Skocz do zawartości
Gość tooomala

Problem z zawieszeniem - ściąga w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinTDI

Ustawiałem zbieżnośc u Danelczyka w lublinie (Świdnik), beyłem przy tym i o zadnej belce nie było mowy, niby wszystko idealnie a Passacik ściąga w prawo..

 

P.S. Malard możesz dać namiary na ten warsztat, w którym byłeś.

Zadzwonię i ustawię się z nimi a u ciebie jak pomogło...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malard robi to na Wostowicach. U niego nie ściągalo tylko wymienił końcówke drążka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

aaaaaaaaaaaa, ale jakieś namiary by sie przydały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już malard musi osobiście. Ma jakiś telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

Niestety nie mam do nich telefonu ale jutro postaram się podjechać i wyślę Ci na pw.

Jest z tym troszkę zabawy. Nie miałem jeszcze okazji go dokładnie sprawdzić ale wygląda, zę delikatna poprawa nastąpiła.

Jeżeli auto było bite to mogą być poważne problemy z ustawieniem tej zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo

 

Mam podobny problem z myszkowaniem samochodu jak i ze sciaganiem na lewa strone . Czy macie jakies zaufane zaklady mechaniczne w UK .. konkretnie kolo Londynu ?

 

Z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI
Niestety nie mam do nich telefonu ale jutro postaram się podjechać i wyślę Ci na pw.

Jest z tym troszkę zabawy. Nie miałem jeszcze okazji go dokładnie sprawdzić ale wygląda, zę delikatna poprawa nastąpiła.

Jeżeli auto było bite to mogą być poważne problemy z ustawieniem tej zbieżności.

 

 

Autko nie bitę na 100% a jednak troche ściaga, czekam na namiary umówię się i podjadę żeby to sprawdzić bo w żadnym warsztacie ustawiającym geometrię nikt o ty nie wspomniał a już trochę zębów na ty sciąganiu zjadłem, Czekam na namiary i z góry dziki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja od ponad roku z tym śmigam. Już nie kombinuje tylko mocniej trzymam kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Witam

 

Niech mechanik obejrzy ci te tuleje. Miałem podobne objawy. To wyglądało jakby były straszne luzy na końcówkach drążków kierowniczych.

 

Obejrzał i mowi ze ok. Za to wymienilem koncowki drazka kier i sciaganie prawie ustalo (troche zostalo).

 

Co do zbieznosci - bo widze ze to ostatni temat - tez mi mechanik ustawial "standardowo". Przycisne go nastepnym razem (tym bardziej ze sam jezdzi paskiem:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

Większość stacji diagnostycznych ustawia standardową zbieżność nie mówiąc nawet że istnieje takie coś jak krzywa zbieżności. Prawdopodobnie spowodowane to jest ty iż nie chcą inwestować w dość drogi specjalistyczny sprzęt, koszt takiej belki to troszkę ponad 2 tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę wrócić do pierwotnego wątku tj." ściąganie w prawo".

Po wymianie opon letnich na zimowe samochód zaczął ściągać w prawo i jest to trochę męczące :zalamany:

Zaznaczam, że opony letnie jak i zimowe są nowe tej samej marki i rozmiaru (Fulda), jedyną różnicą jest to że letnie były założone na felgach aluminiowych a zimowe na stalowych.

Samochód nie był bity i zawieszenie było kontrolowane 1,5 miesiąca temu OK.

Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie opon letnich na zimowe samochód zaczął ściągać w prawo i jest to trochę męczące

 

Skoro po wymianie kół to szukaj winy w oponach lub felgach, proste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Spobuj przewazyc opony jeszcze raz, niektore wywazarki sa rzadko "kalibrowane" i nie mozna na nich poprawnie wywazyc kol.

Jednak pierwsza rzecz ktora bym zrobil do sprawdzil cisnienie w kazdej z opon, niekiedy wulkanizator wpycha do prawego 2,3 a do lewego 1,7 ;).

W miom przypadku (tez mi sciagalo znacznie): wymienilem amortyzatory przod, jeden simerblok na dolnym wahaczu, kupilem nowe Primacy Alpine PA3, felgi używki ale w dobrym stanie i.... dalej sciaga :mur: choc juz mniej na szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majh

Witam miałem podobny problem, pasek ściągał w prawo, próbowałem geometrię i inne a przyczyna była bardzo prosta. Problem leżał w oponach, niby nowe a jednak. Wymieniłem z tyłu na przód i o problemie zapomniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój Passat delikatnie ściąga na prawo. By jechać prosto muszę mieć skręconą minimalnie kierownicę w lewo i kontrolować tor jazdy. Wczoraj pojechał ustawić zbieżność. W wyniku czego mam oto taki wydruk:

20080926999ha9.th.jpgthpix.gif

 

Jak mówił fachman, odchyłka w lewym górnym roku jest nieznaczna i nie ma wpływu na prowadzenie się auta, w tym ściąganie. Niestety, po jazdach testowych dziś stwierdzam, że dalej autko jedzie mi do rowu. Nie znam się na tych grafach (nie na wszystkim człowiek musi się znać :D) i proszę o poradę. Czy reklamować usługę, czy iść dalej i zmieniać opony, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

mój Passat delikatnie ściąga na prawo. By jechać prosto muszę mieć skręconą minimalnie kierownicę w lewo i kontrolować tor jazdy. Wczoraj pojechał ustawić zbieżność. W wyniku czego mam oto taki wydruk:

20080926999ha9.th.jpgthpix.gif

 

Jak mówił fachman, odchyłka w lewym górnym roku jest nieznaczna i nie ma wpływu na prowadzenie się auta, w tym ściąganie. Niestety, po jazdach testowych dziś stwierdzam, że dalej autko jedzie mi do rowu. Nie znam się na tych grafach (nie na wszystkim człowiek musi się znać :D) i proszę o poradę. Czy reklamować usługę, czy iść dalej i zmieniać opony, itp.?

 

 

 

 

moim zdaniem skoro byłeś na stacji i na tym wydruku na czerwono pokazuje jakieś odchylenie, które nie jest w normie to pewnie to jest przyczyna ściągania autka...pewnie Panu nie chciało się tego skorygować..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

mój Passat delikatnie ściąga na prawo. By jechać prosto muszę mieć skręconą minimalnie kierownicę w lewo i kontrolować tor jazdy. Wczoraj pojechał ustawić zbieżność. W wyniku czego mam oto taki wydruk:

20080926999ha9.th.jpgthpix.gif

 

Jak mówił fachman, odchyłka w lewym górnym roku jest nieznaczna i nie ma wpływu na prowadzenie się auta, w tym ściąganie. Niestety, po jazdach testowych dziś stwierdzam, że dalej autko jedzie mi do rowu. Nie znam się na tych grafach (nie na wszystkim człowiek musi się znać :D) i proszę o poradę. Czy reklamować usługę, czy iść dalej i zmieniać opony, itp.?

Zaznaczone na czerwono to pochylenie koła lewy przód .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczone na czerwono to pochylenie koła lewy przód .;)

 

:D Tyle to i ja wiem. Pytanie jest takie - czy ma to wpływ na prowadzenie się auta jakie opisałem w pierwszej wiadomości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Tyle to i ja wiem. Pytanie jest takie - czy ma to wpływ na prowadzenie się auta jakie opisałem w pierwszej wiadomości?
To skoro wiesz, czego pytasz? Powinieneś jechać na diagnostykę i trzeba znaleźć przyczynę takiego wyniku tego koła.Poniżej screen mojego postu dotyczącego geometrii Passata.

 

b5zbienodaneregulacyjnepz2.th.pngthpix.gif

 

EDIT

 

Jak mówił fachman, odchyłka w lewym górnym roku jest nieznaczna i nie ma wpływu na prowadzenie się auta, w tym ściąganie. Niestety, po jazdach testowych dziś stwierdzam, że dalej autko jedzie mi do rowu.
Odchyłka nieznaczna???

W/g tego co napisałem w poście z screena , to przy zawieszeniu sportowym powinno być max. -65' , a przy normalnym max -50', a w Twoim lewym kole jest 1*04' .

 

Powodzenia.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Odchyłka nieznaczna???

W/g tego co napisałem w poście z screena , to przy zawieszeniu sportowym powinno być max. -65' , a przy normalnym max -50', a w Twoim lewym kole jest 1*04' .

 

Powodzenia.;)

 

O, i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Jadę dziś na poprawkę, skoro występująca u mnie wartość jest aż tak daleka od właściwej.

Dziękuję:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności