Skocz do zawartości
kazio

Słabnący samochód - przepływomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Moje objawy:

- powyzej 2300 obrotow kiedy wcisne pedal gazu do oporu auto jakby ciagnelo przyczepke z ladunkiem,

- kiedy na dworze jest duszno i goraco jakby mialo z 20km mniej.

 

Czy to przeplywka? VAG nie pokazuje zadnych bledow.

zrób logi to się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i potrzebuję pomocy,a więc: mam do wymiany przepływomierz, wyjąłem od kolegi drugi ale problem polega na tym że u mnie ktoś przerabiał z kostki 4 piny na kostkę 3 piny i przepływkę na 3 piny, teraz jak mam oryginał jest problem bo kolory przewodów są inne ,kolory przewodów u mnie i na schemacie się zgadzająa na tym orginalnym 4 pinowym inne,pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto wstępnie mi pomoże w sprawie spalania. Mam paska b5FL 1,9 tdi 130km. Spalanie jest tragiczne. Wychodzi około 8 litrów w trasie na mieście około 8 - 9,5. Są to wskazania na MFA, ale porównując je ze stanem faktycznym w zbiorniku i przejechanych odległościach wszystko by się zgadzało. Auto się zbiera ładnie, ale pod górka chyba ma problem z przyspieszeniem.....

jakieś dwa tygodnie temu byłem u mechanika, który przedmuchał przepływomierz, ale jedyne co się zmieniło to to, że autko poprawnie się zbiera (wcześniej była duża turbo dziura która kończyła się dopiero po 2200 obr/min) Spalanie natomiast dalej to samo. Spalane mocno mnie gryzie po kieszeni - co dziennie dojeżdżam do pracy od pon do pt 30km. Czy możliwe że to przepływomierz?? czy mimo przeczyszczenia może nie być już na tyle wydajny co powinien?? Auto dobrze się dogrzewa, wymieniony filtr powietrza, paliwa, olej i rozrząd... We wtorek podjadę do zaufanego mechanika, ale może macie jakieś sugestie które mogły by wyjaśnić co się dzieję.. Jestem mocno przewrażliwiony na pkt mojego auta... Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłeś powód swojej usterki? ja mam identyczne logi jak Twoje. Zero mocy i pali jak smok. Rok temu kupiłem na allegro przepływkę Bosch, podobno oryginał. Ale nie wiem skąd je mają, skoro oryginał w serwisie kosztuje 1000, 00 zł. Ja dałem 340, 00 plus marża sprzedającego. Podejrzewam przepływkę, ale nie chcę wyrzucić kasę w błoto. Nasi mechanicy rozkładają ręce. Daj znać. pozdrawiam. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób log grupy 008 od 1300 do 4200 i sie okaże czy jest dobry przepływomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już drugi wywala przepływomierz zwarcie do masy a muł się*robi po nagrzaniu do 90*C.. wciskam gaz a on jakby na resztkach paliwa jechał..

 

Oprócz przepływki jeszcze to

 

bDlJFF3.jpg

 

Zastanawiam się czy zwarcie do masy oznacza koniecznie walnięty element czy może problemy z elektryka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś to samo niestety okazało się ,ze wymiana przepływki pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płyn do czyszczenia wynn's, przepływka odżyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w 1.9 tdi ajm pokazuje błąd że nie ma masy na przepływomierzu. ... jest od tego jakiś bezpiecznik żeby go wymienić i żeby to chodziło jak powinno ? Nie mam też światła cofania więc pewnie to też ma coś wspólnego z brakiem masy i mocy. .. gdzie się znajduje bezpiecznik od przepływu powietrza albo coś że jak zmianie to będzie chodzić. Przepływomierz jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest przepływak uszkodzona to nie ma mocy wokóle 0 ja tak miałem wyprzedzalem i tu nagle nic wymieniłem przepł. i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, że podpinam się pod temat ale nie mogę założyć swojego jeszcze.

Otóż mam wrażenie że moje auto kiepsko rusza. Jak już wejdzie na obroty powyżej 1800 to dobrze idzie, ale jak ruszam lub tuż po zmianie biegu są spore spadki mocy, takie jest moje wrażenie. Zrobiłem logi grup 03 i 08:

http://przeklej.org/file/vJlmFM/03.csv

http://przeklej.org/file/R2eN1A/08.csv

 

Jeśli te logi nie pokazują problemu, poproszę o informację jakie grupy zlogować.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zrobienia logów w Passacie

Co jakiś czas, bez względu na to czy auto jest katowane czy też nie, wyskakuje kontrolka "engine control"... po podłączeniu do Vag-a występuje powtarzalny błąd "16795 - P0411 - 419B - Zawór powietrza wtórnego AIR - nieprawidłowy sygnał".

Dodam że odczuwam lekką dziurę pomiędzy 2000 a 3000 tys obrotów, a później jak już turbo zaciągnie to idzie jak przecinak (tzn tak mi się wydaje...)

Nie chciałbym kupować od razu przepływomierza tylko dokładnie zdiagnozować co go boli poprzez logi.

Czy ktoś może podpowiedzieć na jakich kanałach robić te cuda?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś opinie nt. producentów przepływek? Mam kilka wycen i nie wiem, na co się zdecydować.

 

Maxgear - 171 zł

Autlog - 259 zł

Denso - 500 zł

ASO - 700 zł

 

 

Zakładam, że te dwie pierwsze pozycje to jakiś szajs ;-) Macie może opinie nt. firmy Denso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem, dlatego odrzucam te dwie pierwsze pozycje :-) zastanawia mnie to Denso. Może ktoś z was miał z tą firmą do czynienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

padł mi przepływomierz.

potrzebuję nr przepływomierza bosh i pierburg do:

passat variant b5fl, 2002, 101km, AVB, vin: WVWZZZ3BZ2E421253

 

A tak swoją drogą, to który polecacie: bosh czy pierburg?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przepływomierz VCDS-em w kanale 003 i okazało się iż wartość faktyczna jest o około 200 jednostek wyższa od zadanej czy to na wolnych czy też przy gazowaniu. Co może być przyczyną takiego zachowania? Przepływomierz Pierburg, sprawdziłem też na innym Pierburgu i Boschu ale różnice były niewielkie a przepływomierze w innym aucie wskazują prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów, mam takie pytanie dotyczące przepływki a mianowicie po podłączeniu vaga silnik(01) MS(08) kanał 003 pokazuje wartość 380 którą chce ecu a wartość zmierzona jest 460, ale po przegazowaniu jest już 375 do 385 i tak pozostaje, czy już mam się martwić czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam problem ale nie chce dać się zaciągnąć mampassata 2004 r 1.9 TDI 130 km a mianowicie turbo chodziło dobrze po jakimś czasie zaczęło się ciąć ok wymienionej zawór n75 i znowu się zrobiło ok. Teraz mam problem turbina chodzi ale ciągnie do pewnego momentu ale się nie zacina po prostu nie ma więcej mocy jedzie stałym tepem na każdym biegu jest tak samo ciągnie do 120 i do tego momentu ciągnie dobrze .pojechał em do mechanika podpiol pod kompanii żadnego błędu ale jak już ruszylismy z podjętym komputerem okazuje się że turbina daje tylko 1.5 a powinna dawać 2.5 atmosfery tak zrozumiałem mechanika i mówi turbina do roboty jakiś wałek w turbo i przy okazji wymiana oleju a że ja się w ogóle na tym nie znam co wy na to czy to naprawdę już turbo do roboty nadmieniam iż czujnik n75 jest ok .autko ma przesmigane 250.000 na tej turbinie od nowości nie było ruszane pomocy panowie czy mechanik mówi prawdę i turbo do roboty z wymiana oleju krzyknął 1050 zł polskich ok zapłacenia tylko czy aby na pewno to jest ten problem proszę koledzy napięcie na priv.podaje namiary [email protected] z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności