Skocz do zawartości
kazio

Podświetlenie popielniczki z tyłu w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

W niektórych modelach 3BG podświetlenie popielniczki z tyłu nie zostało zamontowane - oszczędność fabryki?

 

plytka.jpg

 

Do podświetlenia przygotowałem płytkę w taki sposób, by zmieściła się w oryginalne miejsce (żółty kwadrat na zdjęciu z prawej strony. W przypadku 5 mm diody LED jesteśmy zmuszeni je powiększyć.

 

pop.jpg

 

pop2.jpg

 

Kabel zasilający diody LED wyposażyłem we wtyczkę. Odpowiednik do niej podłączyłem do konkaktu - jest to kabel z 3 przewodami:

brązowy - masa

czerwony - plus

szary/niebieski - podświetlenie

 

pop3.jpg

 

 

Opis zaczerpnięty i przetłumaczony za zgodą autora ze strony

http://www.passatplus.de/umbauten/aschenbecher/3BG.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta konieczna okazała się naprawa mechanizmów otwierania i zamykania schowków (popielniczek) w konsoli środkowej. Osobiście nie palę ale niestety poprzednik nie obchodził się z nimi delikatnie stąd poobrywane zawiasy i zatrzaski ze względu na nieumiejętne korzystanie :(. Jednocześnie okazało się, że nie działa podświetlenie popielniczki przedniej i zapalniczki (przepalona żarówka). Przeglądając forum natrafiłem też na tego mod’a i stąd postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym :).

A przy okazji stworzyłem taki sobie manual :fajny.

 

Efekty:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=of1WDBrQIMA[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=SGcyLVCQ54k[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=XuAL9zqY4G8[/ame]

Naprawa mechanizmĂłw otwierania popielniczek.pdf

Edytowane przez JuSz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także po zakupie samochodu musiałem czyścić obie popielniczki. Popielniczka z tyłu nie chciała się zamykać ponieważ jeden mały element odczepił się i popielniczka była cały czas otwarta. Wszystko poskładałem w całość i teraz jest tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie otóz stałem sie posiadaczem podłokietnik od Wersji B5 fl i nie mam popielniczki powiedzcie mi od czego będzie pasowała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to od czego? Od podłokietnika do b5 fl...Szukaj na allegro lub w serwisie-pewnie się da dokupić samą popielniczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Paska b5FL mam w nim zamontowany tunel z podłokietnikiem. W zapalniczce posiadam płytkę z diodą oraz kawałek kabla (dwie żyły) zakończonego plastikową wtyczką. Rozebrałem tył podłokietnika, brakuje w nim kabli do połączenia podświetlenia zapalniczki.

Pytanie:

Jak oryginalne są poprowadzone kable do podświetlenia popielniczki?

Czy ma ktoś oznaczenie tych kabli z etki aby móc jechać kupić w ASO (skoro jest wtyczka nie chce robić lipy)

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe widać zdjęc może ktoś to poprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Kupowal ktos moze w serwisie ta tylna czesc ? Ramka popoilka itd ? Mam tam dziure i kiepsko to wyglada a chcialbym go doprowadzic do normalnego stanu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowal ktos moze w serwisie ta tylna czesc ? Ramka popoilka itd ?

 

jeźdz na szrot itp szkoda kasy na Aso z takimi "pierdołami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności