Skocz do zawartości
kazio

Naprawa schowka, ukryty uchwyt na monety

Rekomendowane odpowiedzi

Nic w tym nadzwyczajnego, że wcześniej czy później mechanika pokrywy schowka pasażerskiego ulegnie jakiemuś uszkodzeniu. Jeśli to będzie miało miejsce to mamy dwa rozwiązania - albo wymienić całość (z albo i bez gwarancji) albo samemu się przyłożyć i naprawić.

 

Do tego trzeba jednak najpierw wymontować cały schowek. Jak to zrobić widzimy [link]. Następnie wycisnąć obydwa zawiasy i pokrywa pozwala się zdemontować. By dostać się do mechaniki należy rozwarstwić ową pokrywę, gdyż jest ona zespolona metodą zgrzewania plastiku. Najlepiej zabrać się do tego mając w ręku płaski śrubokręt, którym to zaczynając od dołu próbujemy rozwarstwić obydwie części. Jak tylko puszczą wszystkie punkty zgrzania możemy rozłożyć pokrywę na części. Te punkty zgrzewcze możemy od razu usunąć by pod koniec obydwa elementy pasowały do siebie bezproblemowo. Do ponownego sklejenia użyłem dwuskładnikowego kleju.

 

 

Zawiasy delikatnie wycisnąć, nie ciągnąć

 

zawias.jpg

 

Najczęściej przyczyną usterki są ułamane uchwyty zawiasu klamki schowka, wystarczy je ułożyć z powrotem. U mnie były jeszcze sprawne, ale dla pewności wzmocniłem je klejem dwukompozytowym.

 

uchwyt.jpg

 

Przyczyną u mnie była ślizgająca się dźwignia na prowadnicy. Zapobiegają temu dwie śruby, które wkręcamy w prowadnice.

 

mechanika.jpg

 

Skorzystałem z okazji i przykleiłem parę magnesów neodymowych w ilość 10 sztuk o średnicy 10 mm i wysokości 8 mm. W ten sposób mamy niewidoczny uchwyt na monety.

 

magnesy.jpg

 

Tak mocne magnesy są konieczne, gdyż inaczej cięższe monety nie chcą się trzymać. Magnesy dostaniecie na allegro.

 

monety.jpg

 

 

Opis zaczerpnięty i przetłumaczony za zgodą autora ze strony http://www.passatplus.de/umbauten/handschuhfach/index.htm

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ślicznie, już miałem skorzystać z pomysłu, tylko nasze monety nie są ferromagnetyczne więc magnes ich nie przyciąga :(, możemy co najwyżej trzymać jakieś żetony a to i tak nie jest pewne.

Dzięki za opis, przyda się do naprawy zamka, za co muszę się wziąć :)

Edytowane przez malysdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie dodam (bo miałem z tym problem)żeby przed wyciskaniem zawiasów zjechać ich końcówki trochę lutownicą lub czymś podgrzanym:)lepiej schodzą:)

 

mlimg_0100.jpg

 

potem zaczynamy od dołu - rozkleja się w miarę łatwo:(ja użyłem płaskiego śrubokręta)

mlimg_0101.jpg

po rozklejeniu całego dołu przechodzimy do boków:

mlimg_0102.jpg

 

i tak do samego końca:

mlimg_0103.jpg

 

a o to końcowy efekt: (nic nie połamane i nie porysowane)

 

mlimg_0104.jpg

 

Na koniec należy oczyścić wszystkie stare zgrzewy aby ładnie nam się wszystko spasowało i skleić:)

 

U mnie pękł zwias plastikowy w rączce i odpadła.Klamka trzyma się na dwóch sworzniach, ale ja wykorzystując swoją wiedzę inżynierską osadziłem ją na jednym pręcie:)

 

mlimg_010576.jpg

 

pręt ten został rozgrzany,po czym przetopiłem zawiasy na wylot - w efekcie coś takiego:

 

mlimg_010645.jpg

 

następnie osadziłem to w korpusie:

mlimg_0107.jpg

 

mlimg_010830.jpg

 

i zabezpieczyłem taśmą żeby się przypadkiem nie wysunął:

mlimg_0109.jpg

 

do sklejenia użyłem poxipolu:

mlimg_0112.jpg

mlimg_0110.jpg

 

a efekt końcowy jak widać:

 

 

mlimg_0113.jpg

 

Trzymanie jest bardzo mocne i trzeba się naprawdę postarać żeby to wyłamać. W ten sposób kilka złotych zostało w kieszeni i schowek już mnie nie denerwuje:)Powodzenia !!!

 

 

(takie rozwiązanie powinni zastosować podczas produkcji:))

Edytowane przez ACTINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze zdjęcia do tego były ale chyba linki nieaktualne. Można było by je odświerzyć ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem passata, wszystko jest ok oprócz dwóch szczegółów po pierwsze klamka schowka jest jakby luźna i nie chce otworzyć schowka, lata w prawo i w lewo. Podejrzewam, że coś jest urwane/ułamane Prosiłbym o pomoc bo za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. No a drugi problem...to już inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem passata, wszystko jest ok oprócz dwóch szczegółów po pierwsze klamka schowka jest jakby luźna i nie chce otworzyć schowka, lata w prawo i w lewo. Podejrzewam, że coś jest urwane/ułamane Prosiłbym o pomoc bo za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. No a drugi problem...to już inny temat.

w poście #3 masz opis jak dostać się do zamka a w poście #5 masz link do niemieckiej stro jak wygląda poprawnie złożony zamek

 

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

 

:))

GREG, mógłbys wrzucić jeszcze raz foty ;)

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem gamoniem, ale post nr. 3 niestety nie mówi mi wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jestem gamoniem, ale post nr. 3 niestety nie mówi mi wiele

 

Demontaż- http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/handschuhfach/kasten.htm

Naprawa- http://www.passatplus.de/umbauten/handschuhfach/index.htm

Po fotkach będzie Ci wygodniej ;)

Edytowane przez Patryk_
Poprawiłem link ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Problem rozwiązany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeste jeden problem. Po zlozeniu, sklejeniu schowka nie jest juz on tak dobrze spasowany jak podczas zgrzewania. Skutkiem tego jest ocieranie, skrzypienie, trzeszczenie plastiku, z czasem bardzo uciazkliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GREG, Czy mógłbyś jeszcze raz zalączyć ten opis schowka ze zdjęciami, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym podzielic sie z Wami moim sposobem na naprawe klamki schowka pasazera w passat B5. Moja klamka byla cala, niepolamana a wyskoczyly tylko te metalowe bolczyki. Najpierw rozwiercamy klamke na wylot tak aby wchodzil jeden dlugi metalowy bolczyk zamiast malych 2. Nastepnie kupujemy drut grubszy nizeli szprycha rowerowa i docinami na wymiar..mierzymy sobie odleglosc od uchwytow w drzwiczkach, plus minus 5mm. Nastepnie ten bolczyk trasujemy obcinaczkami do ciecia kabli..z odlegloscia co 2mm. Konce zaokraglamy pilnikiem. Tak przygotowany bolczyk wkladamy w nasze drzwiczki aby schowal sie w polowie w drzwiczek a byl umieszczony w jednym zaczepie. Zakladamy klamke..i malym cienkim srubokrecikiem, celujemy w nasze natrasowane naciecia na bolczyku i przesowamy go aby przeszedl nam przez klamke, i w drugi zaczep..powinien tak jakby wskoczyc. Gotowe W moim pasku klameczka jak nowa bez rozklejania drzwiczek

Bolczyk.jpg

KLAMKA instrukcja wiercenia.jpg

Schowek bolczyk.jpg

Schowek opis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma inny problem z schowkiem. Pękła część zawiasu i pokrywa wisi z jednej strony :/ Miał ktoś coś takiego ? :D

Zrobiłem, pomógł klej na gorąco, znaleziona śruga + smar. GIT działa

Edytowane przez Poochini
pochwalenie sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobilem naprawe klamki schowka wg. pomyslu kolegi bacaino. Bardzo dobry pomysl, szprycha rowerowa pasuje idealnie. Jest troche ciensza od oryginalnych tulejek jednak bardzo dobrze spelnia swoja role. W odroznieniu od oryginalu w tym rowiazaniu jest jeden sprezynujacy drut przeciagniety przez caly zawias co daje jeszcze lepsze i stabilniejsze mocowanie. Polecam kazdemu kto ma z tym problem odradzajac rozklejania schowka. Poprzednim razem po takiej naprawie na kazdym wyboju schowek skrzypial, poniewaz bardzo ciezko spasowac i skleic go odpowiednio.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mam ten sam problem wyszła mi klamka z bolców. W weekend zabieram się do naprawy według instrukcji. Dam znać czy się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sposób naprawy wymyślony przez kolegę bacaino. Rewelacja, nic trudnego, zajęło mi to parę minut, bez konieczności rozklejania schowka. Bardzo dobry sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem do weekendu już to naprawiłem. Polecam pomysł. Schowek jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem nie leżał w klamce tylko w tych uchwytach co trzymają klapę schowka, wyglądało to tak, że z jednej strony klapa przednia wisiała i z trudem się zamykała.

 

W miejscu gdzie był plastik, który się wyłamał (i gdzieś zginął) przetopiłem 2 otwory i dałem opaskę zaciskową - wygląda to tak, że ten bolec który miał być w środku plastiku to jest w środku opaski i wszystko działa jak należy.

Brakuje jeszcze części plastiku, która jest przy klapie, jednak i bez tego schowek chodzi jak należy.

Wygląda to tak:

dsc05417.jpg

 

dsc05420gr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy schowek w 3B i 3BG jest taki sam czy inny?? głównie chodzi mi o drzwiczki właśnie bo mam możliwość kupić z 3 BG z angola i bym sobie przełożył wnętrzności do siebie

Edytowane przez _pączek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności