Skocz do zawartości
Gość dawid77

Nie działa pilot centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod temat. Od kupna auta (97' AEB) kluczyk raz otwierał centralny, raz nie (potem szalał i otwierał i zamykał się podczas jazdy, ale została naprawiona klamka od kierowcy i wszystko wróciło do normy). 2 tygodnie temu wymieniłam baterie i działał od razu, po każdym przyciśnięciu. Dzisiaj, ku mojemu wstydowi (wieźć miałam rodziców "nowym" autem do cioci) nie mogłam wejść do auta. Dioda na kluczyku (nie scyzoryk) w ogóle nie działa. Najlepsze jest to, że zamek też "nie idzie" (mam wkładkę tylko od strony pasażera)- nie mogę otworzyć. Aku ok, drugi alarm też. Baterie są dobre- sprawdziłam (nawet założyłam nowe, bo miałam). Dioda nie żyje. Czy to możliwe, że padł kluczyk? VAG 5 lutego br. pokazywał:

955 Kluczyk 1 przekroczona wartość adaptacji

1330 sterownik centralny funkcji komfort uszkodzenie/magistrala CAN brak sygnału- błąd sporadyczny [brak objawów]

 

Teraz nie wiem czy siadł kluczyk (dioda nie działa) czy moduł komfortu a dioda po prostu się zepsuła a kluczyk jest ok.

----------------------------------

Okazało się, że to kluczyk (nie było prądu na obwodzie). Dałam go do naprawy, ale oczywiście się rozkodował. Mam wkładkę od strony pasażera. Zamek ani drgnął więc nie mogłam wejść w ogóle do auta i o włączeniu zapłonu nie było mowy. Włożyłam rozkodowany kluczyk do zamka. Nic. W końcu zamek ruszył. Nie otworzył mi auta, ale kiedy miałam go w pozycji, w której powinien centralny się otworzyć, nacisnęłam 1 raz przycisk otwarcia i centralny się otworzył (wszystkie drzwi) i kluczyk zakodował. Pozdrawiam.

Edytowane przez Olab3
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W dniu dzisiejszym wymieniłem baterię w pilocie scyzoryku który wcześniej działał (passacie 98r), ku mojemu zdziwieniu pilot nie działa próbowałem go zaprogramować lecz jak wsadzam kluczyk do drzwi celem zaprogramowania jednych drzwi mi nie zamyka i nie programuje się pilot. Co mam zrobić?Można nim zapalić silnik jak i zamknąć drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem , po odłączeniu akumulatora rozkodował mi się pilocik . Gdy na pilociku naciskam "otwórz" to otwiera tylko 1 drzwi (drzwi kierowcy) .. Jak go zakodować żeby otwierał wszystkie drzwi . Passat Bf5 2002r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam mały problem , po odłączeniu akumulatora rozkodował mi się pilocik . Gdy na pilociku naciskam "otwórz" to otwiera tylko 1 drzwi (drzwi kierowcy) .. Jak go zakodować żeby otwierał wszystkie drzwi . Passat Bf5 2002r

A co się dzieje, gdy nacisniesz drugi raz "otwórz"? Reszta drzwi powinna wtedy odryglować się.

Ustawienia z poziomu Vag-a. http://forum.vw-passat.pl/threads/91862-centralny-zamek-pilot-dziwne-zachowanie?p=1643410&viewfull=1#post1643410

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naciskam drugi raz "otwórz" to nic się nie dzieje .

To nie ma innej metody ?.

 

A jeszcze jedno pytanie bo mam 2 kluczyk , ale został on wyprany i jest jakaś możliwość żeby działał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko a ze nie moge załozyc nowego postu pisze tutaj. Otwierajac auto z pilota nie mam zadnego sygnalu swietlnego (kierunki) ani dzwiekowego(klakson alarmu) a jak zamykam mam sygnal tylko dzwiekowy. Powiedzcie mi jak mam wylaczyc ten klakson przy zamykaniu auta i jak wlaczyc kierunki przy otwieraniu i zamykaniu auta. Znalazlem kiedys post co jest opisane jak to zrobic ale pisalo ze to dotyczy aut od 98r a ja mam 97r i jak sprawdzalem to faktycznie nie dziala. I przy okazji gdzie jest antena w aucie od alarmu bo musze bardzo blisko podchodzic do auta a mam nowe baterie w pilocie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podłączyć do tematu w sprawie niedziałającego centralnego z pilota a mianowicie nie otwiera, nie zamyka i nie otwiera bagażnika.autko kupiłem miesiąc temu 2000r lift 1.8T i już nie działały. Czytałem wszystkie tematy, wiązka dochodząca do modułu

jest jak nowa, moduł suchutki jak pieprz, wymieniłem baterie próbowałem kodować i nic. Wczoraj byłem u gościa który podłączył kompa próbował kodować kluczyli i nic.powiedział że to może być moduł, podjechałem na szrot sprawdziłem dwa modułu z próbą kodowania i nic. nie wierze że mam popsute obydwa kluczyki (diody świecą) moduł też chyba odpada,jeśli ktoś może to proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś ma lub miał taki problem że kiedyś z bardzo daleka pilot scyzoryk działał a teraz otwiera zamki w drzwiach ale z bliska i to tylko z jednej strony czyli kierowcy. Proszę o info jak ktoś by mógł pomóc. Dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leondbwc
A radio, wyłącza się jak wyciągniesz kluczyk?

 

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

 

I jeszcze jedno, pilot działał wcześniej czy nie działa od początku jak masz auto?

 

Mam podobny problem, nie działa mi central z kluczyka, kluczyk zamyka mi tylko drzwi kierowcy, wymieniłem oryginalne radio na inne [LG], radio nie wyłącza się jak wyciągne kluczyk. Przed wymianą radia wszystko działało !!

Prosze o pomoc, czy wymiana radia ma coś wspólnego z central zamkiem, czy problem jest inny ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel8008

Posiadam jeden kluczyk scyzoryk i nie mogę zamknąć ani otworzyć samochodu z pilota .Pilot raczej działa ponieważ gdy zacznę go przyciskać to załącza mi się alarm,co mogę spróbować zrobić? pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena fabrycznego alarmu znajduje sie w przednim lewym słupku od kierowcy w wiązce przewodów ,która idzie w kierunku dachu.Pytanie gdzie kończy się przewód antenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy , śledzę tamaty ale nie znalazłem odpowiedzi na swój problem..

 

otóż rano dzis postanowiłem zmienić radio w aucie dodam ze to co było nie było też originalne, po wymianie radio nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka jak poprzednie i gdy juz chciałem go zamknąć po wymianie radia przestał reagować na pilota(scyzoryk) pomyslalem ze moze bateria padła poszedłem po 2 scyzoryk i też nie działa a jeszcz kilka dni temu działały oba, na dodatek gdy zamykam z kluczyka to zamyka sie wszystko lecz po chwili tylne prawe sie otwieraja i dioda alarmu nie miga juz a migała... o co z tym chodzi??? bezpiecznik jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kabel żółty z czerwonym były połączone wsówką wszystko działa juz ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem paska i nie działał dobrze jeden pilo, trzeba było bardzo blisko podejść aby załapał.

drugi działa bardzo dobrze po pewnym czasie pierwszy przestał prawie działać albo sporadycznie otwierał, myślałem że słaba bateria i wyminilem ale nie ma efektu lepszego tylko taki jak na początku czym to możę być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też miałem zdrutowane radio właśnie ten nieszczęsny kabel żółty z czerwonym i pilot nie działał. Po usunięciu zworki wszystko jest ok. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupilem passata (anglik) nie dziala pilot choc dioda zaswieca sie po przycisnieciu. Probaowalem kodowania vagiem lecz po procedurze z test potem save wciskam otwieranie z pilota wylaczam stacyjke i pilot dalej nie dziala (scyzoryk) Modul komfortu ma błąd 01336 - Data Bus for Comfort System 80-00 - Single-Wire Operation. Robile przywrocenie ustawin fabrycznych w kanale 00 i procedure jeszcze raz ale nie pomoglo. Czy mam uszkodzony pilot???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem. Oststnio po pracy otwarlem auto pilotem a po powrocie juz nie dalo sie go zamknac. W pierwszej chwili wymienilem baterie ale to nie pomoglo. W domu zauwazylem ze nie dziala mi oswietlenie wnetrza - nawet recznie nie da sie go wlaczyc. Nie dzialaja elektryczne szyby (4 szt) otwieranie tylnej klapy i wlewu paliwa. Podswietlanie przyciskow w drzwiach dziala ale podswietlanie pod drzwiami juz nie. Po wyjeciu kluczyka ze stacyjki radio nie orginalne wylancza sie ale swiatlo w kabinie tez nie dziala i nie buczy brzeczyk wlaczonych swiatel. Elektryczne lusterka dzialaja ale nie wiem czy sie podgrzewaja. Co sprawdzic oprocz tego czy modul nie jest zalany i czy kable nie pourywane. Auto to passat 3bg 2001 kombi. Aha vag tez sie nie laczy z modulem a z silnikiem tak. Znalazlem jedynie taki blad w szynie

komfort.jpg

Wczesniej w module byl blad zwiazany z syrena alarmu - brak komunikacji z syrena h12 czyli taka z wlasnym zasilaniem ktora powinna byc kolo akumulatora - ja takiej nie posiadam bo mam w bagazniku ten smieszny klakson czyli syrene h8.

Centralny z kluczyka w zamku dziala na wszystkie drzwi. Za co jeszcze odpowiada modul komfortu?

pozdrawiam i prosze o jakies podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj najpierw do modułu, na pewno tam leży przyczyna. Zapewne połączenia kabli się utleniły i nie ma zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj już miałem zabierać się za tapicerkę żeby dostać się do modułu ale cos mnie tknęło żeby sprawdzić bezpieczniki i znalazłem spalony nr 13 10A - wymieniłem na nowy i wszystko śmiga ale do modułu i tak będę musiał zerknąć bo z jakiegoś powodu się spalił ten bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności