Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie na pewno,ale chyba pomyliłeś początek numeru

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ASO za wiązke chcą w Nadarzynie 130 zł... Warto, czy bawić się w coś takiego : http://allegro.pl/item664813323_wiaz...iv_passat.html

jak ci sie nie spieszy to ja w tym lub przyszlym tygodniu bede montowal na tej wiazce z allegro wiec ci napisze czy wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ASO za wiązke chcą w Nadarzynie 130 zł... Warto, czy bawić się w coś takiego : http://allegro.pl/item664813323_wiaz...iv_passat.html

Ja zamontowałem na tej wiązce dokładnie od tego samego gościa i wszystko hula oprócz kontrolki od tempomatu,ale podobno w moim roczniku to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ASO za wiązke chcą w Nadarzynie 130 zł... Warto, czy bawić się w coś takiego : http://allegro.pl/item664813323_wiaz...iv_passat.html

 

Daj se spokój z ASO jak masz lutownice to bez problemu sam ją zrobisz. Wszystkie części kupisz w sklepie z elektroniką. Za kostkę przy manetce pasuję wtyczka od dysku twardego (rozstaw pinów jest idealny). Z drugiej strony potrzebne są 4 piny o przekroju kwadratowym tzn taki sama jak w manetce (pasują też do kostki od dysku), dostępne w sklepie z elektroniką na tak jakby listwie po ok 20szt. Jeszcze będą potrzebne dwa piny jeden męski do kostki w miejsce z którego wypniesz przewód czerwono biały i jeden pin żeński aby podpiąć przewód który wypiąłeś z kostki. Dokładnie nie powiem jakie są te dwa piny ale mają ok 2mm szerokości. Oczywiście jeszcze 5 kabli różnego koloru max 0,5mm, 90cm wystarcza w zupełności a nawet jeszcze jest spory luz. Taśma izolacyjna parciana.

Za wszystko zapłacisz ok 10zł i będziesz miał satysfakcję że zrobiłeś sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, jak podlaczales sam to moze odrazu napisze jak to wygladalo, tzn. jaki kolor przy wtyczce dales do jakiego pina tam no i z czym to podlaczyles po drugiej stronie. Widzialem na forum pare rozpisek co z czym laczyc ale kazda mowi co innego. Tez wlasnie sie zabieram do robienia wiazki ale nie wiem jki kolor dac przy lutowaniu wtyczki zeby sie pozniej nie mylic juz z tym...

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem wiązkę to korzystałem z tego wątku. W poście nr 3 jest wszystko opisane jak podłączyć kale w odpowiedni pin. co do koloru kabli to użyłem kabli jakie znalazłem w garażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Slaweeek

w ASO za wiązke chcą w Nadarzynie 130 zł... Warto, czy bawić się w coś takiego : http://allegro.pl/item664813323_wiaz...iv_passat.html

 

jak ci sie nie spieszy to ja w tym lub przyszlym tygodniu bede montowal na tej wiazce z allegro wiec ci napisze czy wszystko gra.

 

Tempomat zamontowany na tej wiazce i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam apropo tempomatu to mam taki maly problem. Posiadam passata b5 99r 1.8T AEB 150km tip tronic. W aucie jest zamontowany tempomat mechaniczny podcisnieniowy, i przestal dzialac. Pompa podcisnieniowa jest sprawna a wychodzi na to ze nie dochodzi do niej sygnal. Na komputerze nie ma zadnego bledu poza jednym : uszkodzony przelacznik swiatel stopu. Wymienilem przelacznik i dalej nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszkodzony przelacznik swiatel stopu. Wymienilem przelacznik i dalej nic..

A może to wina instalacji a nie samego przełącznika stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tempomat mechaniczny podcisnieniowy

 

Panowie jak wygląda taki tempomat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL a nie wiesz moze jak idzie instalacja elektryczna tego mechanicznego tempomatu ??? Moze jak bym poszedl po kablach to cos bym znalazl.. tylko nie znam lokalizacji elementow od tempomatu..

 

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

 

chodzi mi o elementy jak np sterownik czujniki itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wiem ze duzo o tym jest juz napisane itd.ale tak lopatologicznie to pod maska trzeba cos grzebac???jak sie zdejmie kiere mam dostep do wszystkiego????Moze ktos napisac gdzie te piny sie wpina???

dzieki z gory.Ja biore sie za to w niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

 

kurcze wiem ze duzo o tym jest juz napisane itd.ale tak lopatologicznie to pod maska trzeba cos grzebac???jak sie zdejmie kiere mam dostep do wszystkiego????Moze ktos napisac gdzie te piny sie wpina???

dzieki z gory.Ja biore sie za to w niedziele.

 

W drugim poście tego tematu na 1 stronie masz wszystko łopatologicznie łącznie z fotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli zdjac kiere i zalozyc samo manetke a wiazke laczymy pod maska przy podszybiu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. mam mały problemik... podłączyłem kabelek zgodnie z instrukcją... i lipa

 

aktywowałem VAGiem... Włączam .. kontrolka sie świeci... ale tempomat nie dziala

probowalem przy roznych predkościach ... może coś źle robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dasz rady manetka przyspieszac?

sprawdz w vagu czy czujnik sprzegla i stopu ci dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie większość z Was ma diesle z tego co widzę. Czy do 1.8 benzynka też taki tempomacik można zamontować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktywowałem VAGiem...

 

a kiedy odczytyjesz sterownik silnika wyswietlilo sie G przesz danymi silnika ???

vagcomoutputtests012ji.jpg

 

 

Panowie większość z Was ma diesle z tego co widzę. Czy do 1.8 benzynka też taki tempomacik można zamontować ???

Oczywiscie ze mozna.Wszystko jest tak samo tylko kabelek zasilajacy nie bierzesz z kostki pomaranczowej tylko z brazowej i podpinasz sie pod czarno-czerwony kabelek i wszystko musi smigac

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kontrolka bedzie sie zapalać jesli bedzie zasilanie źle podłączone (tzn do pomarańczowej kostki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności