Skocz do zawartości
kazio

Prawe duże lusterko

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze modele B5 miały jeszcze prawe lusterko w normalnym rozmiarze. Później jednak VW wpadł na dziwny pomysł, by wyposażać Passaty w prawe lusterko o zmniejszonych rozmiarach. W przypadku wersji TAXI lusterko zostało jednak wciąż w normalnym rozmiarze.

 

3B1 857 508 AB 01C - prawe duże lusterko

3B0 857 538 B GRU - osłona

3B1 857 522 - lustro

 

lustro1.jpg

 

Jedyny problem, na jaki natrafimy podczas wymiany lusterka jest taki, że wtyczki nie są kompatybilne. Stara wtyczka jest 10 polowa (na górze), nowa jest 12 polowa (na dole).

Należy dokupić nową wtyczkę (3B0 972 726) i 3 przewody (000 979 131)

 

lustro2.jpg

 

Pin 2 ze starej wtyczki (biały) do pinu 4 w nowej wtyczce

Pin 4 ze starej wtyczki (czarno-czerwony) do pinu 5

Pin 8 ze starej wtyczki (czarny) do pinu 7

Pin 9 ze starej wtyczki (niebieski) do pinu 6

Pin 10 ze starej wtyczki (brązowy) do pinu 8

 

lustro3.jpg

 

Teraz możemy zamontować lusterko. Dodatkowo dokupiłem niebieskie lustro (1J1 857 522 D) z Golfa/Bory. Na lewą stronę dokupujemy oczywiście odpowiednik (1J1 857 521 C)

 

lustro4.jpg

 

 

 

Opis zaczerpnięty i przetłumaczony za zgodą autora ze strony

http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/aussenspiegel.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis godny polecenia. Ja ze swej strony dodam, że za nie wielkie pieniądze (50zł) można zamontować lusterko prawe od anglika po przełożeniu bebechów z małego. Tak uczyniłem w swoim passku i teraz widzę i wlew paliwa i wysokość trawy w przydrożnym rowie prawego pasa jezdni w jednym pryzmacie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilka...

 

tak czytam ten opis i czegoś nie potrafię zrozumieć...

 

1. skoro jest opis pinów to co - trzeba je odpowiednio z jednej kostki przełożyć do drugiej? po wyglądzie sądzę, że nie pasują... opis dotyczy połączenia przewodów ze starej kostki do przewodów w nowej kostce?

2. po co trzy przewody i kostka 12 polowa skoro opis dotyczy 5 przewodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie koledzy. Mam do kupienia dokładnie to lusterko:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1310617701

 

Kolor się zgadza, jest na pewno elektryczne sprzedający nie wie czy jest podgrzewane.

Czy jest jakaś różnica jak jest podgrzewane? A jeśli nie jest dużo roboty z tym będzie?

I czy wogóle warto inwestować w pełnowymiarowe lusterko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam pytanie koledzy. Mam do kupienia dokładnie to lusterko:

 

No ale tam pisze, że to lusterko z anglika (WKŁAD ANG.). Jeszcze dopytaj kolesia, bo jak to z anglika, to bankowo u Ciebie się nie sprawdzi. Bo jest pochylone mocno i nawet jak dasz na max szkło na zewnątrz, to i tak będziesz widział w większości szkła obrys auta, a nie drogę... Usiądź na siedzeniu pasażera i wysteruj swoje lustro od kierowcy tak, byś widział dobrze. Tam masz analogiczną sytuację, bo tamto prawe lustro jest lustrem kierowcy.

 

A grzanie to miało 100% lusterek w Passacie. Jeszcze nie spotkałem passka bez grzania (chyba, że spalone maty).

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale tam pisze, że to lusterko z anglika (WKŁAD ANG.). Jeszcze dopytaj kolesia, bo jak to z anglika, to bankowo u Ciebie się nie sprawdzi. Bo jest pochylone mocno i nawet jak dasz na max szkło na zewnątrz, to i tak będziesz widział w większości szkła obrys auta, a nie drogę... Usiądź na siedzeniu pasażera i wysteruj swoje lustro od kierowcy tak, byś widział dobrze. Tam masz analogiczną sytuację, bo tamto prawe lustro jest lustrem kierowcy.

 

A grzanie to miało 100% lusterek w Passacie. Jeszcze nie spotkałem passka bez grzania (chyba, że spalone maty).

 

Dokładnie Jacek-potwierdzam w 100%.Pasować-pasuje,ale nie da się za uja ustawić.A jeżdżenie z takim lusterkiem może być (jest) niebezpieczne.A jedyną rzeczą podczas cofania która mi pomaga to lusterka boczne,nawet nie obracam się "przez ramię" bo to niewygodne dla mnie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie kupuje :D A dostanie takiego oryginała z paszczaka europejskiego chyba graniczy z cudem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie kupuje :D A dostanie takiego oryginała z paszczaka europejskiego chyba graniczy z cudem:P

 

Zadzwoń do ASO :-D

Lub szukaj,ale baaardzo aktywnie ;)

Pozostaje wrzucić ogłoszenie i cierpliwie czekać aż ktoś będzie chciał sprzedać-na dobrą cenę nie licz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5-tki z pierwszych miesięcy produkcji mają duże lusterko lub możesz poszukać od taxi. Najwyżej przemalujesz chyba, że lubisz budyniowy kolor.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam pytanie koledzy. Mam do kupienia dokładnie to lusterko:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1310617701

 

Możesz przełożyć środek swojego małego lusterka do dużego anglika, opis niżej

 

zostawiłem adapter od małego (demontaż prosty, trzeba poodginać kilka wąsów w podkładce i zdjąć sprężynę (bez obawy nie wystrzeli) i obudowę małego lusterka, w dużym lustrze robimy analogicznie i zakładamy obudową dużego na adapter od małego i tu zalecam wymianę wiązki na wersję od dużego lustra (dłuższe kable), następnie zakładamy sprężynę i podkładkę z wyprostowanymi wcześniej wąsami (najlepiej wbić ją jakąś tulejką) i można się cieszyć z widoku w dużym prawym lusterku

 

Więcej w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36339&highlight=prawe+du%BFe+lusterko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterka w Golfie IV i Passacie B5 były takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam pytanie koledzy. Mam do kupienia dokładnie to lusterko:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1310617701

 

Kolor się zgadza, jest na pewno elektryczne sprzedający nie wie czy jest podgrzewane.

Czy jest jakaś różnica jak jest podgrzewane? A jeśli nie jest dużo roboty z tym będzie?

I czy wogóle warto inwestować w pełnowymiarowe lusterko?

 

kupuj i się nie zastanawiaj dobra cena i wsio będzie pasować tylko przeczytaj opis Mr.X ja też u siebie mam od anglika, u siebie zostawiasz stopke możesz też całą elektryke zostawić jak rozbierzesz oba lusterka to zobaczysz że to proste jak jeb... :D

 

p.s. żeby zostawić swoją elektryke to musisz rozebrać wtyszke idącą do silniczka ale to proste poradzisz sobie ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak zabrac sie za wymiane lusterka?? Trzaba odkrecac obicie drzwi od srodka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak zabrac sie za wymiane lusterka?? Trzaba odkrecac obicie drzwi od srodka?

 

nie jest to konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladniej?? Co i gdzie trzeba odkrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba rozkręcać tzn. boczka. Maskownica głośnika sopranowego podważa się lekko i ciągnie do GÓRY. Następnie klucz gwiazdkowy nie pamiętam numeru i odkręcamy. Kable są głęboko osadzone więc trzeba się trochę namęczyć żeby dostać się do kostki. Cały zabieg wymiany lusterek trwa pięć, góra dziesięć minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz wkład, pod lusterkiem masz śróbkę albo dwie już nie pamiętam jak odkręcisz to zdejmujesz obudowe i juz dalej zobaczysz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale lusterko jest przykręcone od wewnątrz do konstrukcji drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale lusterko jest przykręcone od wewnątrz do konstrukcji drzwi.

Przeczytaj uważnie post 3 w tym wątku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36339&highlight=prawe+du%BFe+lusterko:dobrze.Da się wszystko zrobić od zewnątrz nawet nie otwierając drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od angola i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności