Skocz do zawartości
kazio

Jak zdjąć kierownicę

Rekomendowane odpowiedzi

czy po odpięciu i podpięciu ponownie poduszki z kierownicy powinien się wyświetlać błąd/napis na FISie AIRBAG FEHLER

Tak, jeśli

Odpaliłem także samochód w między czasie (bez podpiętej poduszki)

 

;)

Jak już to cała operacja bez prądu z aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że wyłączyłem przed robotą poduszki za pomocą kluczyka w schowku, włączyłem je ponownie po złożeniu wszystkiego do kupy.

 

Kluczykiem w schowku wyłącza się tylko poduszkę pasażera.

 

AIRBAG FEHLER ( bez żadnej dodatkowej kontrolki)

 

Ten błąd wyświetla się czasem jak za szybko odpalasz auto. Ale przez to że wyłączyłeś poduszki kluczykiem też mógł wyskoczyć.

 

Nie podłącza się nigdy akumulatora przy odłączonej poduszce bo będzie to skutkowało wyskoczeniem błędu. Jeżeli masz już wszystko założone i podłączone a błąd dalej wyskakuje to zostaje tylko skasowanie go VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy orientuje sie ktoś czy kiera trójramienna z poduszką z 1998 będzie pasowała do FL z 2004

dokładnie chodzi o tą

http://allegro.pl/passat-b5-kierownica-trojramienna-skora-czesci-wwa-i1891339578.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy orientuje sie ktoś czy kiera trójramienna z poduszką z 1998 będzie pasowała do FL z 2004

dokładnie chodzi o tą

http://allegro.pl/passat-b5-kierownica-trojramienna-skora-czesci-wwa-i1891339578.html

Tak. Będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na zaleczenie degradującej się powłoki koła kierownicy. Pojawiły się ubytki na "za dziesięć" -prawdopodobnie od potu.

Czy tylko wymiana lub obszycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten tutorial, rozważę zmianę kierownicy. Wprawdzie na mojej skóra jest cała i niezbyt zuzyta, ale za 150PLN na allegro gośćie oferują kierownicę obszytą nową skórą. chyba się na to skuszę. Chyba że odradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko do kazio czy tak ma być ustawiona taśma air bag (żółte "coś" widoczne w tym "okienku") jak na zdjęciu 7 (pierwszy post) by móc podpiąć taśmę prawidłowo? Za odpowiedź bardzo dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,ze ktos przede mna sie juz zapytal ale ponawiam pytanie. Czy do passata b5 z 2000r w ktorym mam 4 ramienna kierownice po wsadzeniu 3 ramiennej moge wsadzic air baga z 4 ramiennej i czy bedzie pasowal i czy nie zlapie bledow z tego tytolu ?? Ogolnie na wiosne zaplanowalem wziasc sie w swoim passku za kiere bo moja jest od gory bardzo zdarta i albo oddam ja do tapicera na obszycie skora (ten tapicer jest lepszy niz fabryka) ale zaspiewal ok. 140 zl za obszycie ,ale zastanawiam sie tez nad zakupem 3 ramiennej i mam dylemat z poduszka bo dokupywac air baga nie bardzo chce ,a przegladalem internet i jedni pisza ,ze bedzie pasowala a inni ,ze nie ma prawa pasowac poducha od 4 do 3 ramniennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na ich wygląd i zobaczysz że nie ma prawa pasować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy popatrzeć na ich wygląd i zobaczysz że nie ma prawa pasować:)

 

Glupio wyszlo ;) dopiero co patrzylem na allegro kierownice i sie zorientowalem ,ze air bag to jest caly srodek kierownicy ,a myslalem ,ze to tylko cos w rodzaju zaslepki ,a sam ladunek znajduje sie pod nia ;) a wiec i myslalem ,ze kupie kierownice z zaslepka a samego air baga przeloze do 3 ramiennej heheeh ,troche techniki i czlowiek sie gubi ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by miło i tanio :D ale niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłączę się do postu powyżej...

Też zamierzam wymienić kierownicę z 4 na 3 ramienną - pytanie tylko - czy nie ma kłopotów później z funkcjonowaniem tego podzespołu? Chodzi o ryzyko np. nie zadziałania airbagu podczas kolizji lub innych niespodziewanych akcji. REASUMUJĄC : Czy bez obaw mogę przełożyć kierownicę bez ,,kombinowania VAGiem'' itp.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy bez obaw mogę przełożyć kierownicę bez ,,kombinowania VAGiem'' itp.???

Możesz bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem całe forum i konkretów brak, więc zapytam tutaj - mógłby ktoś napisać, jak zdjąć kierownice oraz taśmę w taki sposób, aby po ponownym złożeniu nie wyskoczyły błędy abs i esp? jak to jest z tym rozwijaniem się tasmy? można to w jakiś sposób przed rozwinięciem zabezpieczyć?

pytam, bo potrzebuje dostać się do manetek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zdjąć kierownice oraz taśmę w taki sposób, aby po ponownym złożeniu nie wyskoczyły błędy abs i esp?

 

też obawiałem się pierwszy raz wywalić kiere ale nie ma się czego obawiać postępuj tak jak w pierwszym poście tylko pamiętaj by odłączyć kleme od aku no i wspomniane było by się czegoś dotknąć przed odczepieniem poduchy.

Jest taka podłużna kostka (od poduszki taka żółta) i dość mocno siedzi na tych pinach czy co to więc śmiało bez lęków :jasne

A kolejnym razem to już bułka z masłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość webster94

witam wszystkich.Mam vw passata b6 3c 2005 r i chce wymienic kierownice na 3 ramienna skurzana bo ta ktora jest teraz 4 ramienna przyprawia mnie w zlosc wszystko fajnie a kierownica mi nie pasuje.jak sprawdzic jaka mam kupic ?

czy kazda z modelu pasuje ?

Bede wdzieczny z kazda pomoc Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda inna od B6 podejdzie tylko będziesz musiał kupić kpl. z poduszką. Możesz założyć też z multifunkcją, ale to już więcej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poradzic się Was odnośnie deski rozdzielczej. Rozważam wymianę, zakupiłem juz nową, znam się troche technicznie na samochodach, jestem w 4 klasie technikum, czy poradzę sobie sam z tą wymiana? Moze macie jakies wskazówki? Dzieki temu poradnikowi wiem już jak zdjąć kierownicę..zostaje jeszcze kwestia klimatronika...bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 FL z 2001 - BEZ ESP pytanie, czy podejdzie do niego kierownica od modelu który posiadał ESP - pytanie konkretnie dotyczy taśmy jaką mam w modelu swoim, podobno kiery ver. A mają "szerszą" taśmę ze względu na dane przesyłane pod ESP.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności