Skocz do zawartości
Gość tooomala

Problem z zawieszeniem - ściąga w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luklawecki

u mnie w Irlandii też mi go ściąga w lewo. Opony mam już do wymiany, a więc mogą to być opony, aczkolwiek dochodzą mnie jakieś głuche stuki z lewej strony z przodu więc nie wykluczam również któregoś z wachacza do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze w jakis arabskich krajach gdzie sie jezdzi jak chce to w ogole nie sciaga :)

 

Tak na serio. Jak robilem jakis czas temu zbieznosc to mechanik pyta mnie czy wpadlem do jakiegos dolu, czy wjezdzalem ostro pod krawazenik. Ja mowie ze nie raczej, nie pamietam, moze poprzedni wlasciciel, chociaz w tym kraju wpasc w dol to zadna sztuka.

Pyta sie czy nie sciaga w prawo, ja mowie no troche sciaga a on na to ze sa zmienione tu moge przekrecic "kąty cofniecia" i tego w wiekszosci samochodow nie koryguje sie. No poza mietkiem i poldkiem.

 

PS. Na zimowych oponoach (kupilem uzywane, prawie nowe) to w ogole nie sciagalo, na letnich sciaga w prawo dosc znaczaco. Ale to dla letnich kapci ostatni sezon wiec zobaczymy za rok i w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Z tego co rozmawiałem z moim mechanikiem ściąganie w prawo czy w lewo to zależy od pochylenia jezdni.

 

My jeździmy prawą stroną i ściąga w prawo. Im pochył jezdni jest większy to mocniej.

W angli jeżdzą lewym pasem i analogicznie ściąga ich w prawo.

 

To są włąsnie uroki zawieszenia wielowahaczowego z przodu. Koło cały czas styka się calą powierzchnią z podłożem nawet przy maksymalnych wychyleniach koła czy to w lewo czy to w prawo.

 

Jeżeli wszystkie wartości są w normie to jest jedyne sensowne wytłumaczenie.

 

Faktycznie opony mogą mieć jakiś wpływ na to zależy też czym je pompujemy azotem lub powietrzem atmosferycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga mam opony napompowane azotem, ale chcialbym sprawdzic cisnienie, dopompowac. To czy moge to zrobic zwyklym powietrzem, czy jechac gdzies i dopompowac gazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bor0wy, jeżeli będzie mały ubytek azotu to możesz dopompować niewielką ilość powietrza. Jak masz pod ręką azot to.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78,09% powietrza to azot ... więc różnica żadna czym napompujesz koło (a to co mówią na wulkanizacjach jakie to ma korzyści ten cały azot to bajki ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to azot czy inny gaz jakim pompuja. podobno lepiej sie rozklada gaz w oponie i bardziej rownomiernie zuzywa sie. czy to prawda to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez lekko sciaga samochod w prawo, i musze trzymac kierownice pochylona lekko w lewa strone. Na zimowkach tez bylo to samo ale troche mniej sciagalo. Probowalem rozne cisnienia w oponach bylo troche lepiej kiedy dopompowalem na 2,7 bara ale na tym cisnieniu nie da sie jezdzic tak wiec zostalem przy 2,3.

Widac tak ma zawieszenie wielowahaczowe przy pochylonych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dario84, a to ze musisz miec kierownice pochylona troche w prawo to wina zbieznosci musialbys jecahc to zrobic to wtedy co najwyzej trzymalbys prosto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

witam,

czy ktos z Was mial taki objaw ze w trakcie jazdy auto plywa? na koleinach w szczegolnosci, na zakretach trudno utrzymac tor jazdy. mysle czy to drazki stabilizatora (oby) czy wahacze czy moze maglownica (oby nie).

Dziekuje z gory za jakiekolwiek porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuleje z tyły sprawdź. Był taki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! jak pływa przód i na maglu nie ma strasznego luzu (da sie zdiagnozowac ruchami kierownicy na postoju) to raczej obstawiałbym luzy na wahaczach (szczególnie górnych) .zuzyte gumy łacznika stabilizatora ,przynajmniej w moim przypadku, nie miał wpływu na pływanie przodu auta. odnosnie sciagania w b5 to równiez mam złe doswiadczenia ,ten wielowahaczowy bubel VW/audi jest strasznie wrazliwy na dziury i zbieznosc przestawic bardzo łatwo.od poczatku miałem ze sciaganiem problemy ,zawsze sciagało delikatnie w prawo (prakytycznie po 40 tys km od zakupu auta) teraz ,5 tys km po wymianie wszyskich wahaczy wjechałem w mała dziure na zakrecie(nic strasznego ) ,ale zaczeło sciagac w lewo .normalnie nie mam juz sił do tego auta ;-( ,mam nadzieje ,ze da sie to skorygowac ustawiajac zbieznosc .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

uki145,

 

dzięki za pomoc, coraz bardziej sie przekonuje do tych wahaczy a tym samym do siegniecia w zakamarki portfela :mur:

 

steffy to na pewno nie tyl, da sie wyczuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mechanik obejrzy ci te tuleje. Miałem podobne objawy. To wyglądało jakby były straszne luzy na końcówkach drążków kierowniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Ok zajrze na te tuleje rowniez. Jutro sie wybieram do znachora, dam znac jaka byla diagnoza.

 

Dzieki za wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

Za myszkowanie auta na jezdni może być odpowiedzialne złe ustaniwenie zbieżności a dokładnie połowiczne. Większość mechaników ( tych z ograniczoną wiedzą) w pasacie B5 ustawia tylko zbieżność kół bez ustawienia tak zwanej KRZYWEJ ZBIEŻNOŚCI które to ustawienie wymagane jest przy zawieszeniu wielowachaczowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI
Za myszkowanie auta na jezdni może być odpowiedzialne złe ustaniwenie zbieżności a dokładnie połowiczne. Większość mechaników ( tych z ograniczoną wiedzą) w pasacie B5 ustawia tylko zbieżność kół bez ustawienia tak zwanej KRZYWEJ ZBIEŻNOŚCI które to ustawienie wymagane jest przy zawieszeniu wielowachaczowym.

 

co to znaczy zbieżnośc krzywa i jak to się ustawia, któs to umie zrobić w Puławach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiają zbieżność na specjalnej belce.

W skodzie 150zł (jak się jedzie na Dęblin) i na Wostowicach 100zł (jak miniesz Cienistą za`zakrętem po lewej stronie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

W samochodach z zawieszeniem wielowachaczowym dokładne ustawienie zbieżności to nie tylko regulacja na końcówce drążka kierowniczego ( tradycyjna zbieżność) ale również ustawienie tzw krzywej zbieżności. Samochód ustawia sie na specjalnej belce, podkłada sie ja pod sanki w określonym miejscu i i reguluje sie śrubą którą od góry przykręcany jest sworzeń końcówki drążka kierowniczego. zakres regulacji od 1 do 4 mm, nie wygląda to na skomplikowaną czynność ale bez tej belki tego się nie zrobi a złe ustawienie może być przyczyną nie trzymania stabilnego toru jazdy. Gdzie ustawiają i za ile to już Steffy napisał, oczywiście zrobią w każdym salonie VW lub Skody ale tam cena waha się od 150 do 250 zł

Ja dziś jestem umówiony na taki zabieg więc zobaczę co to daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności