Skocz do zawartości
kazio

Lampka schowka pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem tak samo jak na zdjeciach i niestety swieci caly cas musze kupic nowa ech

 

przyjrzyj się dokładnie jak te druciki tam chodzą. w sensie ta sprężynka kiedy zwiera do blaszki. nie sądzę żeby się tam coś mogło zepsuć :D weź sobie to na spokojnie obczaj kiedy się ma włączać i co się tam w niej dzieje że jest cały czas obwód zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno byłem zmuszony poskładać do kupy to ustrojstwo bo się rozsypało przy próbie demontarzu - chciałem założyć żarówkę bo poprzedni właściciel auta ją wymontował. po zamontowaniu żarówki okazało się ze cały czas lampka się świeci pomimo zamkniętego schowka - prawdopodobnie to było przyczyną demontarzu przez poprzedniego właściciela.. :debil

żeby temu zaradzić wystarczyło tylko odpowiednio podoginać blaszki i podkleić kawałek plastiku co by 'wcześniej' rozwierało styki. trzeba się konkretnie przyjrzeć jak działa ten mechanizm i trochę pokombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strefa511
no i udało mi się, ale nikt nie wspomniał że ta sprężynka musi być nieźle skręcona, niezła łamigówka ale jest to możliwe. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia tego cholernego "ustrojstwa". Żeby nakręcić tę sprężynkę trzeba nieco nakombinować - mi się udało i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jutro biore sie w końcu za to może uda sie poskładać bo posypało sie jakiś czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożenie tego do kupy jest banalne trzeba tylko zobaczyc jak ma sie wciskac dzwignia lampki gdy jest zamontowana a nastepnie ustawic tak spręzyne aby odbijała gdy schowek zacznie sie otwierac :) przerabiałem chyba z 3 razy ;D nic prostszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też musialem zmierzyć się z tym problemem, niestety moja lampka była niekompletna.

Dlatego musialem kupić nową. I tu moja rada, żadne allegro ani jakies tam podróbki, nowa lampka w ASO to koszt 49 PLN.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa w aso 49zł a używka oryginalna z allegro albo szrotu to koszt od 15 do 25zł no to z aso naprawde sie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosze o link do takiej lampki za 15 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj mam pytanie w sprawie podłączenia żarówki 36 mm (led) ale z tyłu nad głową pasażera.

Zarówka typu:

images?q=tbn:ANd9GcTVoPCvet0wDYr0NryliHMMtfFtmiHxBuPOU8PUkxeFiFtjbAqc9Q

 

jak podłączam to mi wywala mały bezpiecznik 15-stkę.

i nie wiem czy jeszcze trzeba coś dodać do żarówki czy co?

 

 

help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy ta "żarówka" nie ma zwarcia?

 

---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

 

Ja mam z tyłu podobne i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no nie, i nie próbowałem z inną , ale spróbuje z inną i zobacze, dzięki , nie przyszło mi to do głowy

 

...............................................

 

i faktycznie zarówka miała zwarcie .

 

Powymieniałem wszystkie żarówki na ledowe i niebo a ziemia, jest ogromna róznica. Jak dam rade to wkródce wstawie fotkę. :)

Edytowane przez kargulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dobrałem do mojej lampki bo nie świeciła. I w zamian za przepaloną żarówkę wstawiłem 3 diody super flux:) idealnie wpasowały się w miejsce żarówki i przyzwoicie oświetlają schowek:)

20110927158.jpg

20110927159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zamian za przepaloną żarówkę wstawiłem 3 diody super fluxidealnie wpasowały się w miejsce żarówki i przyzwoicie oświetlają schowek

daj jak możesz mały manual co i jak polutować. Najlepiej ze zdjęciami. Będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nadzieje że moja poniższa grafika trochę rozjaśni temat:P

 

beznazwy1fp.jpg

 

super fluxy mają po 4 nóżki. 2 plusowe i 2 minusowe. te po stronie diody ze ściętym rogiem są minusowe, a te po przeciwnej plusowe. Łączymy je jak na powyższym obrazku. wstawiamy dodatkowo rezystor jak na rysunku. dla mojego przypadku miał wartość 237ohm.

po zlutowaniu diod, minus lutujemy ze skrajną lewą blaszką (patrząc ze po prawej mamy sprężynkę), a plus z rezystorem lutujemy z prawą blaszką. składamy i powinno śmigać. jeżeli działać nie będzie to pewnie coś z polaryzacją pomieszałeś;)

 

ps. przy lutowaniu do blaszek, najlepiej tak ustawić pakiet ledów żeby nie były za blisko dyfuzora przylutowane, bo im dalej od niego tym światło powinno być lepiej rozproszone - nie będzie punktowe. chociaż super fluxy same w sobie dosyć szeroko świecą.

Edytowane przez 666cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pokaż w nocy efekt - wtedy prędzej może ktoś się skusi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nieświecenie tej lampki może mieć związek z uszkodzonym mikrowłącznikiem w zamku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego mikrowłącznika w zamku. Za odpalanie lampki i jej gaszenie odpowiada mechanizm ze sprężynką który jest w samej lampce;). Jak jest on dobrze zmontowany to sprawdź czy masz na przewodzie doprowadzającym 12V.

 

Zdjęcie nocne wstawię jak je zrobię:) czyli może dzisiaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na fote i zobaczymy jak to świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dołączam foty schowka. no i reszty oświetlenia przy okazji:D

 

w klamkach też są super fluxy, które nie wystają z obudowy klamki i są tak ustawione aby oświetlały tylko klamkę a nie resztę samochodu:) trochę mi zajęło ustawienie tego w ciemnej łazience ale efekt jest zadowaląjacy.

 

[ATTACH=CONFIG]66706[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]66707[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]66708[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]66709[/ATTACH]

Edytowane przez 666cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności