Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

riccardoa.Witam mam takie pytanko czy po wymianie zegarów z 3B na 3BG w aucie z seryjnym tempomatem powinna się świecić ta zielona kontrolka tempomatu. Bo u mnie się nie świeci a tempomat działa jak należy, jeżeli powinna to co może być nie tak,lub co trzeba zrobic żeby zadziałała.Może aktywować. Zadałem takie pytanko jakisśczas temu i dostałem tylko mało zadowalającą odpowiedz, że muszę wymienić komputer na inny ale żaden konkret na jaki,może ty jesteś w stanie mi pomóc .I dodatkowe pytanie jak włączyć i wyłączyć kontrolke poduch vagiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie może leżeć różnica bo chyba w samej manetce w multifunkcji nie ma żadnych dodadkowych opcji ale może się mylę.

 

 

W multifunkcji przyciski są na kierownicy,a manetka ma tylko włącznik.

 

dokładnie, dwie różne manetki. Musisz poszukać zwykłej manetki od tempomatu ale nie od multifunkcji.

 

 

czy po wymianie zegarów z 3B na 3BG w aucie z seryjnym tempomatem powinna się świecić ta zielona kontrolka tempomatu

 

w 3BG takie rzeczy to chyba po szynie CAN chodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dodatkowe pytanie jak włączyć i wyłączyć kontrolke poduch vagiem .

Tzn. chcesz dezaktywować poduszkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn. chcesz dezaktywować poduszkę?

 

nie wręcz przeciwnie chce aktywować ,bo mam nie aktywną,wyłączył ją elektronik który pomagał mi w wymianie zegarów.Niestety nie mogę się z nim skontaktować a chcę sterownik AB wymienić na 605 b według instrukcji Marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wręcz przeciwnie chce aktywować ,bo mam nie aktywną,wyłączył ją elektronik który pomagał mi w wymianie zegarów.Niestety nie mogę się z nim skontaktować a chcę sterownik AB wymienić na 605 b według instrukcji Marka.

Wybierasz Airbag (#15)>adaptation > wybierasz odpowiednią poduszkę i zmieniasz wartość :0-aktywna 1-nieaktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowni koledzy ,przeoralem 33 strony tego tematu i juz naprawde nie mam sily,dlatego prosze was o nakierowanie mnie ,na meczace mnie pytanie,na ktore nie moge znalesc odpowiedzi,bo wszystkie koncza sie mniej wiecej w tym samym miejscu.

mianowicie posiadam passata 3b 97 rok silnik afn 110km,z podlaczeniem nie bede mial problemu,bo jest to jasno opisane,wyczytalem tak ze ,ze potrzebna jest mi tylko manetka i wiazka,bo mam elektroniczny potencjometr,przy pedale gazu.

 

moja niewiedza jest jastepujaca:

jakie dokladnie nr czesci wg. etki powinny miec manetka i wiazka do mojego modelu?

 

na ebayu znalazlem kompletne tempomaty do passata jeden o nr 3b0998527

a drogi o nr 3b0998527c

w sklad wchodzi manetka i wiazka ,czym sie one roznia od siebie ?

 

z gory dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od sierpnia 97 r. pasuje ...527A. Daj emaila to podrzucę niemiecką instrukcję z montażem (są obrazki i ori numery).

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

 

 

a czym sie roznia od siebie te dwa nr ktore podalem wyzej,jak ma ktos etke to moze to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybierasz Airbag (#15)>adaptation > wybierasz odpowiednią poduszkę i zmieniasz wartość :0-aktywna 1-nieaktywna.

 

Zrobiłem tak jak napisałeś i niestety,pokazuje mi tylko poduszkę pasażera na pozostałych jest błąd i nie mogę dokonać żadnej zmiany.Muszę wspomnieć że mi się nie odpala kontrolka poduch przy włączeniu zapłonu, nie mam pojęcia jak ten gość to wyłączył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG może aktywować/dezaktywować poduszkę pasażera, kierowcy pozostaje zawsze aktywna ew. przy błędzie sterownika cały system nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś z Wrocławia co umie zamontować tempomat lub może pomóc w montażu Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a teraz kluczowe bo nie jestem pewny. Czy w B5 3B z 99 roku mozna założyć ten tempomat? Wiem, że to zależy od tego czy auto posiada gaz elektroniczny. Gdy na jałowym wcisne gaz i przytrzymam a drugą nogą wcisnę hamulec to odcina gaz więc chyba jest elektroniczny ale wolę być pewny zanim kupię graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roczniku na 100% masz elektroniczny, u mnie modelowo jest 98 i już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek, sam sobie go montowałeś? Ewentualnie możnaby się z Tobą umówić na pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sam. Pomógłbym ale z czasem kiepsko na taką operację. Potrzeba ze 2 godz., w tę pogodę nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jeden dylemat. Posiadam autko przed liftem z 99roku i na allegro jak i na tym forum jest napisane, ze przed liftem beda okragle piny wiazki tempomatu. Jednakze znalazlem rowniez informacje ze od roku 99 wlasnie jest juz montowana instalacja pod kwadratowe piny takie jak w FL. Czy moze ktos potwierdzic, ktore piny tam podchodza? Wiem, ze moge sobie sprawdzic w kompie, co tez zrobie juz przed wybraniem oferty i zakupem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tutaj zapytam czy jest ktoś w śląskim kto by mi zmodził licznik?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata z 2002 roku /model na UK/ z orginalnym tempomatem i kierownica multifunkcyjna. Co za tym idzie sterowanie tempomatem jest z kierownicy.

Mysle o wymianie kierownicy na inna bez multifunkcji i poduszki i w zwiazku z tym, czy wystarczy jak zakupię manetkę ze sterowaniem w niej i czy podejdzie istniejaca juz instalacja? Czy może ktoś podać link do takiej manetki, która by pasowała. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec jako ze zglebilem temat tempomatu,przy pomocy tego forum ,lecz nie na wszystko znalazlem odpowiedz ,mianowicie jakie powinny byc ori. numery czesci .

 

i tak do passata 3b rok 97 silnik afn wykaz ori nr czesci potrzebnych do montazu tempomatu

 

wiazka tempomatu nr vw 3b0 971 425 cena w aso 349 pln

ja natomiast polecam tego kolesia z allegro http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=3060531936&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

manetka tempomatu new type(czyli wygodniejsza w obslodze) nr czesc 3u0 953 513d cena w aso vw 309 pln

natomiast ta sama czesc w salonie skody o tym numerze to koszt 150 pln i mamy ori manetke a nie jakiegos chinczyka

 

manetka ta pasuje tez do modelu 3bg

 

 

moze kumus to ulatwi szukanie czesci ,pozdrawiam

Edytowane przez bartez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może tutaj zapytam czy jest ktoś w śląskim kto by mi zmodził licznik?

 

jak kogos kolego znajdziesz daj znac :D i automatycznie ponawiam pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności