Skocz do zawartości
kazio

Lampka schowka pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma żadnego mikrowłącznika w zamku. Za odpalanie lampki i jej gaszenie odpowiada mechanizm ze sprężynką który jest w samej lampce;). Jak jest on dobrze zmontowany to sprawdź czy masz na przewodzie doprowadzającym 12V.

 

Zdjęcie nocne wstawię jak je zrobię:) czyli może dzisiaj:)

 

Sam mechanizm jest cały, nie widać uszczerbków, napięcie dochodzi, ale nie świeci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie problem był z tą przeklętą sprężyną. Jakimś cudem udało się jej zsunąć i no i psikus.

 

Inżynier VW który wpadł na pomysł aby sprężynka służyła jako zwieracz obwodu elektrycznego musi bardzo nie lubić ludzi.

 

Sprężyna powinna być naciągnięta tak jak to pokazano w pierwszym poście tego tematu. Jeżeli wasza sprężyna jest luźna to trzeba rozebrać całą obudowę i ją ponownie naciągnąć.

 

Aby rozebrać obudowę trzeba lekko, z wyczuciem podważyć zatrzask, który jest zaznaczony na zdjęciu i zsunąć oba elementy (zatrzask jest w szynie!!!)

[ATTACH=CONFIG]70026[/ATTACH]Na zdjęciu widać też jeden koniec sprężynki - trzeba go zahaczyć tak jak na zdjęciu.

 

Kolejnym krokiem jest nakręcenie drugiego końca sprężyny tak aby stawiała opór i zahaczenie jej o drugą blaszkę (tak jak to pokazano na zdjęciu poniżej lub w pierwszym poście) - to najtrudniejsza część. Mi zajęło to 40min więc się nie zrażajcie - da się. Mi za narzędzia posłużyły spinka do włosów żony, spinacz do papieru i śrubokręty. Jeżeli wam się to udało jak najszybciej złączcie obydwie części obudowy.

 

 

Poniższy obrazek przedstawia stan przy zamknięciu schowka - szyna drzwiczek schowka odchylają młoteczek (tu za szynę robi mój seksi kciuk) i rozwierają obwód - prąd nie płynie.

[ATTACH=CONFIG]70027[/ATTACH]

Przy otwarciu drzwiczek młoteczek wraca do swojego pierwotnego położenia ponieważ napiera na niego naciągnięta sprężyna - obwód prądu się zamyka - patrz zdjęcie poniżej.

 

[ATTACH=CONFIG]70030[/ATTACH]

Palce mam całe poharatane ale działa :) - do dzieła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy dwóch przewodów i przyłożeniu doń zaróweczki pomijając ten mechanizm powinna się ona świecić? Domniemam, że w takim przypadku obwód jest zamknięty i świecić powinna, a jeżeli nie świeci to co? Żarówkę sprawdzałem w mieszkaniu i jest ok, a sam mechanizm też wydaje się być poprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na kostce woltomierzem czy masz napięcie przy włączonych światłach i będziesz miał odpowiedź czy to kwestia głębsza czy też obudowy. Jak nie masz woltomierza to kabelki wsadź w kostkę i przyłóż do żaróweczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś i ku zaskoczeniu napięcie nie dochodzi... Po przyłożeniu przewodów do kostki i żaróweczki nie mrugnęła nawet...Jest jakaś prosta metoda, aby dojść do sedna sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sprawdzałem, są ok.

 

Edit: Czy może wiecie gdzie podpięty jest przewód lampki schowka?

Edit: Podpiąłem się pod zapalniczkę, lampka działa ;)

Edytowane przez Gentelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prośba o pomoc-mi ta k...a lampka rozpadła się juz kolejny raz, ale tym razem tą sprężynkę wcięło na dobre-rozebrałem nawet schowek ale jej nie ma. Jeżeli ktoś może odstąpić taką sprężynkę to proszę o info na PW. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja żarówke zdemontowałem, przylutowałem kabelki do blaszek w lampce, puściłem kabelek górą schowka (po zdemontowaniu), kabelek przełożyłem dziurką i podłączyłem do paska led (9 czerwonych smd, 15cm). Pasażer nie widzi żródła światła, trzeba się pochylić - ostatnia fota. sory za rozmazane foty bez lampy. Efekt jak poniżej, 4.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Edytowane przez fonckii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem duzy problem z ta lampka, zmieniale, żarówkę na LED i podczas operacji ta spręzyka wystrzeliła, powiem szczerze że chyab ponad godzinę siedizałem i próbowałem jakiś opcji aby to naprawić, ciżeko chyba na fotkach ująć i przedstawić jak nalezy to poskłądać. generalnie jest tak że jak się źle złoży to świeci cały czas kiedy ją włożymy do schowka. moze przy nastepnej okazji jak bede cos grzebal to zrobie maly filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten post nie będzie konstruktywny, ale po męczarni ze złożeniem tego dziadostwa stwierdzam że konstruktorowi powinno się nabiał urwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampkę zakupiłem ale nigdzie żarówki nie mogę dostać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem wyjąć bez czytania forum... i sprężynkę szlag trafił chyba wpadła do środka... bo na dywaniku ani na zewnątrz nie odnalazłem.. rrrwaa... No nic nauczka na przyszłość, przeczytaj na forum zanim włożysz śrubokręt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oświetlenie wszystko szło dobrze do czasu aż się okazało że sprężyna jest rozciągnięta i lata na boki. Spędziłem dwie godziny i nic... nie naprawiłem. Dałem sobie spokój i zamówiłem nowy komplecik. Czytałem wcześniejsze wpisy, próbę podjąłem i poległem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie oświetlenie wszystko szło dobrze do czasu aż się okazało że sprężyna jest rozciągnięta i lata na boki. Spędziłem dwie godziny i nic... nie naprawiłem. Dałem sobie spokój i zamówiłem nowy komplecik. Czytałem wcześniejsze wpisy, próbę podjąłem i poległem...

 

Możesz kolego rzucić linkiem skąd zamawiałeś? Na allegroszu nie widzę chyba, że wpisuję złe frazy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz kolego rzucić linkiem skąd zamawiałeś? Na allegroszu nie widzę chyba, że wpisuję złe frazy...

 

Bardzo proszę...

 

Tu masz ogólny link: http://allegro.pl/listing/listing.php?limit=180&string=lampka+vw+b5

 

Tutaj jest do konkretnego przedmiotu:

 

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-96-05-lampka-oswietlenia-schowka-i3893276090.html

 

 

Swoja zamówiłem w salonie VW biorąc przy okazji inne części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę...

 

Tu masz ogólny link: http://allegro.pl/listing/listing.php?limit=180&string=lampka+vw+b5

 

Tutaj jest do konkretnego przedmiotu:

 

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-96-05-lampka-oswietlenia-schowka-i3893276090.html

 

 

Swoja zamówiłem w salonie VW biorąc przy okazji inne części...

 

Dzięki kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, krotka prosba, mozecie podac symbol zarowki, jaka jest uzyta w schowku, u mnie brakuje zarowki wlasnie, a chce sprawdzic, czy dziala oswietlenie schowka, w sklepie z czesciami nie wiedzieli jaka tam jest wykorzystana :) Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C5w 12v 5w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności