Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, w moim modelu gaz jest niestety na linke, a szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat założony i działa dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazje kupic manetke z tempomatem tyle ze z wersji agnielskiej. Gosc twierdzi ze mozna ja zamontowac i nie ma różnicy miedzy europejska a angielska. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam okazje kupic manetke z tempomatem tyle ze z wersji agnielskiej. Gosc twierdzi ze mozna ja zamontowac i nie ma różnicy miedzy europejska a angielska. Czy to prawda?

 

Nie ma różnicy. Nie ważne po której stronie kierownica manetka jest zawsze po tej samej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma różnicy. Nie ważne po której stronie kierownica manetka jest zawsze po tej samej stronie.

 

Dzięki wielkie hubcio, a powiedz mi jeszcze bo jakoś nie trafiłem na to czego szukam. Czy kupując manetkę z wiązką będę musiał coś przerabiać czy po prostu wyjmę starą wiązkę, włożę nową i będzie hulać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kupując manetkę z wiązką będę musiał coś przerabiać czy po prostu wyjmę starą wiązkę, włożę nową i będzie hulać ?

 

Jeśli mogę się wtrącić to po założeniu manetki licznik nie będzie pokazywał ikonki włączonego tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek dlaczego? Nawet jak podłacze VAG i skoryguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek dlaczego? Nawet jak podłacze VAG i skoryguje?

 

Kilka lat temu sam ten problem jeśli można tak to nazwać przerabiałem w swoim B5 AFN. Mi się nie udało. Wyjąłem licznik to okazało się, że nawet nie podświetla tej ikonki dioda. A na tarczy też jej nie miałem ikonki. Samochód był z '99roku. czyli młodszy od Twojego. Tempomat oczywiście działał tylko nie świeciło na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu sam ten problem jeśli można tak to nazwać przerabiałem w swoim B5 AFN. Mi się nie udało. Wyjąłem licznik to okazało się, że nawet nie podświetla tej ikonki dioda. A na tarczy też jej nie miałem ikonki. Samochód był z '99roku. czyli młodszy od Twojego. Tempomat oczywiście działał tylko nie świeciło na desce.

Marek to Ci powiem ze posmutniałem w ch...

No przemyślę czy jest sens montować skoro nie bedzie tego widać na desce :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek to Ci powiem ze posmutniałem w ch...

No przemyślę czy jest sens montować skoro nie bedzie tego widać na desce :\

 

Ale będziesz miał fajnego moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale będziesz miał fajnego moda.

Marku powiedz mi jak możesz jak to wyglądało w praktyce u Ciebie. Chodzi mi oczywiście o jazdę z tempomatem bez wyświetlającej się kobtrolki. Wrażenia, odczucia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku powiedz mi jak możesz jak to wyglądało w praktyce u Ciebie. Chodzi mi oczywiście o jazdę z tempomatem bez wyświetlającej się kobtrolki. Wrażenia, odczucia itp.

 

Ciekawe pytanie. Samochód tak samo się zachowuje jak w oryginale. Zapewniam Cię że nie ma żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kontrolka w żaden sposób na funkcjonalność nie wpływa, niczego ona nie zmienia.

 

Jeśli mogę to podzielę się swoimi spostrzeżeniami po 4 miesiącach od założenia tempomatu. I tak: na pewno jest to duża wygoda w trasie(a i nawet nie koniecznie w trasie, bo można się tempomatem szybko uzależnić nawet na krótszych odcinkach, szczególnie jeśli praktycznie na okrągło jeździ się jeden dystans), większy komfort podróży ale jest też minus, dosyć poważny - spalanie. Tempomat zwiększa spalanie u mnie(AVB, 101km) nawet ponad 1L/100km jeśli używa się go na zasadzie włączenia i jechaniu tylko na nim(jeśli na mniejszych czy większych podjazdach albo zjazdach tempomat wyłączymy, to spalanie już wraca do "normy"). Na tym samym dystansie, około 90km przy prędkości do 100km/h(średnia z fisu ~ 65km/h) bez tempomatu spala około 5,4l a z włączonym tempomatem najniżej zszedłem do 6,2l(liczone z fisu, jednak ustawiłem już go sobie tak, że pokrywa się bardzo blisko z tym co faktycznie spala). Jednak mimo tego i tak uważam tempomat za przydatny gadżet, bo zwiększenie kosztu przejazdu 100km o 5zł za 1l paliwa jest zdecydowanie niewspółmierne do zwiększenia komfortu w trasie ;)

 

tyle ode mnie na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś okazało się iż tempomat z wiązką pochodzi z roku 2000. Po powierzchownej analizie tematu wychodzi na to że wiązka nie podpasuje bo ma inne zakończenia. Ma ktoś namiar na tanią wiązkę która podpasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obetnij końcówki i zrób to - tak jak już było nie raz tutaj opisane - za pomocą lutownicy ;) u siebie tak właśnie zrobiłem i działa bez najmniejszego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tempomat kupiony bez wiązki :/ Mic15hal staram się bez lutowania to zrobić, dlatego będę szukał oryginalnej wiązki a w najgorszym wypadku kupię z tablicy tą po 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu sam ten problem jeśli można tak to nazwać przerabiałem w swoim B5 AFN. Mi się nie udało. Wyjąłem licznik to okazało się, że nawet nie podświetla tej ikonki dioda. A na tarczy też jej nie miałem ikonki. Samochód był z '99roku. czyli młodszy od Twojego. Tempomat oczywiście działał tylko nie świeciło na desce.

 

Marek, a miałeś na lince czy elektroniczny pedał gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, a miałeś na lince czy elektroniczny pedał gazu ?

W tym roczniku 100% elektroniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja mam 98 i jest na lince :( Może to i plus ale przy dokładaniu tempomatu to minus. Zakładał ktoś tempomat przy pedale na lince ? Dużo więcej pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności