Skocz do zawartości
Gość avionik

kluczyk wkładam i cisza...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość avionik

Od pewnego momentu mam nastepujący problem :

 

wkładam kluczyk do stacyjki ale zapala sie kontrolka swiec zarowych i miga i zapala siie napis "engine gauges fail" albo słychac jak by sie zrobiła jakas zwara dzwiek podobny do przeskakiwania przekaznika ,i nagle robi sie ciemno na desce ,lub zapala sie jeszcze zołta kontrolka z "P" przekreslona dwoma kreskami . Wyciągam kluczyk i tak kilka razy zanim sie uspokoi i zadziałaa .

 

W servisie powiedziano mi ze mam zamówic nowy kluczyk albo wymienic stacyjke .

baterie wymienilem w pilocie ale ona podobno tylko od zamykania i otwierania.

tak wygląda jak by kluczyk miał problem z komunikacja ze stacyjka , Nie chce mi sie metodą prub i błędów wymieniac po kolei i płacic ,

 

czy ktoś z kolegów mial podobny problem ?

 

 

B6 3C 2005r 2,0TDI DSG 140KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma przypadkiem to coś wspólnego z padniętym akumulatorem lub rozrusznikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość avionik

raczej nie poniewaz akumulator mam po badaniu i jest OK . a to wszystko dziejje sie jeszcze przed wcisnieciem kluczyka celem rozruchu. tak sie dzieje w momencie włozenia kluczyka do tego momentu w jakim zapalaja sie kontrolki i odlokowuje sie blokada kolumny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagnostyka, diagnostyka i jeszcze raz diagnostyka. Jak chcesz wywala kase i szukac po kolei cio moze byc to zaczynaj. Niestety - checie miec drozsze auta, nowsze, to i obsluga ich jest juz bardziej kosztowna. VAG sie zaczyna klaniac dla maniaków VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość avionik

ale tak własnie powiedzieli panowie z servisie ze beda po kolei wymieniac bo VAG nic nie pokazał ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak sie okaze ze 11 czesc bedzie popsuta, to niech ci poprzednie 10 wsadza stare, bo byly dobre. Cos musi byc w histori ...do cholery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z twojego opisu wydaje się że masz podobną przypadłośc co ja lecz u mnie trochę inaczej się objawia ale słyszałem już o takich przypadkach jak twój.Jak się nie mylę to masz padniętą elektryczną blokadę kierownicy taka przypadłość tych pasków.Jeszcze tylko jedno pytane który masz rocznik bo to się zarzało w passatach 2005/6.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość avionik

rocznik 2005.miesiąc listopad.Zeby mi w aso powiedzieli to trzeba wynmienic kosztuje tyle i było by ok . ale mowia ze zaczniemy od stacyjki . i tak dalej itd . oszalec idzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie kosztuje to ok 3500 zł. a wymienić trzeba całą kolumnę komfort i stacyjke.Ja jestem właśnie w trakcie załatwiania jednej części która rozwiąże problem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość avionik

wszystko juz pieknie dziala. rygiel wymieniony. nie trzeba wymieniac całej kolumny kierowniczej .cała operacja trwała 3 godzinki i wszystko wrociło do normy. kosztowała cała operacaja 1000 brutto , w servisie to samo kosztuje 2300...

Edytowane przez avionik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem tylko w manualu poszlem odebrac auto i niemoglem zapalic niewiedzialem co sie dzieje a okazalo sie ze trza sprzeglo wcisnac i wtedy gle gle gle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności