Skocz do zawartości
Gość tooomala

Problem z zawieszeniem - ściąga w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiają zbieżność na specjalnej belce.

W skodzie 150zł (jak się jedzie na Dęblin) i na Wostowicach 100zł (jak miniesz Cienistą za`zakrętem po lewej stronie).

 

a czy ktoś orientuje się gdzie można dobrze zrobić zbieżność w okolicy Kołobrzgu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Paska 98r benzynę. Auto od roku w Polsce. Ma nowe opony, po świeżym przeglądzie,zbieżność ustawiona parę dni temu a nadal sciaga w prawo. Co moza nyc przyczyną? Zawieszenie itp wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam Paska 98r benzynę. Auto od roku w Polsce. Ma nowe opony, po świeżym przeglądzie,zbieżność ustawiona parę dni temu a nadal sciaga w prawo. Co moza nyc przyczyną? Zawieszenie itp wszystko jest ok.

 

Dość powszechna przypadłość. Do skontrolowania ponownie tuleje belki tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , jesli wszystko inne zostało wykluczone zostaja tuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz szybka. A czy na stacji moga to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kazdy macher ktory ma kanał ci to sprawdzi , jesli jedna tulejka bedzie spekana wymien obie bedziesz miec spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dzięki za odpowiedź. A jeszcze jedne pytanko czy wina leży tez od strony tulei gdyż na lukach slychac taki dziwny gluchy odglos? Jakby wlasnie z tylu. Czy to lozysko bo wiem ze zaczyna powoli siadać bo to mi powiedzieli na stacji ale to na przodzie przecież.

Edytowane przez mmagdzia34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Byłam ponownie na stacji diagnostycznej i sprawdzili tuleje tył i powiedział że wszystko jest ok i ze nie ma potrzeby wymiany. Nawet znajomy mechanik rozkręcił hamulce itp bo mówił ze mogły tam trzymać ale wszystko jest ok. Jeszcze jakieś inne podpowiedzi? Na dniach maja opony przełożyć na krzyża bo podobno nowe tez mogą mieć różnice w bieżniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Polonezie też mnie ściągało na bok. Winna była opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Po niedzieli opony będą przekładane i dam znać czy jest różnica. A głuchy odglos podczas pokonywania łuków? Nie chodzi o skręcanie na krzyżówkach. Przy prędkości powyżej 30 km/h słychać dziwny odglos a jak wcisne hamulec to nie słychać wtedy. Niby hamulce były rozkręcane i wszystko tam jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne luzy na łożyskach ujawniają się na łukach pod postacią huczenia/ocierania tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. To takie właśnie buczenie słychać. A mam jeszcze jedno pytanie. Na tarczach są puste gwinty tzn jak jest tarcza to brakuje w otworzę śrubki, czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok rozumiem. To takie właśnie buczenie słychać. A mam jeszcze jedno pytanie. Na tarczach są puste gwinty tzn jak jest tarcza to brakuje w otworzę śrubki, czy to ma jakieś znaczenie?

 

Piasta w passacie nie ma gwintu więc nic nie wkręcisz w ten otwór. Tarcze trzymają szpilki od koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piasta w passacie nie ma gwintu więc nic nie wkręcisz w ten otwór. Tarcze trzymają szpilki od koła.

 

Okej. To skoro mam 5 szpilek to po co szósty otwór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest otworek na śrubę mocującą tarczę.

 

Piasty w Audi A6 i chyba A4 mają te śruby mocujące. Passaty ich nie mają. Te auta współdzielą te same tarcze więc producent robi jeden rodzaj tarcz - z dziurką.

W audi jest jak tutaj:

image016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok, dzięki za wytłumaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności