Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiązka powinna mieć okrągłe piny a tam chyba sa kwadratowe czyli od 99 roku do końca produkcji 05r. Manetka się różni od multifunkcji lub bez jak dobrze pamiętam. Pomijam fakt cena kosmiczna za coś co sam zrobisz za 10 zł. Jak coś pisz pw to powiem co i jak.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie chce zamontować u siebie w aucie tempomat,Passat b5 2000 ajm i teraz pytanie mam manetkę z Passata fl 2003 o numerze 8L0953513K czy będzie pasować bez problemu czy lepiej manetkę 8L0953513J .Proszę o poradę w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka odgrzewam.

Mam pacjenta Passat b5FL AVF.

Dawca anglik Passat B5FL 2.8 W10 4Matic.

Czy da rade przeszczepić kierownice multi wraz z tempomatem ?

Czy trzeba przekładać manetke czy z kierownicy da się sterować tempomatem ?

Będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da rade przeszczepić kierownice multi wraz z tempomatem ?

Tak.

 

Czy trzeba przekładać manetke czy z kierownicy da się sterować tempomatem ?

Manetkę musisz przełożyć z dawcy,abyś miał czym uaktywnić tempomat,reszta sterowania w kierownicy.

 

Będzie pasować ?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Teraz pytanie jak to rozebrać , co trzeba zamienić ze sobą ?

Musze grzebać jak w instrukcji czy po prostu pozamieniać ze sobą jakieś kable skoro mam dwa auta ?

Edytowane przez Nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakieś przewody i końcówki ? Czy po prostu da się to zrobić za zasadzie zamiany kierownicy z manetką z jednego auta do drugiego i na odwrót ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panowie szybkie pytanie. Warto kupić taki zestaw z tej aukcji?

http://allegro.pl/tempomat-i-wiazka-golf-iv-passat-b5-sharan-octavia-i6689911634.html#

Szykuję się do montowania tempomatu u siebie. Jest tu ktoś z mazowieckiego/lubelskiego a najlepiej kto by mi to zamontował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie a wie ktos moze jak podłaczyc czujnik sprzegła do komputera bo wczesniej był automat czujnik kupiłem tylko teraz gdzie podłaczyc te dwa przewody passat fl 1,8t awt 2003r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dlaczego u mnie nie działa tempomat jak miałem kompa oryginalnego auto takie jak w podpisie tempomat działał ale kontrolka nie zapalała się, a teraz mam kopa wsadzonego od polifta i zrobionego na tym kompie wirusa kontrolka od tempomatu się zapala ale tempomat nie działa powiecie mi o co w tym chodzi oraz co i gdzie sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

504-339-380

Gościu z Bemowa Wawy zajmuje się doposażaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

 

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 PO 1998, B5 FL

Auta posiadające 15- pinową białą kostkę, oraz posiada 80- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 -------> do czarno- żółty PIN nr 10

PIN nr 3 -------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 -------> do czerwono - szary PIN nr 7

 

Rozpiska pinów we wtyczce tempomatu

 

Jestem wlasnie juz po montażu, zalozylem manetke new style z 6 pinowa kostka wedlug drugiego schematu, aktywowałem vag'iem i wszystko smiga az milo :-D

1.8t anb 2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z montazem - b5 ajm 1998r.

 

Wczoraj zabralem sie za montaz temp., wszysko szlo jak po masle az do momentu lutowania- w bialej kostce (15 pinowej) nie mam przewodu czarno zoltego (pin 10 na kostce jest pusty, nie ma nawet wsuwki), przez co nie mam jak podlaczyc pinow 4 i 7 z tempomatu :(

Pytanie, co z nimi zrobic w takim wypadku?

 

//EDIT

OK, poradzilem sobie - okazalo sie, ze zamiast do pinu 10 ( ktory mial byc zolto czarny, a go nie mialem) nalezalo wlutowac sie w pin 11 ( bialo-czarny)

 

Tempomacik smiga jak ta lala :)

Edytowane przez Padrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu udało mi się zamontować tempomat i przyznam, że większość informacji znalazłem w tym temacie. Jednak dla potomnych zostawię kilka uwag zbierając całość :) Montowalem tempomat w VW Passat B5 fl AVF z roku 2003 . Manetka oraz wiązka kupiona na Ali express za nieco ponad 16$ ... Więc koszt aż taki duży nie jest a przynajmniej wszystko nowe bez prowizji dla Allegro :) Wykonane czynności : zdjęta kierownica, osłona kierownicy , tapicerka przy wlaczniku świateł, zainstalowana manetka wraz z wiązka uprzednio sprawdzilem jaki pin odpowiada jakiemu kabelkowi. Wiązka przeciagnieta do obudowy komputera po uprzednim odkręceniu jego pokrywy i wyjęciu ECU na bok. Wypinamy dwie kostki (Biała oraz pomarańczowa), i ku naszemu zaskoczeniu w b5 fl okazuje sie,że piny w kostce są inne niż we wiązce :) należy (moim zdaniem) obciąć przewody i wlutowac je w kostkę do właściwych pinów. Na sam koniec skręcanie wszystkiego oraz aktywacja na vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy przy podłączeniu tempomatu w Passacie B5 1.9 TDI 66kW 96'.

Szukałem w wielu miejscach, ale żadne połączenie nie pasowało do mojego samochodu.

W moich kostkach brakuje kilku przewodów. Poniżej zamieszczam zdjęcie poglądowe.

temp2.jpg

W białej kostce brakuje mi przewodu w PIN 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spaliłem manetkę :/

 

ponieważ sugerowałm sie opisem który był dołączony tak więc pytanie jak podłączyć tempomat potrzebuje schematu

 

kable http://imgur.com/a/Nbnxz

 

komp ma w sumie ma 80 pinów : duża wtyczka : 52 piny , mała 28

 

pomożcie ze schamatami prosze

 

ps. silnik 1,9 AHU rok 1998 wrzesień

 

edyta:

 

temat ogarnięty ...

Edytowane przez pietia
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli się szykuję do zamontowania tempomatu w moim aebie ale nie będzie to takie proste, nie wiem jak i gdzie zamontować gruszkę obok przepustnicy, pompę vaccum chyba montuje się pod pompą ABS, widziałem a jakimś screenie, a co do samego schematu to już w ogóle, przejrzałem internet wzdłuż i wszerz i nie znalazłem nic o podłączeniu pod przepustnice na linkę. Sam sterownik też nie wiem gdzie oryginalnie jest zamontowany a i dochodzą jeszcze przewody podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pilna sprawa.

Potrzebuję numer wtyczki do manetki tempomatu. Do auta z przed 99 roku. Wtyczka na okrągłe piny.

 

Pomoże ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak pisałem kiedy mam passata 2,8 z 2003roku z multi i tempomatem w wersji angielskiej i chciałbym przenieść tempomat wraz z kierownicą wielofunkcyjną do Passat 2001 b5 LF Variant i na odwrót. Czy da sie zrobić tak żeby poprzekładać kable itd. bez kombinacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności