Skocz do zawartości
Viki

MFD brak wyświetlania na FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niby jest na forum ale nie do końca rozwiązane.

Zakupiłem paska w którym poprzedni właściciel zamienił Navi MCD na MFD i oczywiście nie było wyświetlania na FIS. Podciągnąłem te słynne 3 kabelki o których mi kolega Stefano dokładnie opisał (szacun dla Niego) i niestety nic się nie zmieniło dalej nie ma wyświetlania na FIS-ie.

Kolega z ASO posprawdzał wszystko i mówi że niby jest OK ale nie ma połączenia z FIS.

wspomniał coś o połączeniach CAN czy coś takiego niby są kabelki w navi od tego ale nie wiadomo czy dochodzą do licznika.

Ktoś na forum pisał o włączeniu zewnętrzego wyświetlacza w Nawi - ale jak i co to nie wiadomo.

Może ktoś z kolegów forumowiczów miał podobny problem i zechce się podzielić informacjami.

Dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że nie jest zakodowany licznik do MFA i Nawigacji, bo jesli podpięte są prawidłowo te trzy kabelki z zielonej wtyczki nawigacji do zielonej wtyki zegarów to powinno działać. MFD to prawdopodobnie wersja D, czyli analog. bez CANa.

Autor nie ma w menu MFA opcji "NAVIGATION", co daje przypuszczenie, że trzeba dołozyć VAGiem liczbę 16 do istniejącego kodu; tzn 17 instrument > 07 coding, spisać jaki jest teraz kod i zaraz wiadomo, to dodać liczbę 16 do ??xxx.

Niech się tez inni wypowiedzą.

 

Szkoda, że masz spory kawałek z Ropczyc, bo bym ci to zrobił.

 

Pozdr.

Edytowane przez Stefano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autor nie ma w menu MFA opcji "NAVIGATION", co daje przypuszczenie, że trzeba dołozyć VAGiem liczbę 16 do istniejącego kodu; tzn 17 instrument > 07 coding, spisać jaki jest teraz kod i zaraz wiadomo, to dodać liczbę 16 do ??xxx.

Też myślę,że to może pomóc w rozwiązaniu twojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem przekonany, że nie jest zakodowany licznik do MFA

oprócz kodowania, patrząc na rocznik auto to jest to już auto po CAN-ie i w tym przypadku może chodzić też o tuner TMC - poszukaj na forum ;) - było.

Pozdrawiam

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=45248

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=45065

itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich klubowiczow

wymienilem sobie zegaz z 1/2 FIS na caly FIS, wszystko działa tylko nie pokazuje mi na FISie funkcji z radia. Czytajac Wasze forum dowiedziałem sie, ze trzeba połaczyc radio z zegarami magicznymi 3 kabelkami, ale jak to zrobic?(tzn jakie piny i tak dalej)

Proszę o szczegółową instrukcja najlepiej z fotkami :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko działa tylko nie pokazuje mi na FISie funkcji z radia

 

Chodzi o RDS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o mały kabelek. W załaczniku masz opisane wtyczki. Jesli masz licznik z 2 kostami - CAN-owy po 2001 roku to szukaj w zielonej wtyczce :

PINY 30 / 32 / 32

 

Jak szafa ma na środku czerwoną kostek - to piny 12 / 13 / 15

vw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam juz CAN- 2004 rok

 

P.S Dzieki major za foto i info

Edytowane przez mariano2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam auto z 2004r jest na pełnym CAN-ie tak też analogowo nie zadziała. Podłaczałem kilka nawigacji D kodowałem i nic.Myślę,że wersja D odpada.Teraz zabieram się za G i tuner TMC tyle,że jest ponoć kilka rodzaje tunerów i należy trafić we właściwy ,aby były informacje na FIS-ie.W moim przypadku może to trochę potrwać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś walczyłem z magicznym kabelkiem z radia do wyswietlacza:D

no i sukces, trochę sie natrudzilem i było pełnooo stresów, ale dało radę.

Jedyny bład jaki zrobiłem to nie odłaczyłem akumulatora i teraz mi sie swieci AIRBAG i radio SAFE.

teraz muszę szukac na forum jak rozkodowac radio heheh

Pozdrawiam i dziekuje za opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz dokladnie jaki rok auta jaka nawi co kodowales jak itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam pytanko podobne. W moim MFA są wszystkie dane na temat spalania, czasu jazdy, sredniej itd. , ale nie ma możliwości wejścia do menu komputera. Nie mam możliwości ustawić daty. Muszę jeszcze zaznaczyć iż zmieniałem 1/2 FIS na pełny FIS. Co może być powodem?? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszukałem juz kilka forum i nie znalazłem odp moze ktos pomoze chodzi o to ze mam GOLFA IV 2002/3 r wczesniej była navi i na fisie wyswietlały sie info , ale pewnego dnia komus sie przydało moje navi ;/ niewiem jaka wersja była wczesniej wiec kupiłem navi versje G ale na fisie ciemno nie ma komunikacji ;/ za schowkiem ma TUNER TMC wiec teoretycznie versja G powinna działac , co zrobic zeby na fisie pojawiły sie info z navi ,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam samochód jak w opisie, założyłem do niego licznik z FIS bez CAN 3B1919890, czyli z wejściem na środkową kostkę. Jak kupowałem samochód miałem zamontowaną przez poprzedniego właściciela navi mfd, więc połączyłem ją z licznkiem za pomocą słynnych "trzech drutów" - z zielonej kostki navi do czerwonej licznika. Navi na obudowie ma nr kat. 3B0 035 191 D, czyli prawdopodobnie wersja D. Wyżej jest oznaczenie: index G. Licznik i navi zakodowane tak jak trzeba, a pomimo takiego połączenia nie mam komunikatów z navi na FIS.:dupablada Od dłuższego czasu próbuje rozwiązać ten problem, sprawdzałem dokładnie połaczenia, kodowanie navi i licznika, zmieniałem soft navi i nic nie pomogło. Aktuaknie NAV HW pokazuje 1002/06113.:niekumam Podłączałem też vaga i pojawia się błąd 843-brak komunikacji z wyświetlaczem wielofunkcyjnym (czyli właśnie FIS) po CAN.:zeco

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć dlaczego wersja D nie chce się komunikować z licznikiem po 3 kabelkach i dlaczego wywala błąd 843? Jakby ktoś znał rozwiązanie problemu to byłbym wdzięczny.:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

A ja chciałbym zapytać o taka sprawę, mam zegar z pełnym FISem oraz NAVI MFD i po podłaczeniu na wyświetlaczu super to wygląda, naprawde bajera ale tak jest jak działa same radio bo po włączeniu nawigacji to wyświetlacz na zegarze jest niepełny, literki cyferki sa ucinane, nie wyświetlają sie w pełni. Co to może byc i jak ewentualnie można to usunąć.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana wyświetlacza :(

podłączyć pod komp, zrobić test zegarów i będzie jasne > "wypalił" się :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie koszta z tym się wiążą :( i gdzie to mozna zrobić

Edytowane przez krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czesc wszystkim

otoz mam klopot z moim mfd w passku ktorego niedawno kupilem i nie jestem jakos specjalnie biegly w tych sprawach

czy moze mi ktos powiedziec jak to podlaczyc? dzwiek smiga ze az milo sek w tym ze dsp nie moge znalezc, chyba ze jest gdzies pod poducha (tam nie zerkalem)

jesli ktos moglby sie skontaktowac ze mna na

 

gg 2648527

ewentualnie na maila

 

[email protected]

 

bede zobowiazany

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do WAS pytanie, co to może być i jak można to rozwiązać, a mianowicie przez dwa lata śmigąła mi NAVI wer. D oraz zegar z pełnym FIS, jakiś czas temu dwa razy padł mi akumulator na maxa i od tego momentu NAVI jak ją chce włączyć to nie wyświetla mi obrazu na FIS-ie, ponadto jak słucham radia to też brak jest informacji. Kurcze kolega mi montował i było wszystko git a teraz kiszka, Navi działa ale tylko na ekranie NAVI a na Fisie pojazwia się jedynie komunikaty brak paliwa, płynu do spryskiwaczy :/ Co musze zrobić aby to śmigało jak dawniem. Pomóżcie !!!

 

POZDRAWIAM

krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik dobrze zakodowany? Jeżeli masz Vaga to sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności