Jump to content
Sign in to follow this  
Guest passatwv

Klocki hamulcowe

Recommended Posts

Guest passatwv

Czesc. Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka zużytych klocków hamulcowych i chciałbym je wymienic. Może mi ktoś pdpowie jakiej firmy klocki mam kupić i jak zabrać sie do wymiany.

Guest BARANMC

Pisząc w dziale b6 domyslam sie ze chodzi o paska po 2005roku ? !

Jezeli tak to lepiej wymieniać je w serwisie , bo szkoda stracic gwarancje przez taką pierdołę. Passat B5 - polecak klocki z gornej połki :FERODO ds2000 ,premium , Mintex ,EBC, klocki srednie LUCAS, ABS ,RH, REMSA ,FERODO (TAR zielone) m. O klockach polskich nic nie napisze bo szkoda moich słow na to ,wszyscy sie domyslają jaka jest to jakosc!

Samochód: B8 2.0 TDI 150KM DSG6
    Rok prod: 2015

Serwisowanie samochodu na gwarancji w nieautoryzowanych warsztatach nie powinno miec wplywu na fakt gwarancji. Mowie, ze nie powinno bo wiemy jak jest w Polsce i ile trzeba sie narobic, by przestrzegane byly przepisy.

Ja jezdze na klockach ATE i jestem zadowolony. Nie sa moze najtansze i pyla dosyc mocno ale cos za cos :)

Guest BARANMC

NP: za dolewanie oleju poza serwisem w aucie na gwarancji tracisz ją , praktycznie za kazdego duperelka mozna stracic , a za wymiane klockow poza serwisem to na 1000000000% Dopuki serwisy mają z tego kase to bedeą robiły co im sie podoba

Samochód: B8 2.0 TDI 150KM DSG6
    Rok prod: 2015

Pismo Komisji Europejskiej objasniajace dyrektywe 1400/2002 (tzw. Explanatory Brochure) zawiera interpretacje prawna mozliwosci serwisowania i napraw samochodow w okresie gwarancji w warsztatach nieautoryzowanych.

Polecam sie zapoznac dokladnie z pytaniem i odpowiedzia nr. 37, ktore brzmi:

Czy producent moze odmowic honorowania gwarancji jesli konsument zlecal naprawe lub przeglad swojego pojazdu niezaleznemu serwisowi w okresie gwarancyjnym?

Odp:

Jezeli konsument zlecal naprawe lub przeglad swojego pojazdu serwisowi niezaleznemu w okresie obowiazywania gwarancji producenta , gwarancja moze zostac utracona jesli naprawa zostala wykonana wadliwie. Jednakze ogolny obowiazek zlecania przegladow i serwisu samochodu tylko w autoryzowanej sieci w takim okresie pozbawilby konsumentow ich prawa do decydowania o zleceniu przegladu i serwisu swoich pojazdow w niezaleznym warsztacie oraz zwlaszcza w przypadku przedluzownych gwarancji uniemozliwilby takim serwisom konkurowanie z siecia autoryzowana.

Ta interpretacja obowiazuje od wejscia w zycie rozporzadzenia 1400/2002 w Polsce, wiec od 1 maja 2004r. Zgodnie z ta interpretacja producent nie ma prawa uzaleznic utrzymania gwarancji od miejsc.

Mam na to podpis nawet pewnej osoby z Polskiej Izby Motoryzacji.

Pokrotce - nie wierz we wszystko co ci mowia bo ASO jest bardzo na reke, zeby mieli wylacznosc na nowe samochody. Strasza, ze zabiora gwarancje ale jak by co do czego doszlo i sprawa by wyladowala w sadzie go dostaliby po tylku.

Guest cidik
    NP: za dolewanie oleju poza serwisem w aucie na gwarancji tracisz ją , praktycznie za kazdego duperelka mozna stracic , a za wymiane klockow poza serwisem to na 1000000000% Dopuki serwisy mają z tego kase to bedeą robiły co im sie podoba

Kolego a czylałes instrukcje... chyba nie jak piszesz takie bzdury...i nie znasz się na przepisach ruchu drogowego...

napisz do mein eto podam ci nawet strone o tym jka i ile dolewac i kto go ma dolewac itd...

Pozdrawaim

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2016
    i nie znasz się na przepisach ruchu drogowego...

co mają do tego przepisy ruchu drogowego :609: :609: :609: :609: :609:

napisz do mein eto podam ci nawet strone o tym jka i ile dolewac i kto go ma dolewac itd

podaj tutaj, a następnym razem spojrzyj na datę postu na który odpowiadasz :640: