Skocz do zawartości
passat variant

[B5] Listwa na zderzak przedni z wersji japońskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem :hyhy

Przy ramce masz dwa torxy na dole ;)

 

Aha, to nie jest już tak fajnie :(

 

Musiałem to przeoczyć, między czasie odgrzewałem obiad i o nim zapomniałem... Przypomniał mi zapach :lol no i jedyne co zostało to jakieś zwęglone kawałki + garnek w czarnym macie :debil no ale już wszystko posprzątane hahahahha :hyhy

 

Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko-to tylko dwa wkręty,reszta na zatrzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zna jakiś ciekawy sposób na te 2 dziury które pozostają na zderzaku? Oczywiście pomijam szpachle i malowanie bo to się chyba mija z celem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś zna jakiś ciekawy sposób na te 2 dziury które pozostają na zderzaku? Oczywiście pomijam szpachle i malowanie bo to się chyba mija z celem :P

Można je zaspawać Aga :)

Później i tak pozostaje wygładzenie i położenie lakieru na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwilę wolnego czasu, więc postanowiłem zdjąć przednią listwę z miejscem na tablicę, żeby zobaczyć w jakim stanie jest zderzak. No i mi coś nie poszło :P

Wyczepiłem ją z tych dwóch "ząbków" które trzymają ją pod ramką i dalej nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Nie chciałem nic połamać, a trzymała się dość porządnie ta listwa. W końcu się poddałem :lol czyli wychodzi na to, że muszę zdjąć zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj miałem chwilę wolnego czasu, więc postanowiłem zdjąć przednią listwę z miejscem na tablicę, żeby zobaczyć w jakim stanie jest zderzak. No i mi coś nie poszło :P

Wyczepiłem ją z tych dwóch "ząbków" które trzymają ją pod ramką i dalej nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Nie chciałem nic połamać, a trzymała się dość porządnie ta listwa. W końcu się poddałem :lol czyli wychodzi na to, że muszę zdjąć zderzak?

Nie musisz demontować zderzaka-są dwa zatrzaski o których wspomniałeś,ale są i dwa wkręty :hyhy Poszukaj dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale są i dwa wkręty

 

Jakie wkręty?

Ja wiem że na samym dole są dwa zatrzaski do kratki.

I w górnej części jest kilka zatrzasków z których należy wypiąć listwę.

Nie bardzo wiem o jakie wkręty Ci chodzi:P

Mi najlepiej było zdjąć zderzak i od tyłu ją poprostu wypchnąć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk a Ty jak u siebie spawałeś zderzak ze sobą to w jakimś zakładzie czy domowymi sposobami? :)

Jeśli jakiś macher to jaki tego koszt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jakiś macher to jaki tego koszt?

 

Spawanie listwy tej środkowej z bocznymi to koszt 15-20zł przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O te wkręty chodzi, tak?

 

3289138474b8a40267ade2.jpg

 

Tylko tak się teraz zastanawiam, jak mam je zdjąć, skoro są pod tym plastikiem :lol

Edytowane przez Naxus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spawanie listwy tej środkowej z bocznymi to koszt 15-20zł przynajmniej u mnie.

to koszt prawie żaden, u mnie coś mówili, że 10zł 1cm, więc 5cm x 2 listwy, więc wychodzi 100zł :/ ale w zakładzie osobiście nie pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie wkręty?

Ja wiem że na samym dole są dwa zatrzaski do kratki.

I w górnej części jest kilka zatrzasków z których należy wypiąć listwę.

Nie bardzo wiem o jakie wkręty Ci chodzi:P

 

Zatrzsaki są w dolnej i górnej części.Niektóre "środki" są mocowane wkrętami na torx'a.

 

 

Patryk a Ty jak u siebie spawałeś zderzak ze sobą to w jakimś zakładzie czy domowymi sposobami? :)

Jeśli jakiś macher to jaki tego koszt? :)

 

Spawałem sam,ale mogę popytać ile dokładnie za to biorą bo mam gościa 600 metrów ode mnie co spawa plastiki :)

Przeważnie koszt oscyluje w granicach 30 zeta.Wszystko zależy od ilości pracy i spawanych elementów.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spawałem sam,ale mogę popytać ile dokładnie za to biorą bo mam gościa 600 metrów ode mnie co spawa plastiki

Przeważnie koszt oscyluje w granicach 30 zeta.Wszystko zależy od ilości pracy i spawanych elementów.

Specjalnie nie musisz tam podjeżdżać, jedynie jakbyś tam jechał 'czasowy' to jeśli możesz to zapytaj. :)

Ja u siebie muszę takie coś poszukać :)

 

Chodzi mi tylko o ta listwę i nie wiem czy będą ją liczyć podwójnie, czyli przód i tył spawania, bo robi się dwa razy tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja moze kupie srodkowa listwe z sedana i pomodze troche... moze cos z tego wyjdzie.... i tak bede oddawal tylny zderzak do spawania to moze i listwe oddam... albo jak sie ladnie spasuje to zostawie.... bo spodobalo mi sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a ja moze kupie srodkowa listwe z sedana i pomodze troche... moze cos z tego wyjdzie.... i tak bede oddawal tylny zderzak do spawania to moze i listwe oddam... albo jak sie ladnie spasuje to zostawie.... bo spodobalo mi sie :D

 

Bo właśnie musisz mieć środkową tylną z sedana żeby ją pospawać :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jakis szrocik w koszalinie albo bydgoszczy musze odwiedzic... zobacze w tygodniu. Patryk a ciężko jest wszystko razem spasowac???? bo z tego co widzialem u kolegi od nas z forum (tez mial srebrnego na czarnej listwie) to naprawde wyglada to sympatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jakis szrocik w koszalinie albo bydgoszczy musze odwiedzic... zobacze w tygodniu. Patryk a ciężko jest wszystko razem spasowac???? bo z tego co widzialem u kolegi od nas z forum (tez mial srebrnego na czarnej listwie) to naprawde wyglada to sympatycznie

 

Kupujesz używkę,demontujesz później środkową z przodu-boczne zostawiasz.Przykładasz zakupioną listwę i mierzysz jaką potrzebujesz długość.Pamiętaj żeby tak przyłożyć,aby pasowała chociaż połowa zatrzasków (nie wszystkie pasują).Odetnij odpowiednią długość i zdemontuj później boki.Uważaj żebyś ich nie połamał,lubią pękać jak za bardzo odegniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec zdemontowalem tablice i dochylilem srodkowa czesc tej listwy (probowalem ja wyczepic ale mimo kilku mocniejszych szrpnięć nie chciala odskoczyc).... chyba nawet nie ma sladu po wkretach wiec bedzie dobrze (gdyby nawe byly to i tak na dniach bedzie pasek malowany wiec nie ma problemu) w tyg przyjda mi lampy od wojtasa wiec i tak bede zderzak zrzucal wiec na spokojnie ja wyczepie.... juz jakis czas temu widdzialem o tym watek... dlaczego wtedy na to nie wpadlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta listwa dosyć mocno "trzyma" ale ejst to wykonalne.Do montażu reflektorów zderzaka nie musisz demontować w 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam - kiedys juz lampe zmienialem, to faktycznie nie trzeba bylo... ale teraz po tym przytarciu z przodu to zobacze czy lampe wcisne :D najpierw chyba kupie ta środkową listwe a póżniej wezmę się za demontaż... jaki ja jestem w gorącej wodzie kąpany... masakra :D

A ty u siebie dawałeś do klejenia czy jak????

ps. byla koncepcja jezdzenia bez tablicy ale po wczorajszym demontarzu wpadlem dzis na miasto i pierwszy radiowoz mnie zatrzymal z zapytaniem o przednia blache... wiec pojdzie w kratke

Edytowane przez aDICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności