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj dziś nagle szybko ruszyłem stanoł mi pedał sprzęgła w połowie nie mogłem w rzucać biegów teraz nie mogę nic wrzucić na l.

na wyłączonym silniku bez problemu wrzucam . Co to może być?

 

---------- Dodano o 20:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:03 ----------

 

Witaj dziś nagle szybko ruszyłem stanoł mi pedał sprzęgła w połowie nie mogłem w rzucać biegów teraz nie mogę nic wrzucić na l.

na wyłączonym silniku bez problemu wrzucam . Co to może być?

 

---------- Dodano o 20:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:06 ----------

 

Witaj dziś nagle szybko ruszyłem stanoł mi pedał sprzęgła w połowie nie mogłem w rzucać biegów teraz nie mogę nic wrzucić na l.

na wyłączonym silniku bez problemu wrzucam . Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie męczyłem się z tym problemem prawie rok nikt nic nie wiedział, mechanicy cuda chcieli wymieniać i naciagać mnie na koszty ale nie dałem się a od tygodnia mam wszystko zrobione dlatego w razie co piszcie pomogę...

Więc kolego proszę cię o pomoc:

mój problem polega na włączaniu i wyłączani pierwszego biegu oraz wstecznego. Przykład 1: parkowanie auta - "jedynka" czasem nie mogę włączyć a jak trzeba przełączyć na "wsteczny" to muszę siłowo wyszarpnąć. I to samo cofam... i chce poprawić włączając "jedynkę" - muszę siłowo wyszarpnąć "wsteczny"

 

Przykład 2:

Stoję na skrzyżowaniu. Włączona "jedynka" i czekam na zielone. Nagle, mimo że sprzęgło wciśnięte, czuć drżenie pod pedałem i auto zaczyna poruszać się do przodu!! (tak jak by lekko sprzęgło puszczało)

 

Nie wiem w czym leży problem. Czasem jest dobrze, a czasem usterka występuje jak w opisie.

Ostatnio coraz bardzie się to nasila i sprawia to dyskomfort.

 

Zapoznałem się z całym wątkiem i wychodzi na to że konieczna będzie wymiana koła dwumasowego. Rozumiem że dla swiętego spokoju LUK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj dziś nagle szybko ruszyłem stanoł mi pedał sprzęgła w połowie nie mogłem w rzucać biegów teraz nie mogę nic wrzucić na l.

na wyłączonym silniku bez problemu wrzucam . Co to może być?

sądze że pękła sprężyna w tarczy lub docisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie siłownik sprzęgła cieknie lub zapowietrza się (zintegrowany z łożyskiem wyciskowym) i tu niestety skrzynia do wyjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności