Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

A coś więcej ? Rozebrałem już Anglika, nie wystarczy przeszczepić kierownice i wiązki które idą od niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od rocznika auta, wersji radia, sposobu komunikacji a nawet różnic w samej wiązce wynikającej z zastosowania przekaźnika 451 lub 452. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zamienić przekaźniki itd. Dobra spróbuje sam może coś ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Nato napisał:

Mogę zamienić przekaźniki

 

To za mało, wiązki się różnią. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do passata 97 rocznik z silnikiem 1,8 125km, ADR można zamontować tempomat ? przy silniku jest linka ale nie wiem czy jest sterowana silnikiem krokowym itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały problem. Kupiłem wiązkę tempomatu, PIN nr 2 na 8 niebieski przewód ma zaciśnięty grubszy końcówkę. Powiedzcie czy jest to kabel do paska przed liftem czy o co chodzi. Przed liftem jest kostka dziesięcio pinowa, tam też z tego co widzę są zróżnicowane piny. Szukam czegoś więcej niemal dwa dni i nic nie widzę na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam taki problem: posiadam Passata z 2003 roku 1.9 TDI 130 kuni, auto było wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, poprzedni właściciel zmienił skrzynię biegów na manualną 6 biegową. Auto wyposażone jest w tempomat... jest manetka, powłączeniu na ON zapala się kontrolka ale niestety auto nie trzyma zadanej prędkości... co zrobić aby tempomat działał ?

Edytowane przez Wbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.07.2018 o 22:37, Wbi napisał:

auto było wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, poprzedni właściciel zmienił skrzynię biegów na manualną 6 biegową

Problem pewnie związany z wymianą skrzyni. W manualu potrzebny jest czujnik nad pedałem sprzęgła. Sprawdź czy on tam jest i czy jest podłączony. 

Ma dwupinową wtyczkę. Sygnał leci przez czujnik do sterownika silnika. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź czy przez błąd czujnika jak poniżej tempomat nie będzie działać?

 

Adres 01: Silnik        Plik etykiet:
   Oznaczenie elementu: 8D0 906 018 R
   Komponent: 1.8L R4/5V MOTR     0005  
   Kodowanie: 05501
   Kod serwisu: WSC 05311  
   VCID: 366390DA12477BF67B-5178

Znaleziono 1 błąd:
16885 - Sygnał prędkości pojazdu 
            P0501 - 35-00 - niezrozumiały
Kody gotowości: 0000 0000

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, koleś napisał:

Proszę o odpowiedź czy przez błąd czujnika jak poniżej tempomat nie będzie działać?

 

Adres 01: Silnik        Plik etykiet:
   Oznaczenie elementu: 8D0 906 018 R
   Komponent: 1.8L R4/5V MOTR     0005  
   Kodowanie: 05501
   Kod serwisu: WSC 05311  
   VCID: 366390DA12477BF67B-5178

Znaleziono 1 błąd:
16885 - Sygnał prędkości pojazdu 
            P0501 - 35-00 - niezrozumiały
Kody gotowości: 0000 0000

 

 

Bez tej informacji raczej nie zadziała. Dokonywales już aktywacji/programowania w vag-u? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dziś to robiłem. W silniku aktywowałem kodem 11463. Kontrolka na liczniku się świeci. W blokach pomiarowych widać manetkę i czujniki na hamulcu i sprzęgle są OK.

Jedynie ten błąd. Był i jest nadal. 

 

Jak to naprawić? Czujnik prędkości jest na skrzyni?

 

 

 

 

Edytowane przez koleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zamontowalem tempomat wszystko elegancko dziala. Do pewnego momentu nawet robilem fotorelacje, jednak jak doszedlem do montazu wiazki w kostki okazalo sie kilka waznych rzeczy. Wiem ze pisano ze potrzebne sa piny, jednak mylne byly kolejne posty, w ktorych mowiono, ze mozna sie wlutowac w przewody. Otoz jezeli chcemy wlutowywqc sie od dolu w przewody kostki, poniewaz potrafimy lutowac a nie mamy pinow, no to nic z tego, poniewaz w kostce dolnej najzwyczajniej brakuje tych przewodow do ktorych nalezy sie podlaczyc. Takze albo kupujemy piny, albo po prostu wlutowujemy sie od gory. Niepotrzebnie stracilem czas na wykrecanie tych wszystkich plastikow trzymajacych przekazniki i bezpieczniki zeby wyjac kostki tempomatu... wystarczylo zdjac lewa dolna strone deski, przeciagnac kabel do komputera, kilka lutow i zrobilne. Chcialem zaznaczyc, ze u mnie kontrolka od tempomatu wlacza sie i wylacza, tak jak powinno byc. Jakby ktos chcial czkegos wiecej sie dowiedziec to zapraszam do wiadomosci prywatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie montowalem ze znajomym tempomat w 1.8 t ANB i brakuje mi w bialej kostce kabla czarno-żółtego pin 10, wiecie moze gdzie indziej mozna go znaleść? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2018 o 18:38, robert_s napisał:

Panowie montowalem ze znajomym tempomat w 1.8 t ANB i brakuje mi w bialej kostce kabla czarno-żółtego pin 10, wiecie moze gdzie indziej mozna go znaleść? pozdrawiam

Dziwne, że pozostałe miałeś a tego nie ma. Myślę, że brakujący kabelek możesz dociągnąć do sterownika silnika. Lub tam go poszukać. Potrzeba tu schematu dla tego silnika. Napisz proszę z którego roku jest Passat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koleś napisał:

Dziwne, że pozostałe miałeś a tego nie ma. Myślę, że brakujący kabelek możesz dociągnąć do sterownika silnika. Lub tam go poszukać. Potrzeba tu schematu dla tego silnika. Napisz proszę z którego roku jest Passat? 

Fajnie ze sie odezwales ale juz jest zrobione nie wiem dlaczego ale liczylem ze kostka ma 16 pin a tak naprawde ma 15 pinow i wszystko smiga. Schemat z TDI jak najbardziej pasuje jedyna zmiana to ze w kostce pomaranczowej jest niebiesko-czarny a nie czerwono-bialy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

co sądzicie o zastosowaniu szybkozłączek typu Y zamiast lutowania a następnie zabezpieczenie połączenia taśmą izolacyjną dla pewności? Puszka komputera szczelna, więc nie powinno być problemu z wilgocią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Od pewnego czasu borykam się z tempomatem w moim Pastuchu. Otoż mój problem polega na tym iż po podłączeniu kabli z manetki do kostek ECU działa wszystko oprócz przycisku obok manetki. Manetka ma następujące włączniki. W prawo w stronę kierownicy AUS, w lewo EIN, pomiędzy nimi nie ma nic, i przycisk u boku niestety wytarty więc nie mogę stwierdzić co to jest. Czujnik pedału sprzegła jest lecz brak wtyczki i chyba na próżno jej szukać. Zwracam się z prośbą do kogoś kto to robił i wytłumaczy mi jak to wszystko podłączyć aby śmigało. Samochchód to: Volkswagen Passat B5 [FL] 2000 rok. 1.9 TDI 90KM AHU. Przekładka automat -> manual. Jeżeli potrzeba więcej informacji to chętnie dopiszę. Proszę o szybką odpowiedź.Dziękuję pozdrawiam.

Dodam że manetka od tempomatu służyła za coś w stylu anty-napadu. Z kostki wychodzą 4 przewody: czerwono-biały, czerwono-czarny, fioletowo-żołty i fioletowy.

Edytowane przez Czarek12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się dziś za tempomat. Passat b5.5 2004 avb. Moje prace musiałem przerwać przez pin 10 w białej kostce. Chce się tylko upewnić że między pinem 9 a 10 jest przerwa i to nie jest tak że brakuje mi tego kabla tylko następny to właśnie pin 10 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w założeniu tempomatu w passacie 1,8 AWT 2001r. w okolicach Gorzowa Wlkp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności