Skocz do zawartości
Gość passat102

Uszkodzony mechanizm elektrycznego podnoszenia szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie tak jak pisałem wcześniej plastiki kupiłem za 19zł komplet, i dzisiaj je zamontowałem cała operacja trwała 40minut pomagał mi kolega, pomoc kosztowała mnie piwo pozdrawiam.

Edytowane przez tygrys13333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy okazji wymiany podnośnika jakie firmy polecacie? kupiłem blachę z mechanizmem nową ale zamiennik i po 1,5 roku muszę wymieniać ponownie.

 

Wiecie może kto produkuje pierwszy wsad do fabryk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem co kolega pietrasek23 szyba się nie domyka wszystko sprawdziłem, rozebrałem i nic. czy możliwe żeby przesunęły się te zgrubienia które trzymają plastiki na lince? raczej chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki sam problem co kolega pietrasek23 szyba się nie domyka wszystko sprawdziłem, rozebrałem i nic. czy możliwe żeby przesunęły się te zgrubienia które trzymają plastiki na lince? raczej chyba nie

 

która to szyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyba kierowcy

 

Moze masz zle ustawiona szybę w mocowaniach (za głęboko) i dlatego szyba nie dochodzi u góry do końca albo cos blokuje w środku mechanizm na lince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem wygląda tak że przednia prawa szyba nie chcę się domknąć do końca, brakuje jakieś 5 cm. Otwiera się normalnie, podczas zamykania dochodzi do pewnego momentu i dalej nie idzie. Ma ktoś pomysł dlaczego się tak dzieję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć boczek zdejmij blachę i popatrz na linkę. Jest możliwość ze cos sie dzieje z linka i sie blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrać i zobaczyć, możliwości jest dużo :) zwróć uwagę na linkę i trybiki przy silniczku. I jeszcze, dochodzi do pewnego momentu i sie blokuje, ale silniczek dalej ciśnie czy po prostu dochodzi do pewnego momentu i przestaje sie zamykać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz rozebrać i zobaczyć, możliwości jest dużo :) zwróć uwagę na linkę i trybiki przy silniczku. I jeszcze, dochodzi do pewnego momentu i sie blokuje, ale silniczek dalej ciśnie czy po prostu dochodzi do pewnego momentu i przestaje sie zamykać?

 

Silniczek dalej chodzi ale szyba się nie chcę domknąć . Byłem z tym u mechanika i stwierdził że to najprawdopodobniej linka jest uszkodzona. Teraz zastanawiam się nad kupnem całego mechanizmu podnoszenia szyby, rozglądam się za jakimś zamiennikiem bo orginał z tego co mechanik mówił to jakieś 500zł. Jeśli ktoś by mógł polecić jakiś dobry zamiennik to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem co kolega wyżej ale moja szyba nie otwiera sie do końca znaczy sie schodzi tylko do połowy i dalej nie idzie nawet jak dłużej przytrzymam przycisk a jak chce ja zamknać dochodzi do końca odbija i wraca do tego samego miejsca , trzeba w odpowiednim momencie naciść zeby szyba sie zamkła . Co może być też linka czy raczej coś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad kupnem mechanizmu z linka poniżej. Jak myślicie będzie to dobry wybór?

 

http://allegro.pl/podnosnik-szyby-przod-prawy-prawej-vw-passat-b5-fl-i5111988715.html

 

sam sobie głośnik przenitujesz?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie mam podobny problem co kolega wyżej ale moja szyba nie otwiera sie do końca znaczy sie schodzi tylko do połowy i dalej nie idzie nawet jak dłużej przytrzymam przycisk a jak chce ja zamknać dochodzi do końca odbija i wraca do tego samego miejsca , trzeba w odpowiednim momencie naciść zeby szyba sie zamkła . Co może być też linka czy raczej coś innego ??

 

rozbierałeś, patrzyłeś do środka jak chodzi uchwyt bez szyby? Nikt z nas nie siedzi w twoim aucie i nie wiem co może być przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek1986sz mechanicy tacy są, dla nich każda część kosztuje po kilka stów. Mechanizm dobry, ale zwróć uwagę że jest on chyba taki sam w passacie po i przed liftem, w końcu drzwi są wymienne w tych modelach :) a i jak sam rozbierałem w takich autach drzwi to róznicy nie widziałem. Też wymieniałem te blachę całą razem z linką, tylko że ja dałem 30zł na szrocie ;) przejedź się i poszukaj, napewno gdzieś będą mieli, a jak nie to podzwoń po ludziach którzy się ogłaszają że rozbierają paska na części, może dorwiesz z anglika albo jakiegoś rozbitka. Jest jeszcze taka opcja że dorwiesz samą linkę, da się ją wymienić bo po rozmontowaniu starego mechanizmu sprawdzałem i są tam takie wgłębienia przez które się ją wyciąga. Zwróć tylko uwagę żeby linka była wraz z tym plastikiem co się go przykręca do silniczka, bo tego to nie wiem czy sie da rozebrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest rozbieralne i linka i ten biały element. W każdych drzwiach juz się w to bawiłem. Anglik na przód odpada z powodu innego rozmieszczenia dziur pod klamki (wiem po sobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozbierałeś, patrzyłeś do środka jak chodzi uchwyt bez szyby? Nikt z nas nie siedzi w twoim aucie i nie wiem co może być przyczyną
niestety nie było takiej potrzeby bo wczoraj czy usuwania błedu poduszek okazał sie również bład mechanizmu szyby i temu szyba tylko do polowy sie opuszczała teraz wszystko smiga elegancko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm przedni lewy (cała ta blacha) jest taka sam w polifcie jak i przed lifcie ? Będzie pasować z jednego do drugiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakaś różnica pomiędzy mechanizmem podnośnika szyby z przodu od strony kierowcy, kombi a sedan i b5 a b5 FL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest może jakaś różnica pomiędzy mechanizmem podnośnika szyby z przodu od strony kierowcy, kombi a sedan i b5 a b5 FL ?

Nie ma.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi elektryczna szyba przednia od strony pasażera. Nie chce się domknąć i słychać głośne chrobotanie a czasami wręcz cofa mi szybę gdy próbuję domknąć. Rozebrałem drzwi i odchyliłem blachę na której są prowadnice jednak niczego specjalnego się nie dopatrzyłem. Problem występuje nawet z odkręconą szybą, na samych zaciskach.

 

Wyczytałem gdzieś, że najpewniej linka się przetarła i wkręca się w zębatkę. Tak czy inaczej mam do wymiany mechanizm. Znalazłem takie coś:

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-mechanizm-podnosnik-szyby-przod-prawy-i6571578353.html

 

I teraz pytanie czy nie będzie problemu z wymianą? Czy prowadnice dają się odkręcić od blachy czy są może zanitowane?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności