Skocz do zawartości
jedrus

Opis działania i funkcje programu VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jeśli jest bardziej odpowiednie miejsce na tego posta to wybaczcie. Mam polskiego Vaga 2.5 (wiem że lipa ale jaki jest to z takiego się korzysta). Moje pytanko czy da się nim sprawdzić pompowtryski z tego co wiem to logów nim nie zrobię ale jakoś je sprawdzić można, jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ksekula

Witam,

 

Ktoś ma rozpiskę, co możemy odczytać z poszczególnych blokach pomiarowych dla modułu 3 Brakes/ABS?

 

Np poziom wciśnięcia hamulca.

 

 

 

Odczytałem VAG błąd 526

00526 - Brake Light Switch-F 27-10 - Implausible Signal - Intermittent

 

W trakcie jazdy dosyć często po naciśnięciu pedału hamulca (automat) na desce zaświeca mi się kontrolka ABS oraz ESP.

Światła stopu świecą się prawidlowo. Po naciśnięciu hamulca zaświecają, po spuszczeniu gasną. Nie ma żadnego migania.

 

Z tego co poczytałem na forum przyczyną może być przełącznik od hamulca, znajdujący się, gdzieś pod podłogą.

Chciałbym pomierzyć w blokach, jakie wartości są odczytywane z tego czujnika. Jakie wartości dostaje w zakresie poziomu wciśniecia hamulca.

 

Ktoś wie jakie bloki powienienem mierzyć vagiem w module 03 Brakes/Abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem, mianowicie gdy włączam MS i grupę 000 pokazują się wszystkie dane, następnie BS i tez jest ok, natomiast po wciśnięciu TDI Timing nie ma danych na wykresie. Proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Możecie mi powiedzieć, którędy poprowadzona jest wiązka od komputera do złącza koło dźwigni ręcznego? Albo czy są gdzieś miejsca, w których najczęściej może dojść do mechanicznego uszkodzenia wiązki?

Ostatnio znajomy chciał podłączyć mojego Passka pod komputer i nie dało rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Forumowicze czy jest w stanie ktoś mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos moze mi powiedziec gdzie zmienie ustawienia skryni biegów ? Chodzi o przestawienie z automatycznej skrzyni na manuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie tu to proszę o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsce.

Oglądałem ostatnio Passata B5 3B 2000 rok. Gniazdo OBDII pod zaślepką pod ręcznym. ale miałem zonka, bo... interfejs nie był w stanie wejść w gniazdo. otwór wokół gniazda był za mały. Czy taki problem zdarzył się komuś? kabelek to HEX-CAN-USB w normalnym wtyku. Ewentualnie jak taki problem ominąć żeby się podłączyć do gniazda (tylko jakieś mądre propozycje, bo przy oględzinach auta nie będę rozbierał tunelu żeby wpiąć się w gniazdo).

 

Z góry wielkie dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiłuj wtyczkę ze wszystkich stron tak żeby weszła, chińskie klony są trochę większe i nie wszędzie wchodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Kupiłem interfejs z alledrogo który został mi polecony zresztą na forum i mam problem bo na laptopie z win 7 32bit nie wykrywa mi w ogóle tego kabla. Używa ktoś tego na win 7? może doradzi jak zrobić żeby śmigało ,jeśli w ogóle jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie. Kupiłem interfejs z alledrogo który został mi polecony zresztą na forum i mam problem bo na laptopie z win 7 32bit nie wykrywa mi w ogóle tego kabla. Używa ktoś tego na win 7? może doradzi jak zrobić żeby śmigało ,jeśli w ogóle jest to możliwe.

czyli jak podłączasz kabel to nic się nie dzieje?? wchodziłeś w menadżer urządzeń żeby sprawdzić czy zainstalowało się pod jakimś portem? może jakieś znaki zapytania w menadzerze? daj więcej danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie dzieje. Nie wykrywa urządzenia. Jak podpiąłem go do pc gdzie mam zainstalowany win xp to zaraz wyskoczył kreator nowych urządzeń, czyli tak jak być powinno. Dlatego chce się zapytać kogoś komu interfejs chodzi na win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc ja praktykowałem różne systemy i różne fejsy (KKL, HEX-CAN) i na żadnym systemie nie miałem problemów. tak na odległość ciężko stwierdzić co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic się nie dzieje. Nie wykrywa urządzenia. Jak podpiąłem go do pc gdzie mam zainstalowany win xp to zaraz wyskoczył kreator nowych urządzeń, czyli tak jak być powinno. Dlatego chce się zapytać kogoś komu interfejs chodzi na win 7.

 

Być może już jakims cudem sam sie zainstalował i teraz przy kolejnych podłączeniach nic sie nie pokazuje.

Musisz w menadżerze urządzeń śledzić czy sie cos zmienia dokładniej w PORTACH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz w menadżerze urządzeń śledzić czy sie cos zmienia dokładniej w PORTACH.

 

Właśnie w portach nic nie ma :-/ a jak na PC go odpaliłem to od razu się załączył menadżer. ... nie wiem już co o tym myśleć.

 

Nowe dane.

 

Udało mi się sporo wywalczyć i stanęło na tym że nie wykrywa mi interfejsu.... Port znaduje ale interfejsu nie. Walczył może ktoś z takim problemem?

Edytowane przez danielciagala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest odpowiedni wątek do zadania mojego pytania:)

A mianowicie mam problem z vagiem, posiadam wersję 3,11 full i w niektórych "sektorach" np w 01-Engine jak chcę wejść to uruchamia się, ale po chwili wyskakuje okno z komunikatem "No response from controller" o co chodzi? Przy takiej sytuacji nie idzie odczytać błędów ani nic:/ pomoże ktoś? auto tj w opisie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np w 01-Engine jak chcę wejść to uruchamia się, ale po chwili wyskakuje okno z komunikatem "No response from controller"

Spróbuj odłączyć akumulator na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie

myślę że to dobre miejsce na zadanie pytania. a mianowicie mam Passata anglika b5 1.8 20V z 2000, generalnie chcę kupić VAG na ebay w UK , jest tego troszkę jak zauważyłem te za kilka funtów nie posiadają pełnej wersji tego softu do diagnozy trzeba kupić za 99 dolców. kolejne są zintegrowana z czytnikiem więc nie potrzebuję lapka ale tam pewnie tylko odczytam coś ale nic nie zrobię ? w związku z tym chciałem prosić o poradę co nabyć żebym mógł dokonać diagnozy elektryki, alarmy, zamka itp..., podam kilka linków i dobrze gdyby ktoś doradził czy to warte czy nie...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VCDS-lite-VAG-AUDI-VW-SEAT-SKODA-Diagnostics-Interface-/200888102167?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item2ec5dd2d17 - ten jest w chyba w komplecie z softem

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VS450-Audi-VW-Volkswagen-VAG-Code-Reader-Diagnostic-Scanner-Com-Reset-Airbag-ABS-/221150376718?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item337d96f30e - to sam czytnik ale wygląda OK

 

no i to tyle bo wszystkie są podobne.

 

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że to dobre miejsce na zadanie pytania. a mianowicie mam Passata anglika b5 1.8 20V z 2000,

troche nie ten dział ale...

TU jest odpowiedni temat na tego typu pytania.

generalnie chcę kupić VAG na ebay w UK , jest tego troszkę jak zauważyłem te za kilka funtów nie posiadają pełnej wersji tego softu do diagnozy trzeba kupić za 99 dolców. kolejne są zintegrowana z czytnikiem więc nie potrzebuję lapka ale tam pewnie tylko odczytam coś ale nic nie zrobię ? w związku z tym chciałem prosić o poradę co nabyć żebym mógł dokonać diagnozy elektryki, alarmy, zamka itp...,

 

Kup zwykły kabel KKL na ebay,i nie patrz na to czy ma program czy nie ,bo im i tak nie wolno sprzedawać oprogramowania tylko sam kabel,a prgram sam możesz znaleźć na necie ,nawert na tym forum podadzą Ci linki np do vcds-lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności