Skocz do zawartości
kazio

Wymiana filtra przeciwpyłkowego passat 3BG (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr przeciwpyłkowy zakupiony w InterCars. Numer katalogowy Filtrom K-1006, koszt około 30,00 PLN. Filtr znajduje się pod plastikową osłoną przegrody akumulatora. Aby wymienić filtr przeciwpyłowy musimy delikatnie ściągamy uszczelkę komory silnika.

 

IMG_001m.jpg

 

Następnie wysuwamy osłonę z rynienki podszybia lekko unosząc ją do góry i odkładamy na bok.

 

IMG_002m.jpg

 

Filtr przeciwpyłowy przykryty jest do połowy rynienką podszybia. Aby wyjąć filtr najpierw musimy zdjąć zatrzask z obudowy filtra - zatrzask należy lekko odchylić w kierunku rynienki i wyjąć do góry.

 

IMG_003m.jpg

 

Filtr podważamy i delikatnie wysuwamy do siebie, Na górnej części filtra często są uschnięte liście, dlatego filtr należy wysuwać delikatnie, tak aby zanieczyszczenia nie przedostały się do komory wentylatora.

 

IMG_004m.jpg

 

Przed założeniem nowego filtra należy przeczyścić kurz i ewentualne nieczystości z komory wentylatora, najlepiej lekko wilgotną ściereczką. W przegrodzie akumulatora, należy również usunąć zaschnięte liście i ewentualne nieczystości.

 

IMG_005m.jpg

 

Następnie wkładamy nowy filtr zwracając uwagę na oznaczenia kierunku wlotu powietrza i zakładamy zatrzask. Filtr powinien luźno wchodzić w ramkę obudowy - jeśli nie chce ułożyć się, nie wolno wpychać na siłę - należy upewnić się czy stary filtr ma takie same wymiary.

 

IMG_006m.jpg

 

Wkładamy plastikową osłonę do przegrody akumulatora wsuwając ją w rowek rynienki podszybia, zwracając uwagę na zaokrąglone wycięcia wchodzące w mechanizm wycieraczek.

 

IMG_007m.jpg

 

Zakładamy uszczelkę komory silnika - lekko dopychając ją do kształtów osłony i przegrody.

 

IMG_008m.jpg

 

 

 

Autor artykułu: Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zilustrować powyższy opis. Bo niestety zdjęcia po przenosinach forum zaginęły a czasami ludzie pytają gdzie jest filtr przeciwpyłkowy.

Filtr znajduje się pod plastikową osłoną przegrody akumulatora. Aby wymienić filtr przeciwpyłowy musimy delikatnie ściągamy uszczelkę komory silnika.

 

obraz7178.th.jpg obraz7179.th.jpg obraz7180.th.jpg

 

Następnie wysuwamy osłonę z rynienki podszybia lekko unosząc ją do góry i odkładamy na bok.

 

obraz7181.th.jpg obraz7182.th.jpg

 

Filtr przeciwpyłowy przykryty jest do połowy rynienką podszybia. Aby wyjąć filtr najpierw musimy zdjąć zatrzask z obudowy filtra - zatrzask należy lekko odchylić w kierunku rynienki i wyjąć do góry.

 

obraz7183.th.jpg obraz7188.th.jpg obraz7189.th.jpg obraz7190.th.jpg

 

Filtr podważamy i delikatnie wysuwamy do siebie, Na górnej części filtra często są uschnięte liście, dlatego filtr należy wysuwać delikatnie, tak aby zanieczyszczenia nie przedostały się do komory wentylatora.

 

obraz7191.th.jpg obraz7192.th.jpg obraz7193.th.jpg

 

Przed założeniem nowego filtra należy przeczyścić kurz i ewentualne nieczystości z komory wentylatora, najlepiej lekko wilgotną ściereczką. W przegrodzie akumulatora, należy również usunąć zaschnięte liście i ewentualne nieczystości. To co można znaleźć w filtrze. :P

 

obraz7194.th.jpg obraz7195.th.jpg

 

 

Następnie wkładamy nowy filtr zwracając uwagę na oznaczenia kierunku wlotu powietrza i zakładamy zatrzask. Filtr powinien luźno wchodzić w ramkę obudowy - jeśli nie chce ułożyć się, nie wolno wpychać na siłę - należy upewnić się czy stary filtr ma takie same wymiary.

 

obraz7196.th.jpg obraz7197.th.jpg obraz7198.th.jpg obraz7199.th.jpg

 

Do reszty opisu nie robiłem fotek ale jak znajdę podobne, wkleję.

Wkładamy plastikową osłonę do przegrody akumulatora wsuwając ją w rowek rynienki podszybia, zwracając uwagę na zaokrąglone wycięcia wchodzące w mechanizm wycieraczek.

 

 

 

 

Zakładamy uszczelkę komory silnika - lekko dopychając ją do kształtów osłony i przegrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś podać jaki ma nr. ten zatrzask??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mógłbyś podać jaki ma nr. ten zatrzask??

Wg,Etki jest to część o nazwie dociskacz 3B0 819 817 cena chyba ok.2zł w ASO:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Patrząc na zdjęcia powyżej nie widzę rynienki nad wkładem filtra.

Czegoś tutaj nie rozumiem, albo nie widzę. Ja też nie mam tej rynienki, a wygląda ona tak.

 

Rynienka%20foto%203B1819979.jpg Rynienka%20ETKA%203B1819979.gif

 

Najprawdopodobniej dzięki niej woda (zwłaszcza w zimie) nie spływa na wkład filtra i nie gnije nam wtedy syf zgromadzony w filtrze.

 

Może ktoś wstawić zdjęcia z zamontowaną rynienką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wstawić zdjęcia z zamontowaną rynienką.

 

Odkopie trochę , ale też bym bardzo chciał zobaczyć foto z taką rynienką bo jakoś dziwnie filtr na końcach zrobił się mokrawy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopie trochę , ale też bym bardzo chciał zobaczyć foto z taką rynienką
może nie na aucie ale "zamontowana" ta rynienka tzn tylko to mi się udało znaleźć IMG_0082.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten filtr który kolega pokazał na zdjęciu nie powinien być strzałką do dołu!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie?

strzałka pokazuje kierunek przepływu powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może nie na aucie ale "zamontowana" ta rynienka tzn tylko to mi się udało znaleźć

 

Pogooglałem trochę i znalazłem jeszcze takie rzeczy:

 

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=bjKv_u14v9qSbM&tbnid=uKYfNQw58AxapM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.briskoda.net%2Fforums%2Ftopic%2F157594-pollen-filter%2F&ei=lN5FUbD1KIPYPPqggZAM&bvm=bv.43828540,d.Yms&psig=AFQjCNFTMx5KXacLKrcFJOyLZSC5v8Cz4w&ust=1363619770006179

 

Znów nie na aucie...

 

I jeszcze coś takiego u naszych wschodnich sąsiadów (trzeba zjechać w dół strony):

 

http://passat-b5.ru/showthread.php?t=160627&page=7

 

Tu już jest fotka na aucie.

 

Podaję linki do całych wątków, bo nie wiem jak tam u nich z prawami autorskimi ;)

 

Mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post się przydał dzięki!

Edytowane przez novvy91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie instrukcje są do paska 3BG, bo nie wiem jak ściągnąć osłonę podszybia w 3B z 99'. Może ktoś jakieś zdjęcie wrzucić, bo tu nie można bez tego nic zrobić...

Edytowane przez rofesja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności