Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

woda powinna z drzwi wydostawać się otworami na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
woda powinna z drzwi wydostawać się otworami na dole
Dokładnie, przez otwór w drzwiach (między uszczelką a szybą) dostały się tak duże śmieci że otwory w drzwiach masz na pewno zatkane. Ja bym rozebrał tapicerkę i sprawdził co jest przyczyną odstającej szyby od uszczelki a przy okazji wywalił cały syf z drzwi oraz przeczyścił odpływy w nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, przez otwór w drzwiach (między uszczelką a szybą) dostały się tak duże śmieci że otwory w drzwiach masz na pewno zatkane. Ja bym rozebrał tapicerkę i sprawdził co jest przyczyną odstającej szyby od uszczelki a przy okazji wywalił cały syf z drzwi oraz przeczyścił odpływy w nich.

odpływy mam drożne :D teraz już nie leci woda do środka bo uszczelniłem ale szpeci ta szpara :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!

Posiadam Paska b5FL czyli 3bg o ile dobrze rozumie to oznakowanie. Dzisiaj po dosyc obfitym desczu z tylu za siedzeniem kierowcy mialem morze wody !! Czytajac ten temat nie znalazlem odpowiedzie na moje pytanie. Czy istnieje mozliwsoc ze woda ktora dostaja sie od przodu splywa az do samego tylu samochodu ?? Czy raczej jest to inna wada. Dodam iz kanaly w drzwiach mam drozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!

Posiadam Paska b5FL czyli 3bg o ile dobrze rozumie to oznakowanie. Dzisiaj po dosyc obfitym desczu z tylu za siedzeniem kierowcy mialem morze wody !! Czytajac ten temat nie znalazlem odpowiedzie na moje pytanie. Czy istnieje mozliwsoc ze woda ktora dostaja sie od przodu splywa az do samego tylu samochodu ?? Czy raczej jest to inna wada. Dodam iz kanaly w drzwiach mam drozne.

otworz maske i posprzataj tam na podszybiu masz liscie i kanaly odplywowe sa nie drozne woda stoi i szuka ujscia wplywajac do kabiny i masz ja pod fotelem odplyw jest pod akumulatorem

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ta woda splynela od samego przodu czy dostala sie jakos inaczej ? bo tutaj tkwi moj problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy ta woda splynela od samego przodu czy dostala sie jakos inaczej ? bo tutaj tkwi moj problem
otworz maske i zobaczysz ze masz tam wode a jak wiesz znajdzie ona ujscie przez otwory ktorymi biegna kable to nie akwarium ja czyscilem miesiac temu tam i stanolem kilka dni temu pod drzewem ptaki zrobily swoje :) po umyciu auta chcialem dolac wody do spryskiwaczy po podniesieniu maski zdziwko tam gdzie aku pelno wody nazbieralo sie tyle lisci i tych paczkow z drzew ze znow zatkane taki urok passatow trzeba to pilnowac wyciagnij aku i ta blache co na nim stoi 3 sruby 13 ski i bedziesz mial odplyw

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

 

a woda wyplynela spod deski pod plastikami pod dywanik i stoi pod nogami zobacz czy ci modolu komfortu nie zalalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale woda ktora dostaje sie z pod szybia doszla az do samego tylu ?? Modul komfortu byl wilgotny ale wody nie bylo na jego miejscu.. cala woda jaka mialem byla tylko i wylacznie za siedzeniem kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok ale woda ktora dostaje sie z pod szybia doszla az do samego tylu ?? Modul komfortu byl wilgotny ale wody nie bylo na jego miejscu.. cala woda jaka mialem byla tylko i wylacznie za siedzeniem kierowcy

 

Jest taka możliwość,ale musiałaby to być naprawdę duża ilość wody :) Sprawdź te nieszczęsne odływy pod maską,uszczelkę linki otwierania maski,obudowę filtra p.pyłkowego itd. (opisane na forum) Jest jeszcze możliwość (nawet jak odpływy masz drożne w drzwiach) że uszczelka pomiędzy zewnętrzną stroną drzwi a blachą znajdującą się pod tapicerką poprostu "puszcza" wodę.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdziwko tam gdzie aku pelno wody nazbieralo sie tyle lisci i tych paczkow z drzew ze znow zatkane taki urok passatow trzeba to pilnowac
Nie trzeba
wyciagnij aku i ta blache co na nim stoi 3 sruby 13 ski i bedziesz mial odplyw
Po wyciągnięciu i dostaniu się pod aku wystarczy wyrwać chwasty czyli odpływy, które nie mają nic w spólnego z odpływami a są przyczyną zbierającej się wody i potopów w naszych autach. Swego czasu była akcja serwisowa w passatach polegająca na usuwaniu tych nieszczęsnych odpływów. Są to gumowe zatyczki w formie lejka zwężającego się do wielkości ok 2 mm, co po wpadnięciu tam paru liści i błota oraz paru farfocli powoduje zatkanie się odpływu. Ja po usunięciu nie mam żadnych jaj ze stojącą wodą a parkuję auto pod drzewami. Nie mogę znaleźć fotki jak to ustrojstwo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę znaleźć fotki jak to ustrojstwo wygląda.

 

Zapożyczone z forum ;)

No wynalazek rzeczywiście niesamowuty-w sumie wystarczy mały listek i już po odpływie...Pozdrawiam

odp?yw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w zeszłym tygodniu oczyśćiłem kanały pod maską w drzwiach i dzisiaj zonk.Mokry dywanik od pasażera za kierowcą ale zauważyłem ze woda leci przez uszczelki w drzwiach.A teraz mam pytanie od czego są takie gumy szer.2 cm pod spodem drzwi po 2 z przodu a po 1 z tyłu bo mi przecierają lakier i nie mam pewnośći czy te gumy nie dociskają akurat w tych miejscach gdzie woda leci.Chyba je zdejme i zobacze co będzie się działo bo może tu tkwi problem a stam uszczelek jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to w zeszłym tygodniu oczyśćiłem kanały pod maską w drzwiach i dzisiaj zonk.Mokry dywanik od pasażera za kierowcą ale zauważyłem ze woda leci przez uszczelki w drzwiach.A teraz mam pytanie od czego są takie gumy szer.2 cm pod spodem drzwi po 2 z przodu a po 1 z tyłu bo mi przecierają lakier i nie mam pewnośći czy te gumy nie dociskają akurat w tych miejscach gdzie woda leci.Chyba je zdejme i zobacze co będzie się działo bo może tu tkwi problem a stam uszczelek jest dobry

Jak Ci obcierają lakier to masz drzwi opuszczone, na górnym zawiasie pod gumową osłonką, masz małą regulację zawiasów na klucz 8. Otwórz drzwi, złap je u dołu i spróguj podnieść do góry, jak wyczujesz luz (stukanie) to sobie podkręć tą 8 trochę do góry. Inna sprawa, że auto mogło mieć kiedyś dzwonka w drzwi i się dobrze nie da teraz ustawić.

 

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:37 ----------

 

No ok ale woda ktora dostaje sie z pod szybia doszla az do samego tylu ?? Modul komfortu byl wilgotny ale wody nie bylo na jego miejscu.. cala woda jaka mialem byla tylko i wylacznie za siedzeniem kierowcy

zajrzyj tu, mój wątek:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=926208#post926208 w szczególności spójrz na to zdjęcie:http://naforum.zapodaj.net/d2b599c1b1c9.jpg.html

widać na nim plastikową rurkę doprowadzającą powietrze na nogi pasażera z tyłu za kierowcą, pod tą rurką woda przepływa na tył auta. Z przodu dywanik masz sychy bo jest on trochę uniesiony- na puszcze od modułu komfortu leży, a z tyłu już bezpośrednio w kałuży wody zaznaczonej czerwoną elipsą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naraźie pozdejmowałem te gumy i zobaczymy co będzie dalej, a te luzy to sprawdze jeszcze dla pewnośći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ zalewa mi tył za fotelem kierowcy i teraz pytanie czy to co widać na zdjęciu to wina nieszczelnej uszczelki i to przez nią zalało mi auto czy co co chodzi? Dodam że przeczyściłem odpływy pod akumulatorem :)

 

20100602621.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego wygląda na to że rozleciała Ci się uszczelka w drzwiach, która jest na całym obwodzie tej srebrnej blachy z podnośnikiem szyby. Aby to zobaczyć musisz zdjąć boczek z drzwi. Zwykle puszcza ona w dolej części, najlepiej to weź i polej wody po szybie i zobacz czy za chwilę nie zacznie cieknąć od spodu. Potem silikon i załatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ponieważ zalewa mi tył za fotelem kierowcy i teraz pytanie czy to co widać na zdjęciu to wina nieszczelnej uszczelki i to przez nią zalało mi auto czy co co chodzi? Dodam że przeczyściłem odpływy pod akumulatorem :)

 

20100602621.jpg

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154&highlight=uszczelka+drzwiach&page=10 Post # 193 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie SERDECZNIE. przepraszam, że w tym temacie, ale nie mam czasu szukać tematu bardziej odpowiedniego do opisania swojego problemu.

 

SPrawa bardzo ważna, gdyż:

 

 

 

Podczas deszczu woda dostała się do auta koło filtra kabinowego, następnie skapała na dywaniki, mocząc co nieco kabli.

 

Spowodowało to, że całą noc otwierały się i zamykały drzwi - centralnym zamkiem. Na rano autka odpalić nie mogłem, nawet kontrolki świeciły ciemno (rozładował się akumulator)

 

I teraz kwestia taka:

 

Gdy poodpinam kablami - włączają mi się normalnie KONTROLKI, można włączyć klimatyzację, wszystko działa jak należy. Centralny zamek "puka"

 

Gdy przekręcam kluczyk aby zapalić auto słyszę tylko delikatny STUK, jakby jakieś zwarcie i auta nie da się odpailić.

 

Zaznaczam, że przed zalaniem i wyładowaniem auto śmigało jak nowe.

 

Na kablach silnik nawet nie zakręci, jakby nagle wszytsko się odcinało i PYK !!!!!!

 

 

 

BARDZO, ale to bardzo proszę o pomoc, co tomoże być, czy obejdzie się bez pomocy drogich serwisów.

 

 

Auto to:

 

PASSAT B5, 1998 rok produkcji, 1.8 125 KM.

 

 

Błagam o pomoc i przepraszam, za zaśmiecanie forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, zdejmuj próg i wyciągaj moduł komfortu, to on robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. DZIĘKUJĘ CI BARDZO, ale...

Jestem zielony jak potwór wiec.

 

Gdzie to dokładnie jest, jak to wygląda i czy da się to osuszyć ?

 

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności