Skocz do zawartości
michael_13

Kontrolka ABS ESP OFF, przekreślone P oraz kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba odczytać błędy zapisywane w pamięci. Tak, to jest zgadywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z adaptacją czujnika kąta skrętu. Problem powstał po odpięciu klemy akumulatora. Czytałem już chyba wszystkie wskazówki na forum dotyczące adaptacji tego czujnika, ale próby adaptacji wg wskazówek na tym forum nie pomogły. Dodam że w VCDS w blokach pomiarowych w grupie 004 pierwsza kolumna czujnik kąta skrętu wyświetla wartość zerową przy obrocie kierownicą. Czy może to oznaczać uszkodzony czujnik kąta skrętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj błąd i podaj go tu nam.

Zawsze po odpięciu zasilania czujnik kąta skrętu zgłasza błąd. Po przejechaniu 20 m, gdy wszystko jest ok - błąd znika.

Objawia się świeceniem kontrolki ESP i symbolem kierownicy na żółto. Możesz nawet do tyłu te 20 m zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te błędy. Wiem że to jest brak lub zła adaptacja kąta skrętu, ale procedura adaptacji nie skutkuje u mnie i już nie mam pojęcia jaki jest tego powód. Adaptacje robiłem wg wskazówek ze strony ross-tech

 

Address 03: ABS Brakes Labels: 3C0-614-095-C2.clb

Part No SW: 3C0 614 095 K HW: 3C0 614 095 K

Component: ESP 440 C2 H015 0001

Revision: H015 Serial number: 0657205570

Coding: 0013710

Shop #: WSC 00803 204 05292

VCID: 2A5D746F85301F7110B-807F

 

1 Fault Found

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

 

Address 44: Steering Assist Labels: None

Part No: 1K1 909 144 H

Component: EPS_ZFLS Kl.12 1502

Shop #: WSC 00000 000 00000

VCID: 30696607A3EC65A1DEF-8065

 

2 Faults Found

02546 - Steering Limit Stop

005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

Freeze Frame:

Mileage: 7920 km

Temperature: 5.0°C

Voltage: 14.40 V

Voltage: 14.30 V

 

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

000 - -

Freeze Frame:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zapaliła mi się kontrolka przekreślone p. Przy zaciągniętym hamulcu ręcznym mrygał przycisk ręcznego i kontrolka od hamulca ręcznego na liczniku. Po 4-tym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Jutro zczytam błędy zobaczę w czym problem. Parę dni temu zmieniłem klocki przednie + wymiana kostki od czujnika zużycia klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Mam problem w moim passacie z palącymi się kontrolkami jak w temacie. Problem pojawia się ale co ciekawe raz na jakiś wszystko gaśnie i jest w porządku. Na komputerze diagnostycznym pokazuje błędy 

03841 - czujnik prędkości obrotowej, tylne lewe awaria sygnału

00290 - czujnik koła tylne lewe bark komuniakacji

Wydaje mi się że to problem z jakąś wiązką ale nie wiem gdzie tego szukać. Ma ktoś schemat lub jakiś pomysł?

 

Do tego wyskakuje jeszcze błąd systemu START/STOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz połączenia czujnika ABS tego koła - zwróć uwagę na stan styków we wtyczce. Dobre jest dojście jak zdemontujesz koło. Prze okazji zobaczysz/sprawdzisz stan

łożyska tego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod wątek.

Jadę spokojnie, start-stop na skrzyżowaniach wyłącza silnik aż tu nagle na kolejnych światłach mój passat wali błędami:

- usterka ABS/ stabilizacja toru jazdy (ESC)

- Usterka Start-stop

- Usterka systemu kontroli ciśnienia w kołach

oraz zapalone kontrolki na żółto ABS, ESP, kierownica, P w kółeczku i nawiasie, sflaczałe opona - od ciśnienia w kołach.

Niedziałający Start-Stop, AutoHold, hamulec ręczny jak zatrzymam się na skrzyżowaniu ale ręcznie mogę go włączyć

Podłączyłem VCDS-a i  ABS pokazuje błędny - niezrozumiały odczyt z czujnika G44 prawe tylne koło.

Odczyt pomiaru prędkości z czujników ABS bez gazu pokazuje na 1 biegu 16km/h ale prawy tył faluje od 0 do 18, na 2 biegu 24km/h i podobnie falowanie od 8 do 32 zdarza się to dość często.

Czytając na tym forum postawiłem na łożysko w piaście i czujnik magnetyczny na tych łożyskach. Po demontażu stare łożyska szumią a pierścień magnetyczny uszkodzony razem z gumą osłaniającą.

Wymiana piasty z łożyskami i czujnikiem magnetycznym (140zł).

Błędy wykasowałem i święty spokój.

 PS. Warto odrazy kupić nową śrubę (24zł), stara zapieczona i osadzona na kleju do gwintów tak że przy odkręcaniu uszkodziłem gniazdo Torksa na śrubie.

Myślę że w przyszłości się komuś przyda ta diagnoza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem - zapalają się kontrolki ABS,ESP i przekreślone P.

Zdjąłem przednie lewe koło i się okazało że mechanik przy wymianie tarcz i klocków urwał wtyczkę od czujnika zużycia klocków zalutował końcówkę - pokleił taśmą - także wiązka 3C0 927 903L do wymiany. Ma ktoś może schemat gdzie ida te przewody i do czego są podłaczone (passat B6 2008r)?? to jest wiązka zintegrowana z czujnikiem ABS. Nie wiem czy to będzie to ale od tego zamierzam zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności