Skocz do zawartości
kazio

Wymiana - Konserwacja zespołu napędowego wycieraczek - passat 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dwa tygodnie temu przerabiałem regenerację mechanizmu i muszę podpowiedzieć żeby zaznaczyć sobie przed odkręceniem nakrętki położenie dźwigni bo naprawdę można się zdziwić ile potem jest regulacji żeby wycieraczki chodziły i zatrzymywały się w odpowiednich miejscach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam na przekaźnik.

 

No w sumie to słychać przekaźnik pykający za każdym cyklem aż do zatrzymania (jak na czasówce) ale wymieniłem ten przekaźnik tak z rok temu na zakupiony w vw (nr 677 bodajże) bo wycieraczki i kierunkowskazy mi przestały działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawienie trzpienia pomiędzy silnikiem wyciaraczek a mechanizmem poprawne? Jeśli ustwisz go w złym położeniu podobnie się to zachowuje.

 

No trzpienia nie przestawialem, żeby go potem ustawiać. Zresztą czasami działają poprawnie, więc problem leży chyba gdzieś indziej. Czy ktoś z was wie skąd płynie informacja do sterownika o pozycji wycieraczek na szybie? Przecież jak zgasi się samochód w połowie cyklu wycieraczek, co je natychmiast zatrzyma, to po ponownym przekreceniu kluczyka powrócą one do pozycji zerowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany silnik mechanizmu wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po naprawie mechanizmu w moim B5, Niestety nie obyło się bez wymiany mechanizmu, było tak zapieczone że nie mogłem nawet młotkiem wybić trzpienia.

Ostatecznie udało się wszystko poskładać, chociaż przyznam że dojście jest fatalne. Niestety nie wszystko udało się idealnie poskładać. Mam problem z montażem podszybia, po wciśnięciu w rynienkę nie trzyma się to tak jak poprzednio. Tak naprawdę siedzi dość luźno i można bez problemu wyjąć je jedną ręką. Czy to jest normalne zjawisko? Nie chcę wciskać na siłę bo jak mocno ściskam to aż szyba robi się biała.

Macie na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iceman150 napisał:

Macie na to jakiś sposób?

Dobrze wyczyścić rowek i obficie posmarować klin podszybia płynem do mycia naczyń. Wciskanie zacząć od środka do zewnątrz. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 18:10, jaceks196 napisał:

Witam.Mam pytanie czy silniczek wycieraczek z anglika można zaadoptować do wersji europejskiej.Dzieki za odpowiedż i pozdrawiam

Cześć- w moim B6 przerabiane tydzien temu- nie dość, że nie ma jak zamontować(bo jest na odwrót) to się "nie widzą" więc moim zdaniem- nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję nieco temat.

Wziąłem się za serwis mechanizmu wycieraczek, wszystko ładnie i pięknie poszło.

Napotkałem tylko jeden problem. Zgubiłem te zawleczki do trzpienia wycieraczki, które utrzymuje trzpień w prawidłowej pozycji (ten pół pierścień). Czy możecie podpowiedzieć mi gdzie kupić te pierścienie jak się nazywają ew. nr części. 
A może da się zastąpić to pierścieniem ziegera - jakim wymiarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zastąpić segerem,nie pamiętam rozmiaru chyba 10.Weź suwmiarkę zmierz  średnicę i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawic ramiona wycieraczek na wieloklinie? Na czuja czy jest jakis sposób, zeby były w pozycji fabrycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu je załóż w pozycji wyłączonych wycieraczek. Ułóż ramiona tak jak mają leżeć i to wszystko. Kontrola czy dobrze pracują i w drogę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obniżeniu ramienia wycieraczki od atrony kierowcy, dalej uderza o słupek.  Mechanizmu nie ruszalem. Czy samo sie przestawilo,  ma ktoś jakas rade?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wyślizgany trzpień na którym montujesz wycieraczkę to mogło. Przyrzyj mu się z bliska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramiona są nowe wycieraczki też,  frez jest dobry bo mechanizm ma gdzies z 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zatrzymasz mechanizm w momecie gdzie już nawala, zdejmiesz wycieraczke i zamontujesz ją tak jak powinna być, a potem puścisz, żeby wycieraczki powędrowały na pozycję wyłączonych to gdzie się zatrzymają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności