Skocz do zawartości
dragoks

On/Off na manetce kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... a ja mam tempomat, nie mam multi kierownicy, po przełączeniu na ON nie zapala się kontrolka na desce ale mam guzik, którym blokuje prędkość, więc tempomat działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, otóż mam w manetce on of do tempomatu jak daje na on zapala sie kontrolka tempomatu na zegarze a nie mam pojęcia jak regulować prędkość bo nie mam kierownicy multi tylko zwyklą bez przycisków. Passat z 2001 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na końcu / szczycie manetki nie masz przycisku ? takiego jak tu

 

88823061_2_644x461_oryginalna-manetka-tempomatu-passat-b5-golf-iv-audi-a3-a4-a6-i-inne-zdjecia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą tylko ze nie działa nic jak naciskam podczas jazdy, a jeszcze jedno pytanie przy okazji co do sensora deszczu bo nie wiem czy też go posiadam , czy musi byc lusterko fotochromatyczne zeby sensor działał ? ponieważ na manetce z prawej mam ustawienia prędkości wycieraczek i nie wiem czy to jest od sensora deszczu czy od czego... bo kupując auto gość mowił ze jest sensor deszczu.. moze kit ładował nie wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika deszczu to dzisiaj jest dobra pogoda żeby to sprawdzić:) Wyjedź na miasto, włącz wycieraczki na najmniejszy stopień i zobaczysz czy przyspieszą jak zacznie mocniej padać. Nie wiem czy lusterko fotochromatyczne ma coś wspólnego z wycieraczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fotochromatycznym jest chyba te tzw"Oko" które odpowiada za sensor a w zwyklym nie ma i nie wiem wlasnie dokladnie jak to jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie taką samą tylko ze nie działa nic jak naciskam podczas jazdy, a jeszcze jedno pytanie przy okazji co do sensora deszczu bo nie wiem czy też go posiadam , czy musi byc lusterko fotochromatyczne zeby sensor działał ? ponieważ na manetce z prawej mam ustawienia prędkości wycieraczek i nie wiem czy to jest od sensora deszczu czy od czego... bo kupując auto gość mowił ze jest sensor deszczu.. moze kit ładował nie wiem ;]

 

Przy sensorze deszczu chyba zawsze było lusterko fotochromatyczne, ale nie jest wymagane do pracy sensora. Wiem, bo wylało mi się, założyłem sobie zwykłe i sensor wciąż działa.

 

Natomiast sensor deszczu istnieje fizycznie, więc musisz sprawdzić czy u Ciebie istnieje :P Jak spojrzysz od zewnątrz na szybę, to zobaczysz czarną "kropkę" do której mocowane jest lusterko, prawda? Jeśli masz sensor, to jest ona większa i pośrodku jest czujnik. Jak się przyjrzysz to zobaczysz. Ewentualnie rozbierz plastik za lusterkiem w środku i zobacz ile masz kabli. Jeden idzie do lusterka, drugi pod lusterko do czujnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jezeli mam regulacje predkosci na wycieraczce to chyba znaczy ze mam ten sensor poprobuje dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm jezeli mam regulacje predkosci na wycieraczce to chyba znaczy ze mam ten sensor poprobuje dzisiaj

 

Nie nie. Ten suwak jest prawie zawsze. I albo steruje prędkością wycieraczek, albo czułością sensora - zależy czy go masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co najlepsze to dzis sprawdzałem przełączając ten predkosciomierz od wycieraczek na poziom 1,2,3 i zadnej reakcji ze strony wycieraczek tylko jak przesune manetke w góre tak jak normalnie sie to robi to wszystko dziala a pozatym nic, a co do Tempomatu to tak samo zadnej reakcji gdy przełącze na ON i daje set zeby predkość ustalic co to moze być pomozcie ... moze cos z kablami jest nie tak hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że tempomat działa dopiero od 30 km/h. Jeżeli załącza się podświetlenie na zegarach to powinno działać dobrze. Jadąc ponad 30 naciśnij SET i puść gaz zobaczysz czy działa. Do podnoszenia prędkości później służą: RES + 5 km/h SET - 5 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jechałem spokojnie ponad 50 jak włączyłem tempomat i robilem dokladnie tak jak piszesz i żadnej reakcji ze strony manetki nie bylo nie wiem co jest grane hm cos jest pokrecone tak mi sie wydaje musialbym sprawdzić kable te co idą do manetki czy one śa wogole podpiete czy cos nie tak jest moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm co najlepsze to dzis sprawdzałem przełączając ten predkosciomierz od wycieraczek na poziom 1,2,3 i zadnej reakcji ze strony wycieraczek tylko jak przesune manetke w góre tak jak normalnie sie to robi to wszystko dziala a pozatym nic, a co do Tempomatu to tak samo zadnej reakcji gdy przełącze na ON i daje set zeby predkość ustalic co to moze być pomozcie ... moze cos z kablami jest nie tak hm

 

 

sprawdz jak powiedziane wczesniej przez szybe czy masz czujnik deszczu widac dokladnie w mocowaniu lusterka do szyby, wycieraaczki musza byc wlaczone( jeden stopien w gore manetka) zeby dzialal!! ten suwak zostaw w spokoju jak sprawdzasz.

Jak jedziesz i pada to wycieraczki powinny same przyspieszac i zwalac w zaleznosci od ilosci wody na szybie, a najprosciej to podjechac na myjnie albo z weza lac przy wlaczonych wycieraczkach.

 

a przy tempomacie jak mówisz ze sygnalizuje na zegarach i wszystko robisz dobrze to musi byc jakis zonk

Edytowane przez Cezary_poznan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za smar żółty w manetce? Wy też to macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności