Skocz do zawartości
Gość Carlos90

[B5] Jakie felgi?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszce takie pytanie, bo przy dwóch felgach brakuje mi śrubek sa to śruby na imbus gwint M7, jest tak ,że co drugi otwór śruba. Można tak jeździć jak będzie to dobrze skręcone czy jest ryzyko rozszczelnienia? Pytam, bo ciężko taką śrubkę znaleźć po sklepach. To są takie śrubki http://allegro.pl/bbs-vs-sruba-sruby-m7-i5149962033.html, w dwóch felgach mam komplet, a w dwóch brakuje co drugą. ewentualnie zna ktoś sklep w Rzeszowie gdzie moga mieć takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam teraz problem z tymi felgami. Mianowicie, zastąpiłem brakujące śruby zwykłymi z łbem sześciokątnym tylko łeb przerobiłem, żeby zakręcić i dałem te felgi na tył. Na przód te z wszystkimi śrubami (nie sprawdzałem czy dokręcone bo nie miałem takiego klucza) i po założeniu kół i przejechaniu dosłownie 15 km, zaczęło tak telepać przodem, zatrzymałem się i patrzę połowa śrubek w kole przednim od kierowcy się samoistnie wykręciła. I teraz ciężko taką śrubkę znaleźć, oryginalne BBS M7x24 na allegro widziałem po 7zł:[ Zamierzam te śrubki jeszcze raz wszystkie powykręcać i wkręcić na jakimś kleju najlepiej żeby trzymało. Tylko ni wiem jaki jest klucz do tej śrubki, tzn. jak się nazywa bo to jest taka gwiazdka 12 kątna. Jak ktoś wie niech podeśle link najlepiej. A i na jakim kleju to najlepiej wkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ni wiem jaki jest klucz do tej śrubki, tzn. jak się nazywa bo to jest taka gwiazdka 12 kątna.

potrzebujesz końcówki typu SPLINE, rozmiaru niestety Ci nie podam na podstawie foto, polecałbym Ci taki zestaw z YATO

http://archi.inosak.org/db/item5091379360_1.html

 

co do kleju to taki do gwintów firmy Loctite bedzie okhttp://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=loctite+klej+do+gwint%C3%B3w&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Ten rozmiar to wydaje mi się że M8. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie, czy te śrubki http://allegro.pl/srubka-srubki-m7-x-24-mm-chrom-bbs-oz-rh-skrecane-i5103820815.html będą odpowiednie? Co prawda nie oryginalne tytanowe, ale w klasie 12.9. Cena 3 zl za nowke a nie 7 za ori uzywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A takie pytanie, czy te śrubki http://allegro.pl/srubka-srubki-m7-x...103820815.html będą odpowiednie? Co prawda nie oryginalne tytanowe, ale w klasie 12.9. Cena 3 zl za nowke a nie 7 za ori uzywke.

A jakie to ma znaczenie ?

Ważne że mają odpowiednią twardość. :ok

P.S. Obowiązkowo zapodaj klej na gwint i będzie git.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko. Klej już kupiony to Loctite 243 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje założyć gwint i do tego mam okazje kupić koło 18" 8,5J Et32 opony 225/40. Nie będzie to wystawać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie wystawac. Przy 9' i et41 fele mialem ciagle schowane pod blotnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE~~~Kupilem felgi 16 BBS od audi A6 c6 oryginal,7 cali ET42 i opony na nich 225/55 ,założyłem i jest bardzo blisko opona do wahaczy, ręki nie włoży ani palca .Pojechałem sie przejechac j sciaga na lewo, i tak dziwnie strasznie jak by zachwile cos mialo odpasc. Doradzcie czy te felgi będa , czy ET jest za duze czy opony za szerokie. PILNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony są za wysokie.

Powinny być 205.55.16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pikopiko czyli felgi benda, et też, tylko opony nie te, ale jak zaloze 205 to benda tylko ciut węższe a nie niższe, chyba??? nie jestem dobry w tym aurat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil to procent szerokości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomson1985 jak masz opony 205/55 R16 (standardowy wymiar) to nie ma prawa żeby obcierało. Jeżeli masz opony co pisałeś parę postów wyżej to masz założone złe opony i nie ma co się dziwić że obciera :[ Zmień opony i będzie :ok

pikopiko dobrze prawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Kupiłem ori felgi Audi 7J 16 ET37 z oponami 205/55 i teraz dwa pytania. Czy śruby od felg stalowych będą pasować bez problemów czy muszę dać dłuższe? Drugie, to orientuje się ktoś tak z pamięci czy w B5 są śruby ze łbem kulowym czy stożkowym bo muszę kupić jeszcze śruby zabezpieczające. Wiem, że ori śruby mają rozmiar 14 x 1,5 x 27,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to śruby stalowe mogą być. Mogę jutro sprawdzić bo mam śruby co miałem w felgach aluminiowych i porównam ze stalowymi (zrobię zdjęcie i wstawię tutaj). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, dzięki. Poszperałem trochę dokładniej w necie. I znalazłem odpowiedzi na moje obydwa pytania. Śruba jest ta sama: 14 x 1,5 x 27,5 z łbem kulowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma ktos na sprzedaz felgi 3 sdm 19" 8,5j et42 ?? model 0.06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności