Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale twój to nie AFN.

 

No własnie pokapowałem że on miał diesla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety tempomat kupiony bez wiązki :/ Mic15hal staram się bez lutowania to zrobić, dlatego będę szukał oryginalnej wiązki a w najgorszym wypadku kupię z tablicy tą po 30 zł.

 

A nie prościej kupić same konektorki i przelutować do tej wiązki w której nie pasują? zabawy na 10 minut, a będziesz miał zrobione porządnie.

A z tablicy za 30 zł, to podejrzewam, że nie ma końcówek wcale.

Pytanie jeszcze jedno... wiesz, gdzie to należy podłączyć?

Bo czytając to:

Dzięki wielkie hubcio, a powiedz mi jeszcze bo jakoś nie trafiłem na to czego szukam. Czy kupując manetkę z wiązką będę musiał coś przerabiać czy po prostu wyjmę starą wiązkę, włożę nową i będzie hulać ?

mam wrażenie, że nie wiesz jak zamontować tempomat. Jaką starą wiązkę chcesz wyciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładał ktoś tempomat przy pedale na lince ? Dużo więcej pracy ?
ja zakładałem dużo pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, a miałeś na lince czy elektroniczny pedał gazu ?

 

Miałem elektronicznie sterowany pedał gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś manual bądź foto, tego jak się wlutowywał w kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiada ktoś manual bądź foto, tego jak się wlutowywał w kable?

 

Zrób to jak trzeba, i nie wlutowuj się w kable, tylko kup odpowiednie wtyki i zrób wiązkę jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie w kable? Jak miałeś kiedyś lutownice w ręce to żaden problem(TYLKO ZABEZPIECZ IZOLACJĄ).

A co do spalania ktoś pisał że mu wzrosło co jest nierealne chyba, że wyłączał i wracał do poprzedniej prędkości klikając na manetce wtedy idzie gaz w opór. A stała jazda na tempomacie zmniejsza spalanie co jest logiczne trzyma stałą prędkość a noga chodzi ci w kółko 120 140 120 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to tempomat zeby utrzymac stala predkosc np. na wzniesieniu nie daje opor gazu? nie bede sie z Toba spieral, skoro przekonalem sie na wlasnym aucie ze spalanie na nim wcale mniejsze nie jest(chyba ze mowimy o rownej jak stol drodze bez zadnych wzniesien, ktora ciagnie sie przez 100km..). zreszta to samo mozesz przeczytac we wszelakich testach czy opiniach innych ludzi, ktorzy tempomat maja i uzywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kłócić się nie mam zamiaru tylko jeszcze pytanie czy Ty pod górę zwalniasz czy wciskasz gaz?

Ja jadąc bez tempomatu zapominam się i np po wyprzedzeniu przez inny pojazd odruchowo wciskam gaz.

Poruszam się głównie autostradą IMO spalanie spada :)

Pzdr

 

EDIT: pod górę nie idzie gaz w opór chyba że górka ma z 30 stopni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod gorke gaz trzymam tak samo jak przed gorka - to ze auto zwolni o kilka km zbytnio mnie nie obchodzi, bo nadrobie to podczas zjezdzania z gorki, kiedy przy duzo mniejszym obciazeniu auto sie rozpedzi bez dociskania gazu ;) ot eko driving :)

 

czyli tak jak mowilem - na rownej autostradzie to fakt - tempomat pomaga :P ale z drugiej strony to ilez my tych autostrad mamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz a tempomat jak będziesz jechał z górki to odetnie paliwko jeszcze bardziej :D. No nic każdego wybór i subiektywne odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie w kable? Jak miałeś kiedyś lutownice w ręce to żaden problem(TYLKO ZABEZPIECZ IZOLACJĄ).

 

Uważam, że to trochę bez sensu lutować, bo wlutowujesz się w wiązkę między komputer a wtyczkę do kabiny. Działać działa, ale kiepsko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn wlutowuje się w eku, przecież tj zakryte, a szybciej niż kupowanie wtyczki i podłączanie pod piny. Przy manetce oczywiście wtyczka. Pare stron wcześniej dodałem zdjęcia kabli jak sam montowałem

 

 

#1015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamontować tempomat w b5 ahu 98r potrzebuje : "tempomat , wiązkę , i zegary z kontrolka ? " jeżeli w zegarach nie mam kontrolki to tempomat będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli w zegarach nie mam kontrolki to tempomat będzie działać ?

Tak.

Żeby zamontować tempomat w b5 ahu 98r potrzebuje : "tempomat , wiązkę , i zegary z kontrolka ?

Zegary nie koniecznie,tym bardziej,że nawet jeśli będą miały kontrolkę-to nie oznacza to, że będzie ona działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności