Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanko czy manetka zespolona będzie pasowała z kombi do sedana ?? Jaka jest różnica poza włączeniem tylnej wycieraczki i spryskami tylnej szyby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam takie pytanko czy manetka zespolona będzie pasowała z kombi do sedana ?? Jaka jest różnica poza włączeniem tylnej wycieraczki i spryskami tylnej szyby ??

 

Będzie pasowała,różni się tylko tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem. Brat posiada passata B5 z silnikiem 110 konnym afn z początków produkcji 96 czy 97 w każdym razie pierwszy wypust. Chciał zamontować tempomat zakupił manetkę z instalacją i chciał żebym mu to podłączył i problem zaczyna się tutaj że w aucie brak jest pinów w kostkach w miejscach w których powinny być jest tylko kabel czerwono-biały w kostce żółtej pozostałe miejsca są zupełnie puste, w ogóle brak kabli o takich kolorach. Czy ktoś wie jak to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetka nie ma znaczenia czy jest od kombi czy od sedana, ponieważ wymieniasz tylko tę od strony kierunkowskazów, a od wycieraczek zostawiasz... One są dzielone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciał zamontować tempomat zakupił manetkę z instalacją i chciał żebym mu to podłączył i problem zaczyna się tutaj że w aucie brak jest pinów w kostkach w miejscach w których powinny być jest tylko kabel czerwono-biały w kostce żółtej pozostałe miejsca są zupełnie puste, w ogóle brak kabli o takich kolorach. Czy ktoś wie jak to podłączyć?
gdzieś mi się kiedyś to przewinęło na forum i nie jetem pewny czy w tym temacie czy w tym drugim o tempomacie ale w każdym bądź razie było że w passkach z początki produkcji nie było instalacji tempomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba puscic przewody od komputera silnika do kostek w podszybiu w takim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś napisać jak to zrobić, do których pinów w komputerze trzeba się podpiąć. komputer jest 68 pinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt nie pomoze wczesniej, to pusc mi PW po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy mógłby ktoś napisać jak to zrobić, do których pinów w komputerze trzeba się podpiąć. komputer jest 68 pinowy.
:hmm a czy przypadkiem to nie jest odpowiedz na twoje pytanie
PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

bo jeśli tak to jest w 3 poście w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instalacji brata jest tylko kabel biało-czerwony w żółtej kostce reszty kabli brak, są puste miejsca dlatego myślałem o podpięciu tempomatu bezpośrednio do wiązki ECU tylko potrzebuje dokładnego opisu do których przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie mi się nasuwa, czy auto ma na pewno elektroniczny pedał gazu? Bo coś mi się obiło, że paski z początku produkcji nie miały - nie wiem czy afna też się to tyczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin186 dla jasnosci, bo czesto mi dzwonia ludzie i na tym sie wykladaja:/

Gorna wtyczka powinna miec przewody, a dolna ma byc pusta i w nia sie wpinasz z ori wiazka.

Czy nie masz w gornej wiazce przewodow jak podniesiesz kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie dzisiaj zamontowalem tempomat w moim pasku avb 2002 ale nie zdazylem go aktywowac vagiem i swieci sie caly czas lampka tempomatu na zegarach ale rowniez lampka z poduszek powietrznych mam pytanie czy po aktywacji tempomatu lampka tempomatu zgasnie i czy po wykasowaniu bledow poduszki lampka poduszek tez zgasnie (podczas montażu wypieta byla wtyczka poduszki kierowcy i mysle ze teraz dlatego sie swieci. prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam połączenie tempomatu w tych kostkachimg3794b.jpg i tu problem, na vagu widnieje 000001 a na wszystkich fotkach widać 000011. Gdzie to szukać winy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtas77777a nie masz przypadkiem suwaka manetki na ON, bo wtedy kontrolka powinna sie swiecic. A poduszki zgasna jak usuniesz blad z sterownika.

tomaszM sam dokladales, czy miales ori? Jesli dokladales, to nie pomyliles pinow? Mozliwe ze cos moze byc nie tak z manetka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, potrzebuje pomocy na temat silnika 2.8 v6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam dokładałem, piny podłączyłem zgodnie z instrukcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtas77777a nie masz przypadkiem suwaka manetki na ON, bo wtedy kontrolka powinna sie swiecic. A poduszki zgasna jak usuniesz blad z sterownika.

tomaszM sam dokladales, czy miales ori? Jesli dokladales, to nie pomyliles pinow? Mozliwe ze cos moze byc nie tak z manetka...

 

ok jutro sprawdze suwak dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze cos moze byc nie tak z manetka...
podpowiedzcie jak można sprawdzić ową manetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności