Skocz do zawartości
hugo_19

Pomoc w dopasowaniu pasa przedniego i chłodnicy do B5 FL?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się spytać czy pas przedni i chłodnica z passata b5 FL 1,9 TDI manualna skrzynia 2003 rok będzie pasować do passata b5 FL 2,0 TDI automat 2005 rok. Z góry dziekują za odpowiedz.

Edytowane przez hugo_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy akurat ten pas bedzie pasowal ale w moim przypadku mialem pas od 1,9 i chcialem go zaadoptowac do 2,5...niestety automat 2,5 ma wychodzace dołem przewody w ktorych plynie olej wspomagania (chlodzac sie w ten sposob) gdzie w moim "zamienniku" nie bylo takowego otworu na owe przewody...trzeba by bylo dziure jakas wyciac gdyz wszystko inne pasowalo....na szczescie znalazlem prawidlowy pas w dobrych pieniadzach wiec nie musialem kombinowac....:)

podejrzewam ze w Twoim przypadku problem bedzie ten sam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge dodac ze wzmocnienie czołowe od 2.5 tdi do 1,9 avf manual pasuje na 100%, a czy odwrotnie to juz nie wiem.pzdr

Edytowane przez Don-Damiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siuks24

Podłącze się do tematu

 

Mam pytanie czy pas przedni + chłodnice z passata 1,9 tdi przed liftem będzie pasował do paska 2,5 tdi przed liftem

 

z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeże temat żeby nie zaśmiecać forum

Czy pas przedni po lifcie do passata 2004 1.9 AVB w automacie jest taki sam jak w manualnej skrzyni?

Z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeże temat żeby nie zaśmiecać forum

Czy pas przedni po lifcie do passata 2004 1.9 AVB w automacie jest taki sam jak w manualnej skrzyni?

Z góry dzięki za odpowiedz

Pas przedni jest taki sam do wszystkich silników 4-ro cylindrowych, bez różnicy diesel/benzyna, automat/manual, jest jeden warunek, pas jest taki sam dla pojazdów z klimatyzacja. Jeśli w jednym i drugim aucie jest klima pas będzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie Twoj post GURAL

szukam właśnie pasa do diesla 1.9 tdi 4 cylindry i chciałem kupic zamiennik. Babka ze sklepu powiedziała mi że od diesla pasuje do benzyny ale od benzyny do diesla nie pasuje bo rozni sie jakimis detalami. I teraz mam zagadkę bo potrzebuje na gwałt tego pasa a z tego co mi powiedziałaPani ze sklepu nie ma obecnie tego towaru w polsce. Dodam, że chodzi mi o zamiennik. Gdyby ktoś sie odniósł do tych informacji będę wdzięczny PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam właśnie pasa do diesla 1.9 tdi 4 cylindry

Pytasz o Passata B5 czy B5 FL?

To napiszę tak, są pewne różnice w opisach pasów przednich do passata B5 i B5 FL. Poniżej zamieszczam pliki pdf z ETKA z opisami i numerami części, numerki 13 i 14.

Pas przedni B5.pdf

Pas przedni B5 FL.pdf

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze odgrzeje kotleta ale potrzebuej szybkiej odpowiedzi czy pas przedni z FL podejdzie do zwyklego b5 ??

aha nie moge na tym kompie otworzyc plikow zalaczonych wyzej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry ze odgrzeje kotleta ale potrzebuej szybkiej odpowiedzi czy pas przedni z FL podejdzie do zwyklego b5 ??

aha nie moge na tym kompie otworzyc plikow zalaczonych wyzej :/

tak podejdzie ale musisz założyć cały komplet z fl-a nie tylko sam pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn komplet razem z chlodnicami tak ?? to lypa dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widze ze numery pasów przednich z i bez klimatyzacji sa inne ale zamienniki podaja taki sam numer wiec w koncu jak jest w praktyce idzie zalozyc pas przedni z auta bez klimy do auta z klima i wszystko spasowac lacznie z chlodnica klimy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z moim passatem b5 a mianowicie z chlodnica klimy. Jest ona dziurawa i wymaga wymiany. numer fabrycznej chlodnicy w moim aucie to 8D0260401D. Pytanie brzmi czy moge zamontowac w nim chlodnice o innym numerze np 401C lub 401 A? Czy bedzie pasowac i czy sa w nich wogole jakies roznice? Prosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy pas przedni od FL benzyna podejdzie do 1,9 tdi awx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariomb

Szybkie pytanie, według tego co wrzucił GURAL wzmocnienie dla silników 4 cylindrowych benzyna i diesel ma ten sam pas przedni, czy ktoś może to jeszcze potwierdzić? Mam 1.6 benzynę 2001r, a dostępne są przeważnie jedynie wzmocnienia od TDI, z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów i Panie. Kiedyś już to forum mi pomogło a teraz zwracam się o pomoc ponownie. Potrzebuje pas przedni do Passata b5 FL 1.8 turbo 150 KM z klimatronikem, rok produkcji auta 2001. Przeszukałam już dosyć dużo ofert ale kurczę jak pasuje jeden 1.8 to z kolei jest bez klimy i na odwrót .

Moje pytanie, jaki inny pas - zamiennik, pasowałby do mojego auta. Dodam , że jestem kobietą i niebardzo się na tym znam. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam tylko chlodnice klimy i cała klimatyzacje ale od b5 niewiem czy pasuje do b5fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym się zapytać czy zamiennik pasa przedniego spełnia wymogi pasa oryginalnego w Passacie B5 FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja kupiłem zamiennik do Passata B5 przed liftem, i nie polecam towar kiepskiej jakości. Plastik jest bardzo kruchy i ze spasowaniem były problemy w paru miejscach odstaje, jak wszystko złożyłem. Na dniach będe zmieniał na orginalny na używkę od anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam passata z 98r 1,9 TDI 110kM automat, oznaczenie silnika AFN. Poszukuję do niego pasa przedniego z klimatyzacją.

Chciałbym się dowiedzieć czy pasuje pas od innego silnika benzynowego, np 1,8 turbo.

Proszę o pilną pomoc !!! Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności