Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam wypowiedź kolegi wyżej. Też miałem problemy z ciekknącą wodą do auta i to nie tylko tu. Przyczyną przecieku przy drzwiach jak u Ciebie okazała sie nieszczelność pod mechanizmem opuszczania szyby. Sprawdzić to jest bardzo łatwo czy problem jest tu czy gdzie indziej. Otwórz drzwi i lej na szybe wodę. powinna wyciekać tylko kanalikiami z samego dołu. U mnie dodatkowo wyciekała z otworu gdzie jest zamontowana lampka w drzwiach. Wtedy sprawa jest prosta, uszczelniasz ten mechanizm i tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Ja uszczelnilem podstawę filtra, komputer oraz blachy na drzwiach, było sucho rok, ostatnio znowu woda.

 

Myslaem ze polecialo relingami, u tu co klej od szyby czolowej puścił, zrobione i sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kończą mi się pomysły...

 

Nie ma się co załamywać :) Wystarczyło przeczytać kilka stron tematu i nie zadawałbyś pytań. Sądząc po tym, że chciałeś demontować głośnik blachę też pewnie odkręciłeś i skręciłeś na silikon, a to błąd. Na zakręconej blasze musisz oblecieć silikonem dookoła, tak samo wokół głośnika. Chłopaki też demontowali i dalej lało. Mi jak zaczęło lać to zamiast zadawać pytania zapytałem bracika, poczytałem i profilaktycznie wszystko sprawdzałem i uszczelniałem i ostatecznie walkę wygrałem. Sprawdź jeszcze uszczelki w drzwiach i podstawę filtra pyłkowego. Jak masz szyberdach to posprawdzaj drożność rurek odprowadzających wodę. O ile pamiętam w miejscu, które zaznaczyłeś na foto łączy się rurka, która lubi się rozczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś którędy leje się woda przy otwartych drzwiach w sposób jaki Ci opisałem? Bo u mnie było identycznie...i zasmarowanie dokładnie uszczelniaczem dookoła mechanizmu podnoszenia szyby pomogło. Więc najpierw sprawdź to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - muszę zdjąć ten wewnętrzny próg żeby odgiąć wykładzinę - odkreciłem oparcie nogi lewej co była na śrubkę i zdjąłem i teraz walczę z tym pieprz...m progiem - jest on na 3 metalowych zatrzaskach podobno - ale za chiny ludowe nie mogę go oderwać - ciągnę do góry ale boję się że urwę - próbowałem na środku to już mi pękł lekko - próbuje teraz od początku progu ale siedzi tak mocno że prędzej chyba go połamie - dajcie jakieś rady - mam szarpnąć do góry mocno energicznie ? czy może go podważyć śrubokrętem ? ale od której strony ? może od strony uszczelki gumowej "2" - bo od strony wnetrza samochodu to ona ma kołnierz trzymajacy wykladzinę i można to złamac - mysle sobie ze psikne od spodu na te zaczepy metalowe jakis smar w spreyu i sie bedzie slizgac i moze wyjdzie hmm

 

yj978_1122.jpg

 

Czy te zaczepy wyglądają tak jak na zdjeciu poniżej ?? tylko że większe ??

 

dx315_1.JPG

Edytowane przez Marcin_WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boczki podwaza sie do gory i w bok do srodka auta. Jesli dobrze pamietam, to robilem to palcami i szlo bez problemu. Trzeba chwycic jak najblizej miejsca w ktorym czujemy ze trzyma i wtedy ciagnac do gory/podwazac.

 

Zaczepy wygladaja podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj jechałem rano do pracy i spotkała mnie niemiła niespodzianka ponieważ na dywaniku była woda i zmoczyłem pół buta ;/

I sprawdzałem skąd jest mokre i wyszło tak jak na zdjęciu od góry do dołu i pod (i nad) dywanikiem się zbiera woda. Od strony pasażera też czuć wilgotno od góry i pod dywanikiem jest mokro.

Co za tym idzie to bardzo parują szyby...

Wczoraj robiłem ok 150 km, trochę padało i właśnie parowało... Miałem włączony nawiew na maksa 18 stopni, a póżniej na 30 (climatronic) Myślałem, że to może od tego, że wiozłem ludzi na rauszu :P:P

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj caly watek a znajdziesz przyczyne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał taką sytuację jak ja

 

https://www.dropbox.com/s/y7g1kpq4ng97f0l/2014-10-23%2011.28.25.jpg?dl=0

Słupek prawnych drzwi ;-)

Edytowane przez seba.mak1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , wchodzi mi woda po stronie pasażera przez wiązkę elektryczną, która idzie do drzwi . Między drzwiami a karoserią doszczelniłem wszystkie otwory silikonem a woda wychodzi przez wiązkę która jest w takiej uszczelce z gąbki dużej okrągłej, czym to mogę uszczelnić lub da się kupić nową taką gąbkę? w środku auta pod wiązką są same kostki elektryczne na które leci woda i pytanie skąd ta woda może tam się dostawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przecieku od szyby.. górny róg. Podejrzewam, że woda sączy się przy szybie i spływa właśnie w to miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wcześniej ciekła mi tam woda właśnie w prawym górnym rogu ale potraktowałem to silikonem od zew. i wew. strony i słupek na razie suchy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wcześniej ciekła mi tam woda właśnie w prawym górnym rogu ale potraktowałem to silikonem od zew. i wew. strony i słupek na razie suchy jest

 

Słupek może być suchy, przyświeć sobie latarką między szybą a uszczelką czy się świeci od wody. Ja tak miałem, że słupek de facto był suchy ale woda sączyła się z górnych rogów między uszczelką, a szybą i tak się zbierało od kropelki do kropelki. Ponowne wklejenie szyby dało mi 100% pewność że szyba szczelna z wszelkich stron.. i trzeba szukać problemu gdzie indziej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki otwór w podłodze i mam pytanie czy możliwe jest żeby podczas jazdy woda z pod kół chlapała do środka i jakimś cudem pojawiała się pod nogami pasażera z tyłu? komputer uszczelniony, uszczelka w drzwiach też. Jest mało tej wody. tylko jest wilgotno. zdemontowałem wykładzinę lałem wodę po szybie i nic nie znalazłem. posypałem podłogę żwirkiem dla kota (bo na nim widać jak się robi wilgotny). Chciałbym wiedzieć czy ten otwór powinien być zaślepiony czy tak ma być. z drugiej strony nie widzę możliwości aby woda się przedostała przez podłogę, ale może gdzieś na łączeniu? wykładzinę też już demontowałem.

20141227_140546.jpg

20141227_140531.jpg

20141227_140546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to u mnie jest tam zaślepka. Moja też była uszkodzona i woda wchodziła. Kupiłem nową zaślepkę wstawiłem dodatkowo smarując jakimś mazidłem żeby nie przeciekała na krawędziach i na razie spokój jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba korek skołować. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy.

Odpływy pod maską już obydwa przeczyściłem. W odpływie pod akumulatorem po wyjęciu tej gumy i oczyszczeniu, przedmuchałem powietrzem. Wydaje mi się że tam powinno coś jeszcze być, jakaś rurka, która odprowadzi wodę na ziemię?? Wydaje mi się, że u mnie oprucz tej gumy w otworze nic nie ma, patrząc od strony koła widziałem wąż z powietrzem gdy dmuchałem i latał sobie swobodnie. Czy tak powinno być czy faktycznie brakuje tam jakiejś części? Udrożniłem odpływy, pojechałem na myjnię i po powrocie do garażu woda znalazła się na dywaniku u przedniego pasażera (najwięcej), pod siedzeniem kierowcy oraz delikatnie pod nogami kierowcy. Dodam, że puki co nie ściągałem tapicerki drzwi i nie uszczelniałem ich. Pozdrawiam.

Edytowane przez damianogcw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że tam powinno coś jeszcze być, jakaś rurka, która odprowadzi wodę
Zle ci sie wydaje. Zadnej rurki nie ma, a niepotrzebnych domsylow by nie bylo, gdybys zechcial przeczytac caly temat. Nic nowego nie odkryjesz a rozwiazania w temacie juz padly.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności