Skocz do zawartości
marecek

[ABC] O Uszkodzonych zaworkach N75, dyskusja - objawy - wykresy

Rekomendowane odpowiedzi

kubik913, spytaj tutaj: Pytanie o numery części ETKA - NOWE - dostaniesz numerek i/lub obrazek (a jeśli nie będzie obrazka, to google images pomoże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z passatem z motorem 1.8T z doladowaniem i nie ma osoby ktora mi powie co moze byc konkretnie nie tak. Siedzialem przy tym z jednym mechanikiem i co sie okazalo to ze na zawor n75 jest pozne przesterowanie dopiero przy 5 tys obrotow wczesniej nic sie nie dzieje. Przeplywke podpinalem nowa oryginalna i to samo ciagle problemy z trybem awaryjnym. sprawdzone byly wszystkie przewody i nic. mysle ze to moze byc uwalony komputer silnika bo turbina dziala. Jak odepne przewod cisnienia z tej gruszki to przy delikatnym wciskaniu gazu idzie az milo ale przy mocniejszym wcisnieciu gazu motor szarpie. Czy ktos byl by w stanie powiedziec mi co konkretnie jest nie tak? bo wymiana w ciemno sterownika mi sie nie usmiecha zwlaszcza ze nie ma nidzie w mojej okolicy speca zeby zgral mi immo z nowym sterownikiem. Prosze o jakie kolwiek podpowiedzi jakies rady co jeszcze mozna sprawdzic moze ktos spotkal sie z czyms takim. pozdraiwam i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z passatem z motorem 1.8T z doladowaniem i nie ma osoby ktora mi powie co moze byc konkretnie nie tak. Siedzialem przy tym z jednym mechanikiem i co sie okazalo to ze na zawor n75 jest pozne przesterowanie dopiero przy 5 tys obrotow wczesniej nic sie nie dzieje. Przeplywke podpinalem nowa oryginalna i to samo ciagle problemy z trybem awaryjnym. sprawdzone byly wszystkie przewody i nic. mysle ze to moze byc uwalony komputer silnika bo turbina dziala. Jak odepne przewod cisnienia z tej gruszki to przy delikatnym wciskaniu gazu idzie az milo ale przy mocniejszym wcisnieciu gazu motor szarpie. Czy ktos byl by w stanie powiedziec mi co konkretnie jest nie tak? bo wymiana w ciemno sterownika mi sie nie usmiecha zwlaszcza ze nie ma nidzie w mojej okolicy speca zeby zgral mi immo z nowym sterownikiem. Prosze o jakie kolwiek podpowiedzi jakies rady co jeszcze mozna sprawdzic moze ktos spotkal sie z czyms takim. pozdraiwam i czekam na odpowiedz
a zamieniałeś N75 z N18 ?i jeśli nie ma nic sterowania turbo z N75 to będziesz miał tryb awaryjny ja bym sprawdził kable doń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z passatem z motorem 1.8T z doladowaniem i nie ma osoby ktora mi powie co moze byc konkretnie nie tak. Siedzialem przy tym z jednym mechanikiem i co sie okazalo to ze na zawor n75 jest pozne przesterowanie dopiero przy 5 tys obrotow wczesniej nic sie nie dzieje

napisz jeszcze raz - tym razem z przecinkami, bo nie bardzo wiadomo co się dzieje. Jeśli sterownik nie wysterowuje N75, to musi być jakiś error na sterowniku.

 

Jeśli nie ma, to znaczy, że N75 nie działa. Jak odpinasz N75 to turbina nie będzie miała ogranicznika, więc przy przeładowaniu sterownik tnie dawkę, żeby trzymać turbo w ryzach - stąd szarpanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogranicznika turbina nie ma jak zdejme przewod cisnienia z tej gruszki, a jak odepne wtyczke z n75 to jest to samo jak by byla podpieta. Bylem na dwoch kompach i zadnego erroru nie ma na sterowniku. Turbina powinna sie zalaczac chyba przy 2.2 tys obrotow i wtedy sterownik powinien przesterowac zawor a robi to dopiero przy 5 tys kiedy nie czuc juz turbo

 

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

 

Mielke, zaworu n75 na n18 nie zamienialem, zamienilem tylko n75 na inny n75 obydwa sa sprawne bo sprawdzalem je nawet na krotko. Wszystkie przewody sprawdzane byly, opaski az pekaly jak je dociskalem. Sprawdzilem tez przewody od sterownika do zaworu i wszystko jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbine akurat wsadzalem druga bo tamta mi popekala od tego goraca i ta klapka byla zamknieta jak ja wsadzalem, zrobilem dziure w katalizatorze nawet. Dzisiaj oddam sterownik do sprawdzenia bo dzwonilem do jakiegos magika. Mowil mi ze zaden error nie pokazuje sie na sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie prościej odpiąc sterowanie wastegatem i wyeliminować N75?

od biedy można manualny manometr założyć i też będzie super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak to zrobic? Tylko ciekawe gdzie tkwi problem ze to przesterowanie jest za pozne. Tamten spec mial sprawdzic sterownik nadzisiaj, teraz mowi ze moze na jutro. Ale gdyby to nie sterownik byl walniety i zrobie tak jak piszesz to czy nie bedzie szarpal jak dam mu mocno w pedal? I pewnie bledy mieszanki i tryby awaryjne zostana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorgi, kurde... weź się ogarnij. Od początku: ZRÓB DIAGNOZĘ. Nie zaczynaj naprawy jakiegoś niedoszacowanego błedu od d... strony.

 

Jeśli masz problemy z doładowaniem, to warto zrobić loga z kanału silnika - poszukaj bloku pomiarowego opisanego jako duty cycle (albo boost duty cycle). Przegoń auto od 1000 do 5000 obr/min i pokaż jak zmienia się to w czasie.

 

Jeśli faktycznie nawala sterownik, to zobaczymy jakieś dziwne wartości. Może log nam to dlaczego tak się dzieje... nie mam pojęcia co znaczy "jest pozne przesterowanie" - użyłeś tego określenia dwa razy.

 

Jeśli odepniesz przewód ciśnieniowy, który łączy N75 z gruchą, to pozbywasz się sterowania turbiną, a więc jeśli przekroczona zostanie górna granica doładowania, to silnik dostanie czkawki - w dużym skrócie.

 

Jeśli połączysz przewód wchodzący do N75 i zeń wychodzący (zrobisz mostek), to turbina będzie sama sobą sterować, uniemożliwiając przekroczenie doładowania nominalnego (tzw. ograniczonego naciągiem sprężyny) - dla seryjnej turbiny jest to tyle samo, co seryjne doładowanie, czyli okolice 0.5 bara.

 

Sterownik się nie psuje ot tak... psują się wtyczki, elementy wykonawcze albo parcieją przewody. psują się też zawory wykonawcze. Jeśli to faktycznie sterownik, to musisz mieć naprawdę niespotykanego pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie moze nie na temat,ale nie bede zakladal nowego tematu,chce sprawedzic turbo,wastegate.W ogole nie laduje turbo jezdze dosyc dlugo juz tak,czytalem dosyc duzo tutaj o tym i pomyslalem ze w koncu czas zabrac sie za to,czy bedzie mi potrzebny kanal do wymontowania turbo?bo na razie nie mam dostepu do kanału.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mi turbina wogóle nie działa. wczoraj załaczała sie od 3 tys a teraz to juz wcale i do tego silnik zaczał stukac jak w starym transicie . co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy klapka wastegate-a jest zamknięta i czy dmuchając (delikatnie - bo można rozwalić jeśli dmuchniesz kompresorem) w przewód doprowadzający do wastegate-a czy się poprawnie uchyla. Ta klapka powinna być normalnie zamknięta. Z logów wynika, że o ile masz sprawny N75, to jest ona u Ciebie non stop otwarta - spaliny po prostu omijają wirnik turbiny i uciekają bezpośrednio w wydech przez ten mały otwór...

 

 

Mam pytanie czy wastegate powinno chodzic w miare lekko,czy troszke z oporem?tzn.dmuchajac ustami powinna sie klapka uchylic czy raczej nie?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych posiadaczy TDI

Postanowiłem napisać tutaj ponieważ w dziale Tuning Mechaniczny nie mogę utworzyć nowego tematu. Dzisiaj z mechanikiem walczyłem z popsutym zaworem N75 oraz innymi elementami które sterują doładowaniem z turbiny, ponieważ wszystko już było sprawdzone i powymieniane a wciąż brakowało odpowiedniego ciśnienia doładowania mój mechanik zastosował manewr sprawdzenia czy turbo bobrze daje bez (chyba) zaworu N75 (został zaślepiony jakiś wężyk) i posłuchajcie fura zupełnie inaczej zaczeła pracować, przyspieszała już przy lekkim muśnięciu gazu i w ogóle po niej nie było widać że ma tylko 90KM oczywiście banan na twarzy trwał tylko do momentu kiedy to nastąpiło przeładowanie/odcięcie. I tak sobie teraz siedzę i myślę czy nie było by możliwe ominięcie tego nieszczęsnego N75 i zastosowanie jakiegoś zawory upustowego który mechanicznie sterował by, a właściwie zapobiegał by przeładowaniu. Kilkakrotnie widziałem w TVN TURBO u osób tuningujących swoje samochody takie zawory różnokolorowe które montuje się w pobliżu turbo i chyba to te zawory spełniają taką rolę. Więc prosił bym osoby które znają się na temacie tuningu o podpowiedź czy to co zaświtało mi w głowie było by do zastosowania w moim silniku TDI i dało by mi przez to więcej radości z jazdy - od razu zastrzegam że nie mam zamiaru tuningować mojego samochodu jedynie chciałbym go trochę usprawnić i wyeliminować nieustające w moim przypadku awarie zaworu N75.

Od razu dziękuję, bo na pewno znajdą się osoby które się tu wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBC - manual boost control. Tylko potrzebujesz jeszcze manometru do mierzenia doładowania (chyba, że użyjesz VAGa do ustawienia wartości odcięcia MBC). Niby da się... ale pamiętaj, że będzie szarpać przy zmianie biegów, będzie cholernie ciężko jeździć na "półgazie" i ogólnie auto stanie się bardziej wrażliwe na pedał gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi: http://www.grimmspeed.com/catalog/product_info.php?cPath=151&products_id=165

Dlaczego będzie ciężko się jeździło skoro zanim nastąpiło odcięcie jechało się super. Taki zawór powinien po ustawieniu sam upuszczać nadmiar ciśnienia doładowania by nie nastąpiło przeładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam taki problem-wyskakuje mi na VAG'u błąd "Boost pressure control-poniżej granicy regulacji"; objawy są takie że pasek z miejsca nawet przy wciśniętym pedale gazu do oporu powoli się rozpędza, dopiero od 3500 obrotów zaczyna ostro ciągnąć. Mój pasek to AWT 1.8 T w Tiptroniku. Czy może być to związane z zaworem N75? Przy normalnej jeździe reaguje na pedał gazu, redukuje biegi i czuć jak turbina ciągnie, oprócz tego nie zapala się "check engine"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjr13, jednoznacznej odpowiedzi nie ma. VAGa trzeba podpiąć i zobaczyć jak się mają wartości doładowania, przepływu i duty cycle. Sprawdzić n75 można bardzo łatwo odpinając przewód idący z N75 do turbiny (tylko trzeba zaślepić później innym kawałkiem zatkanego gumowego przewodu króciec wychodzący z N75).

 

Jeśli wadliwy jest N75, to auto wyrwie jak głupie (tylko po pierwszym zrywie należy się spodziewać, że sterownik obetnie dawki i auto przejdzie w "tryb awaryjny") - wtedy już bez VAGa się nie obejdzie, bo będzie trzeba pokasować błędy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem w silniku AEB, jest odczuwalny spadek mocny następnego dnia jest dobrze i tak przez jakiś czas. Po dłuższej trasie nie zawsze około 500 km pod koniec zaczyna się mulić zaworek N75 nowy czy może przyczyną być przepływomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam taki problem w silniku AEB, jest odczuwalny spadek mocny następnego dnia jest dobrze i tak przez jakiś czas. Po dłuższej trasie nie zawsze około 500 km pod koniec zaczyna się mulić zaworek N75 nowy czy może przyczyną być przepływomierz.

sprawdź błędy a sie dowiesz co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności