Skocz do zawartości
marecek

[ABC] O Uszkodzonych zaworkach N75, dyskusja - objawy - wykresy

Rekomendowane odpowiedzi

Był błąd 0575 N75 wymieniony na nowy z serwisu i dlalej moc jest i znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyki do niego sprawdź i całe podciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]68948[/ATTACH]Troszkę odbiegnę od tematu.

 

Pacjent:

Skoda Octavia II 2006, 1.9 TDI 105 KM.

 

Tam już chyba niema N75, ale jest blok zaworów elektromagnetycznych.

 

Objawy jak dodaję gazu (lekko), przy 1500-2000, to mam efekt szarpnięcia, niedawno turbina wymieniona na nową, przedstawiam wykres, może ktoś coś doradzi, widać, że lekko nie doładowuje, w czasie testu, zdjęcie w takim momencie nogi z gazu i ponowne dodanie, doładowuje tak jak powinno. Jak mogę zdiagnozować czy to wina tego bloku zaworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiecmer

witam wszystkich.Moj problem polega na tym ze zawor N75 w moim passacie po przekreceniu kluczyka "pyka"bez przerwy.Moje pytanie brzmi czy to jest normalne czy ten zawor jest zepsuty?Mam tez pytanie czy ta sztanga przy tyrbinie ma chodzic czy stac w miejscu?dodam ze moj silnik to AHU 90KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i z góry przepraszam za posta ponieważ powiecie pewnie ze jest ich multum, lecz szukałem dziś cały dzień i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ;p

 

Mam Passata b4 1.9 tdi 90 KM (1995) 1z

 

Moje pytania:

1. Gdy odpalam samochód to ma takie humory ze po odpaleniu od razu gaśnie jakby ktoś go gasił kluczykiem. Czytałem o tym na forum ale żadna odpowiedz mi nie pomogła. Niby to jest wina immo ale sam nie wiem mo mam 1 kluczyk oryginalny z kostka i gaśnie mi na nim i drugi mam nie oryginalny. Wcześniej cały czas jeździłem na nieoryginalnym a teraz od jakiegoś roku jeżdżą na oryginalnym i gaśnie. Czasami aż krew mnie zalewa jak kręcę z 15 razy . I właśnie jak mogę tą usterkę osunąć. Mozecie mi podać schemat gdzie jest immo, czytałem ze gdzieś pod przełącznikiem świateł ale nie wiem jak się tam dostać i czy trzeba zdejmować deskę rozdzielcza. Dzis jeszcze wymieniłem przekaznik 109 na nowy i dalej nie odpala.

 

2. Chodzi mi wlasnie o ten zawór n75. Moj passat po przygazowaniu do 4000 wali czarnym dymem poczym silnik zaczyna drżeć i niema mocy dopiero po 30 s wszystko wraca do normy. Czasami jeszcze po odpaleniu jade i niema mocy i gdy w czasie jazdy zgasze i zapale wszystko jest ok. Mechanik mówil ze to moze wina oleju ale wymieniłem olej i dalej to samo. Czytałem tez te to moze taki zaworek z filtrze plastikowy był zatkany i dobrze nie zasysał powietrza, to tez dzis wymienilem ale znacznej róznicy nie ma. Kiedys jeszcze kiedy jechalem powyzej 120 to silnik zaczynal szarpac i wiece nie jechal ale ta jakos zgineło i teraz jest w miare dobrze.

Własnie z tym kopceniem to po przeglądaniu forum zdaje sie ze to ten zaworek ale nie wiem gdzie on dokładnie jest bo ponc sa 2 zaworki n75 (tak mi mowił facet ze sklepu) i ma do was pytanie gdzie one sa .

 

http://i43.tinypic.com/x4hged.jpg - oto moj silnik i gdzi jest na nim zawór n75

http://i44.tinypic.com/rwkuo5.jpg - wydaje mi sie ze to jest to ale nie jestem pewiem

 

Potrzebuje jeszcze numeru katalogowego tego zaworka n75 nie chce sie przy nim dłubać bo jeszcze zrobię gorzej

Na forum znalazlem numer katalogowy ale by byl do silnikow aac a ja potrzebuje do 1Z

 

Prosze o pomoc i o wasze rady dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To może opiszę ja swój problem. Podczas zeszłej zimy zauważyłem ciekawy przypadek. Podczas przyspieszania przy ponad 3000 obrotów auto jakby przestało mieć moc. Potem zauważyłem jakby turbina w ogóle nie działała. Wyłączenie i włączenie silnika błąd kasuje. Dalej turbina idealnie ciągnie ale do ponad 3000 lub na 5 biegu to około 130km/h. W lato problem znika i pojawia się znów zimą. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci tak, miałem podobnie ale u mnie cały czas mocy nie było, możne spróbuj wymienić w filtrze paliwa http://img.photobucket.com/albums/v384/Adammor/2.jpg ten plastik u mnie to pomogło. Koszt tego nie jest duzy 20-30 zl , mozesz sprawdzić czy to jest to. Bo pisali ze właśnie to się zapycha i silnik nie możne brac wystarczajaco powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem ze było milion razy ale walcze z 1.8t AWT juz 3 dzien i nic nie moge wykminic:

17956 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open Circuit

n75 podmienione i dalej lipa znalazlem wezyk walniety przy turbinie wymienilem i dalej lipa - turbina nie wstaje wcale- co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż logi z kanałów 115 i 118.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa zalatwiona klapka w turbinie miala takie luzy ze masakra ;) turbo wymienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Minął rok i nic się nie zmieniło w moim passacie-błąd dotyczący zbyt niskiego ciśnienia doładowania nie zniknął-nadmieniam passat B5 FL 1.8T AWT w Tiptroniku. Na dzień dzisiejszy błąd ma następującą wartość w Vagu 3.11 angielskim-P0299-35-00--. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji na ten temat------nadmieniam że nie pojawia się żaden inny błąd. Dla zorientowanych gdy wykonuję test Vagiem w/w i odczytuję test Readiness mam jeden błąd failed---secondary air injection. Podpowiedziano mi że może to być nieszczelność w układzie intercoolera---podczas jazdy i redukcji biegu gdy załącza się turbina słychać dźwięk sprężonego powietrza jakby syk nie gwizd-proszę o podpowiedź, może ktoś spotkał się z takim problemem-z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi tu o błąd: 16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached

Pokaż logi z kanałów 002, 115, 118.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kolor głowki z weżykami ma zawór sterujący turbiną?? orginalnie w tdi ?? czarna czy białą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

odgrzewam kotlet. :)

Wypadła mi wymiana N75. Całość objawów i temu podobnych opisałem w tym wątku.

Żeby nie szukać, tutaj link do ostatnich logów na PB 95.

Mam teraz problem, bo:

Mój zaworek to 058 906 283 C. Sprawdzam go w ETKA i zaworek ma numer z literką F i taki też mają w sklepach w których dzisiaj o niego pytałem, tylko w cenach z kosmosu! W jednym 540 zł, a w kolejnym 300 zł... :dodupy

Inna sprawa, to jeszcze zaworki "typu" J. Podobno stosuje się go pod mapy na 180 KM, a pochodzi z BAM czy innych mocniejszych 1.8T.

 

Teraz pytanie do was.

Jaki typ zaworka wybrać?

No i czy ktoś z was ma dostęp do takiego zaworka i mi pomoże w zamówieniu (wszędzie piszą o cenie max 180 zł), bo przecież nie kupię go za 500 zł... :/

Może kiedyś w ramach podziękowania będę miał okazję postawić duże, mocne chmielowe. :)

 

Czekam na odpowiedź.

 

Pozdr!

Edytowane przez Krzewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Silnik 1.9 tdi 90, Wywala błąd 17957 czyli coś z N75, do tego wcześniej n75 na biegu jałowym ładnie rytmicznie cykał.

Teraz n75 cyka z przerwami. Przerwy w cykaniu są różne i różnej długości. Czy to koniec żywotu zaworka czy próbować go czyścić.

Auto ładnie ciągnie tylko czasami ma problem z odpaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po powrocie z serwisu zauważyłem, że jeden przewód od N75 (diesel) jest niepodłączony (trzeci dolny przewód).

 

DSC_0203-2.jpg

 

Gdzie on powinien być podłączony i jakie są konsekwencje jego niepodłączenia? Czy mogę to zrobić bez wizyty w serwisie?

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam można by rysunek w którym jest ta dziurka dzięki pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam problem bo auto wchodzi mi w tryb awaryjny przy 160km sprawdzałem n75 i wężyk do gruszki jest odłączany , a trójnik przy n75 zaslepiony jak podłączyłem jak ma być to wyciąga sztangę turbo na maxa i tak zostaje i po przekroczeniu 3 tys obrotów , na 4 tym biegu wchodzi w tryb awaryjny , powiedzcie mi czy to wina n75 skoro podłączam tak jak ma być , i czy sztanga ma być wyciagnieta na maxa czy powinna pracować góra dół zaleznie od obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności