Jump to content
Omni81

Jak zamontować tempomat.

Recommended Posts

Mam passata z 2002 roku /model na UK/ z orginalnym tempomatem i kierownica multifunkcyjna. Co za tym idzie sterowanie tempomatem jest z kierownicy.

Mysle o wymianie kierownicy na inna bez multifunkcji i poduszki i w zwiazku z tym, czy wystarczy jak zakupię manetkę ze sterowaniem w niej i czy podejdzie istniejaca juz instalacja? Czy może ktoś podać link do takiej manetki, która by pasowała. Z góry dzięki.

a wiec jako ze zglebilem temat tempomatu,przy pomocy tego forum ,lecz nie na wszystko znalazlem odpowiedz ,mianowicie jakie powinny byc ori. numery czesci .

i tak do passata 3b rok 97 silnik afn wykaz ori nr czesci potrzebnych do montazu tempomatu

wiazka tempomatu nr vw 3b0 971 425 cena w aso 349 pln

ja natomiast polecam tego kolesia z allegro http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=3060531936&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

manetka tempomatu new type(czyli wygodniejsza w obslodze) nr czesc 3u0 953 513d cena w aso vw 309 pln

natomiast ta sama czesc w salonie skody o tym numerze to koszt 150 pln i mamy ori manetke a nie jakiegos chinczyka

manetka ta pasuje tez do modelu 3bg

moze kumus to ulatwi szukanie czesci ,pozdrawiam

Edited by bartez

To może tutaj zapytam czy jest ktoś w śląskim kto by mi zmodził licznik?

jak kogos kolego znajdziesz daj znac :D i automatycznie ponawiam pytanie ;)

Panowie mam takie pytanko czy manetka zespolona będzie pasowała z kombi do sedana ?? Jaka jest różnica poza włączeniem tylnej wycieraczki i spryskami tylnej szyby ??

Panowie mam takie pytanko czy manetka zespolona będzie pasowała z kombi do sedana ?? Jaka jest różnica poza włączeniem tylnej wycieraczki i spryskami tylnej szyby ??

Będzie pasowała,różni się tylko tym.

Koledzy mam problem. Brat posiada passata B5 z silnikiem 110 konnym afn z początków produkcji 96 czy 97 w każdym razie pierwszy wypust. Chciał zamontować tempomat zakupił manetkę z instalacją i chciał żebym mu to podłączył i problem zaczyna się tutaj że w aucie brak jest pinów w kostkach w miejscach w których powinny być jest tylko kabel czerwono-biały w kostce żółtej pozostałe miejsca są zupełnie puste, w ogóle brak kabli o takich kolorach. Czy ktoś wie jak to podłączyć?

Manetka nie ma znaczenia czy jest od kombi czy od sedana, ponieważ wymieniasz tylko tę od strony kierunkowskazów, a od wycieraczek zostawiasz... One są dzielone :)

Chciał zamontować tempomat zakupił manetkę z instalacją i chciał żebym mu to podłączył i problem zaczyna się tutaj że w aucie brak jest pinów w kostkach w miejscach w których powinny być jest tylko kabel czerwono-biały w kostce żółtej pozostałe miejsca są zupełnie puste, w ogóle brak kabli o takich kolorach. Czy ktoś wie jak to podłączyć?
gdzieś mi się kiedyś to przewinęło na forum i nie jetem pewny czy w tym temacie czy w tym drugim o tempomacie ale w każdym bądź razie było że w passkach z początki produkcji nie było instalacji tempomatu

Trzeba puscic przewody od komputera silnika do kostek w podszybiu w takim wypadku.

A czy mógłby ktoś napisać jak to zrobić, do których pinów w komputerze trzeba się podpiąć. komputer jest 68 pinowy.

A czy mógłby ktoś napisać jak to zrobić, do których pinów w komputerze trzeba się podpiąć. komputer jest 68 pinowy.
:hmm a czy przypadkiem to nie jest odpowiedz na twoje pytanie
PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

bo jeśli tak to jest w 3 poście w tym temacie

W instalacji brata jest tylko kabel biało-czerwony w żółtej kostce reszty kabli brak, są puste miejsca dlatego myślałem o podpięciu tempomatu bezpośrednio do wiązki ECU tylko potrzebuje dokładnego opisu do których przewodów.

Jedno pytanie mi się nasuwa, czy auto ma na pewno elektroniczny pedał gazu? Bo coś mi się obiło, że paski z początku produkcji nie miały - nie wiem czy afna też się to tyczyło.

martin186 dla jasnosci, bo czesto mi dzwonia ludzie i na tym sie wykladaja:/

Gorna wtyczka powinna miec przewody, a dolna ma byc pusta i w nia sie wpinasz z ori wiazka.

Czy nie masz w gornej wiazce przewodow jak podniesiesz kompa?

witam mam pytanie dzisiaj zamontowalem tempomat w moim pasku avb 2002 ale nie zdazylem go aktywowac vagiem i swieci sie caly czas lampka tempomatu na zegarach ale rowniez lampka z poduszek powietrznych mam pytanie czy po aktywacji tempomatu lampka tempomatu zgasnie i czy po wykasowaniu bledow poduszki lampka poduszek tez zgasnie (podczas montażu wypieta byla wtyczka poduszki kierowcy i mysle ze teraz dlatego sie swieci. prosze o odpowiedz

witam połączenie tempomatu w tych kostkachimg3794b.jpg i tu problem, na vagu widnieje 000001 a na wszystkich fotkach widać 000011. Gdzie to szukać winy?

wojtas77777a nie masz przypadkiem suwaka manetki na ON, bo wtedy kontrolka powinna sie swiecic. A poduszki zgasna jak usuniesz blad z sterownika.

tomaszM sam dokladales, czy miales ori? Jesli dokladales, to nie pomyliles pinow? Mozliwe ze cos moze byc nie tak z manetka...

witajcie, potrzebuje pomocy na temat silnika 2.8 v6

sam dokładałem, piny podłączyłem zgodnie z instrukcją