Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Po zamontowaniu tempomatu kontrolka się świeci ale tempomat nie działa;/

Na vagu pokazuje takie coś

 

grupa 22 rubryka2

 

Tempomat wyłączony : 000000

tempomat włączony : 000011

wciśnięty reset : 001011

wciśnięte sprzęgło : 100011

wciśnięty hamulec : 010011

 

Proszę o pomoc bo już nie mam siły i niewiem co jest nie tak ;/ Przepatrzyłem wszystko parę juz razy i niewiem co jest grane??? Robiłem według opisu z 3 posta dla Passata FL. Może manetka uszkodzona??? Niewiem kupiłem nowy zamiennik;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aktywowałeś go w adaptacji? Jest napisane jak w pierwszym poście o ile mnie pamięć nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko jest aktywowane, tak jak koledzy piszą tyle że nie działa;/, przełożę jeszcze manetkę na 100% sprawną i ori, wtedy zobaczę co się będzie działo ;)

 

 

Edit:

 

Okazało się że winna była nowa manetka "zamiennik" którą normalnie kupiłem w sklepie motoryzacyjnym albo ja miałem pecha albo po prostu te zamienniki takie lipne są, teraz założyłem originalną manetkę i działa jak trzeba. Zraziłem się już do zamienników i dlatego radzę Wam że gdy ktoś będzie zakładał sobie tempomat to niech sobie poszuka używanej originalnej manetki i niech nie kupuje tego zamiennikowego shit-u ;)

Edytowane przez piotrg1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko bo kupiłem 2 manetki lewa z tempomatem i prawa od kompa, ale ta prawa ma przełącznik przód tył, czyli to jest od kombi o ile się nie myle tak?

I teraz najlepiej przełożyć swoją bo żeby cyrki nie wyszły przy kostkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki raczej są takie same. Jeśli tak to już od Ciebie zależy czy chcesz mieć jak ori czy nie. I tak musisz je ściągnąć a wtedy żeby je rozdzielić to tylko jest jedna śrubka i zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam problem własnie po montażu Tempomatu, ściągałem kierownicę, żeby manetkę włożyć, ustwiłem czujnik położenia kierownicy na środku idealnie, czyli jesli przekręciłem nim w lewą strone to więcej niż 2 razy nie mogłem obkręcić plus 2 razy w prawo.

Po złożeniu wszystkiego tempomat działa, ale pali się ciągle kontrolka od ESP i brak jego, jak skanowałem Vagiem błędy to na silniku nic niemam, Jak wszedłem w ABS i tam przeskanowałem to wyskoczył mi błąd 00778

Zacząłem odrazu szukać w sieci co jest!!!

znalazłem coś na podobie o skręcaniu i hamowaniu żeby to wyłączyć, ale nie działa ;/

Wie ktoś może co mam teraz zrobić?

Edytowane przez buri2604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź w grupę z kątem skrętu kierownicy prawdopodobnie przekręciłeś w którąś stronę taśmę albo ją uszkodziłeś ;)

Nie pamiętam która to grupa ale będzie to w Abs-ie, wartości podane w stopniach. Wyprostuj koła do jazdy idealnie na wprost, później zdemontuj kierownicę, kręć taśmą i patrz żeby wartość na vagu weszła na 0 stopni, później poskładaj wszystko z powrotem patrząc by na kompie było cały czas 0 stopni, jeżeli nie uszkodziłeś sobie taśmy to powinno wszystko śmigać jak dawniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sorki za odswiezenie tematu mam passata 1.9tdi z 2000r AJM i chcialbym zalozyc i tu pytanie czy ktos wie ile kosztuje wiazka w ASo i ktora wybrac do mojego passka 3BO 971 425 czy 3BO 971 425A ?? i czy tym Vagiem http://allegro.pl/chip-tuning-galletto-1260-pl-flash-mapy-diag-vag-i3904612313.html zrobie adaptacje tegoz tempomatu ?? ewentualnie jakie wtyki bym potrzebowal aby zrobic samemu taka wiazke ??

Edytowane przez kloku13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys zerknal pod komputerem czy masz wtyczki okragle czy plaskie. Bo w teorii to od 99r bodajze wiazka powinna byc 3B0971425A na plaskie piny, ale jak zerkniesz to bedzie 100% pewnosci co tam masz:) Dorobić taka wiązke na plaskie piny, jak pol roku temu, ponad pol roku sie pytalem to wychodzi 126zl, a w aso kosztuje 324,17zł.

Chyba ze chcesz to na plaskie piny tzn tą 3B0971425A moge zrobic, bo mam potrzebne oryginalne podzespoly do tego i to za polowe ceny co bys sam czesci kupowal w aso, o ile sie ceny czesci im nie podniosly na nowy rok:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruje sobie ASO poniewaz wyczytalem w poscie #113 tegoz tematu ze w wiazce w drzwiach jest taka sama wtyczka a ze wymienialem drzwi (po wypadku ) i kupilem drzwi od anglika to mi sie wiazka zostala . przeszukalem graty ktore mam w garazu i znalazlem owa wiazke z owa wtyczka i pasuje wedlug opsu w tym poscie i do postu podajze nr 2. a czy ktos moze mi powiedziec cos na temat tego Vaga z poprzedniego mojego postu http://allegro.pl/chip-tuning-galletto-1260-pl-flash-mapy-diag-vag-i3904612313.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galletto tego nie zrobisz.

 

VCDS / Vag-com tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witos

panowie mam problem z tempomatem kupilem manetke na szrocie okablowanie na allegro podłączył mechanik sprawdziłem wedłuk instrukcji zainstalowałem w salonie dałem 210zł i nie działa niewiem czy manetka niejest zła coś mi się ta taśma od kostki niepodobała czy to może być ta przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie działa, tzn nie trzyma prędkości czy nie wyświetla się kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

Czy ta manetka

http://www.ebay.co.uk/itm/CRUISE-CONTROL-STALK-SWITCH-HARNESS-FOR-VW-GOLF-4-JETTA-MK4-BORA-18G-953-513A-/181323060621?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a37b2558d

 

To oryginalna część czy tania podróbka chińska?

Cena kusząca, tylko nie wiem czy warto, brat po tym jak ja założyłem tempomat też by chciał i szukamy czegoś korzystnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał ma inną taśmę łączącą manetkę z korpusem ( widać, że miejscami jest podzielona na nitki, ori w tych miejscach jest lita), ori nie ma chyba tej srebrnej śrubki klapki korpusu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta manetka oryginalna nie jest, ale czy to tanska chinska podrobka to tez ciezko powiedziec. Niby na naklejce znaczki vw, a zamiast tasmy od tempomatu to sa przewody, mysle ze trwalsze niz tasma ktora lubi sie przelamac. Srubki nie sa zwykle jak w najtanszym chinczyku. Ciezk otak w 100% ocenic, ale zle ona nie wyblada i po fotach dobrze jej rokuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam montuje ktoś tempomaty w okolicach krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena w razie czego z częściami i montażem bo też bym był chętny. gg 2911202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności