Skocz do zawartości
Gość tooomala

Problem z zawieszeniem - ściąga w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayv
bo ja robilem 5 tys. km i juz stuka jak glupie jakies:| ale wymienilem tylko dolne giete i byl spoko nic nie pukalo a po 5 tys. koks:|:|:| pewnie jakies inne poszly

 

mowilem ze wymienilem tylko dolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho, wymień to co konieczne żeby nie stukało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do głównego wątku. Mój pasek też ucieka w prawo. Myślałem, że to wina hamulców - rozebrałem, prowadnice oczyściłem i kompletny klops. Zawieszenie sprawdziłem - OK. Amortyzatory - OK. Sprężyna cała. Zbieżność sprawdzana w dwóch warsztatach. Mój nos detektywa już ma katar a jak ściągał tak ściąga.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś o ciśnieniach w kołach, ale to pomijam. Ostatnią rzeczą, na którą zwróciłbym uwagę to pomiary karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze sprawdzić koła na wyważarce - lub oponę bo jak wpadłeś w dziurę to mógł pójść kort ja miałem taki przypadek - każdy wie jakie mamy drogi.

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciśnieniu nie wspominałem ale sprawdzam regularnie przynajmniej raz w miesiącu. Pomiary robiłem przy zakupie auta. Badana też była grubość lakieru - wszystko w jak najlepszym porządku. Ja też nie miałem kraksy. Chyba to ściąganie to taka uroda tego auta. Mocno to nie przeszkadza ale dlaczego ma dokuczać skoro nie powinno? W serwisie też go poobmacywali i stwierdzili, że na wszelki wypadek trzeba wymienić zawieszenie. Całe. Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem do zasobów swojej pamięci i przeanalizowałem zapiski. Wiecie co z tego wynikło? Sam jestem zaskoczony, ale w moim przypadku (już 3 razy tak miałem) przyczyną może być niewłaściwe przechowywanie opon. Proponuję na próbę zamienić przednie koła miejscami, nawet jeśli gumy są kierunkowe. Jeśli ściąganie zniknie, to moje przypuszczenie będzie trafne. Jeden przypadek taki mam potwierdzony. Zawsze ściąganie w jedną stronę zaczynało mi się po zmianie kół leżakowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimówkach ściągało i na letnich też. To nie to. Pozdrawiam i dzięki za troskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym jednak zamienić koła miejscami. Także ściągało mi w prawo , byłem nawet na diagnistyce. Wszystko wyszło OK. Fachman z diagnostyki sugerował właśnie opony i to była trafna diagnoza . Bieżnik na tej prawej był nieznacznie bardziej starty. Kupiłem na przód nowe opony i teraz nic nie ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni post mówi że ten przypadek brałem pod uwagę, ale i tak dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbed

Co prawda juz ten temat poruszaliśmy ale sprawdziłeś czy masz wahacze ok ? Mi przy wytłuczonych wahaczach ściągał. Wymieniłem wahy i przestał. Poza tym sprawdź czy nie masz pogiętych felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. Na trzepaczce nie wykazało ale sam wziąłem się do pracy i znalazłem luzy na górnym tylnym. Wczoraj zrobiłem rozrząd więc poczekam z wymianą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JacoXLI

Przerabiałem to samo w A4 '96.

Moim zdaniem to wada konstrukcyjna.

Po przejeczniu na drugą stronę drogi (z przechyłką na lewo) ściągał na lewo.

Długie poszukiwania i regulacje nic nie dały.

Wahacze były sprawne, nastawy katalogowe i nic.

Dopiero wymiana całego kompletu opon zminejszyła zjawisko do akceptowalnego poziomu.

Ktoś kiedyś twierdził, ze rozbieżność coś poprawi, ale nie.

Teraz z Pasku 2004 jest OK - ale to dopiero 500km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie ale sprawdzacie na w miare prostej drodze? Przeciez te wszsytkie drogi to sa tak marne ze trudno sprawdzic takie cos. A to ze zjedziesz na drugi pas i sciaga w lewo to ewidentnie wina drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość droozd

Chłopaki jeśli w zawieszeniu macie wszystko super a dalej kierownice ciągnie to przypatrzcie się swoim oponom. Zamiana przód-tył też wcale nie musi pomóc. Nigdy używanych !!!!!!! U mnie z wierzchu opony były eleganckie, a w środku zbrojenie w kilku miejscach minimalnie pusciło no i samochód jechał jak chciał, to w lewo, to w prawo, koleiny to był dopiero wyczyn go urzymać. A teraz mam nowiusieńkie nokiany i sama buźka sie śmieje jak to autko się toczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na letnich ściągało mimo zamiany i na zimówkach to samo. Czary jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tu rozne podpowiedzi dlaczego sciaga w prawo? Ale czy to nie dziwne ze wszystkim sciaga w prawo a nie w lewo? Jak ktos wczesniej chyba napisal, to moze jest to wada konstrukcyjna. Bo nei uwierze zeby wszystkim padaly elementy zawieszenie, opony, powietrze w oponach z prawej strony. Cos dziwnego nie?

Chyba ze sobie to wytlumaczyc tym ze jezdzimy po prawej stronie i na wszystkie parkingi, krawezniki wjezdzamy w prawo :)

 

Wesolych Swiat :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anglii ściąga w lewo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilcb

Ja Mam wersje angileska i nie sciaga wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygawo

Co do Anglii, TAK w Anglii ściąga w lewo. Wydaje mi się że to się zaczęło po wymianie opon na nowe ale pewien nie jestem, myślałem że to wina zbieżności ale nastawienie nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności