Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję bardzo za informację Patryk_

A wiesz co może nie pasować z klapy przed liftem w klapie po lifcie; chodzi mi o szybę, tapicerkę, zamki, klamki, plastiki itp??? Bo nie wiem czy muszę szukać kompletnej w 100% klapy czy da się coś ze starej użyć

Edytowane przez krisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo za informację Patryk_

A wiesz co może nie pasować z klapy przed liftem w klapie po lifcie; chodzi mi o tapicerkę, zamki, klamki, plastiki itp???

 

Wsio pasi,głównie chodzi o elektrykę.Looknij na post #1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, wolałem się upewnić na 100%. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z pojawieniem się paru babelków korozji :wsciekly przy uszczelce szyby tylniej klapy zacząłem się zastanawiać - zrobienie tego to koło 400 - 500 PLN (150-200 wyjęcie i wklejenie szyby plus lakierowanie elementu koło 300) a zawsze to już bedzie po lakierowaniu . Cała klapa koszt koło 300 - 400 pln, problem polega tylko na tym, że poliftowych jest w tym kolorze sporo, a przedliftowych jak na lekarstwo. Da się takie klapy podmienić bez dodatkowych kosztów - pasuje wszystko czy np wtyczki inne od centralnego, ogrzewania, wycieraczek ?? Lampy pasuja ?

 

_scalone

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wtyczki lamp to są inne ale jest na forum opis jak przerobić żeby grało a co do reszty to chyba podobne ale mogę się mylić

Ja najpierw porównałbym te wtyczki z jakimś b5 po lifcie na szrocie wtedy brałbym się za podmianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę lamp ruszać jak pasują do klapy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie gdzie mogę kupić takie przekażniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowiedzcie gdzie mogę kupić takie przekażniki

 

Choćby w dobrym sklepie motoryzacyjnym,w sklepie z elektroniką lub na alledrogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zrobione. Dzieki slicznie, instrukcja byla latwa i calosc zajela chyba jakies dwie godziny. Teraz z przodu 3B a z tylu 3BG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden problemik sie okazuje, mianowicie jak otwieram samochod, to moge otworzyc klape, jak zamykam samochod, to klapy nie mozna otworzyc, wszystko wedlug ksiazki. Natomiast jak otworze samochod, wsiade i wloze kluczyk do stacyjki i przekrece na II to juz nie moge otworzyc klapy, mimo ze wszystkie drzwi sa otwarte. Jak z pilota otworze te otworzone drzwi, to wtedy znowu moge otworzyc klape.

Co moglem zle zrobic? Czy to tak ma byc ? Wydaje mi sie ze to jest troche nie tak...

Moze ktos ma jakis pomysl... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kryters

Witam. Podłączyłem wszystko według schematu i mam pewien problem. Gdy nacisnę klamke to siłownik otwiera zamek ale juz nie da rady zamknąć klapy:/ Siłownik nie wraca na swoja pozycję. I mam pytanko jak to powinno działać. Samoczynnie powinien wrócić na swoją pozycję? Tylko jak? Prąd powinien zmienić biegunowość? Czy jakoś mechanicznie?

Proszę o pomoc

 

 

Dodam jeszcze że autko juz kupiłem z klapą po lifcie.

Edytowane przez kryters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a da sie zrobić żeby ta klapa otwierała sie z pilota?
Ponawiam...
a w sedanie jest to mozliwe czy rozni sie duzo od 3b??
Ponawiam... Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden problemik sie okazuje, mianowicie jak otwieram samochod, to moge otworzyc klape, jak zamykam samochod, to klapy nie mozna otworzyc, wszystko wedlug ksiazki. Natomiast jak otworze samochod, wsiade i wloze kluczyk do stacyjki i przekrece na II to juz nie moge otworzyc klapy, mimo ze wszystkie drzwi sa otwarte. Jak z pilota otworze te otworzone drzwi, to wtedy znowu moge otworzyc klape.

Co moglem zle zrobic? Czy to tak ma byc ? Wydaje mi sie ze to jest troche nie tak...

Moze ktos ma jakis pomysl... ?

Ja mam bardzo podobnie (z tym że nie mam pilota od modułu komfortu, pilot tylko od alarmu), dezaktywacja alarmu pilotem - centralny zamek odblokowuje wszystkie zamki, uruchamiam samochód i po jakims czasie słysze że zamkneła sie klapa (sedan), aby ją otworzyć muszę nacisnąć na drzwiach (na panelu sterowania szybami) przycisk odblokowujący wszystkie zamki (pomimo iż wszystkie drzwi są odblokowane), wysiadam z auta, otwieram klape, wypakowuje graty (silnik cały czas pracuje) i po jakimś czasie słysze ze centralny znowu zablokował zamek. Jest to czasami wpieniające, ponieważ gdy nacisnę przycisk na drzwiach od otwierania centralnego aby otworzyc tylną klapę, później siedząc jeszcze za kierownicą pakuję swoje pierdoły do kieszeni, i gdy idę otworzyc klapę to okazuje sie że już jest zablokowana, więc muszę sie wrócić, nacisnąć przycik na drzwiach w znowu wracam do klapy. Nie wiem czy tak ma być (może jest to celowe zagranie VW aby w czasie postoju np na światłach czy pod sklepem, do naszego bagażnika nie dostał się nikt "nieautoryzowany") ale ja tak mam i nie przeszkadza mi to na tyle, abym musiał to zmieniać.
Cytat:Napisał Alvares

Napisał bicuomega Zobacz post

a w sedanie jest to mozliwe czy rozni sie duzo od 3b??

Ponawiam...

 

A co tu ponawiać trzeba tylko poszukać na forum.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69796

Moja wina, nie sprecyzowałem pytania. Pomimo iż temat nosi tytuł "przekładka klapy z 3BG do 3B" to opisane jest w sumie tylko podłączenie elektryczne w kombi zamka z 3BG do Passata 3B. I tu moje pytanie: czy w sedanie jest to możliwe? Tzn czy mogę w klapie w sedanie 3B zamontować zamek z 3BG? (sama klapa wiem że nie podejdzie) Czy podłączenie tego zamka bedzie takie samo jak opisane tutaj w viariancie? Czy rzeczywiście trzeba (jesli tak to dlaczego) dokładac przekaźniki? (kierka pisał że nie potrzebował przekaźników, na stronie podanej przez kierke też nie ma mowy o dodatkowych przekaxnikach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Jeden problemik sie okazuje, mianowicie jak otwieram samochod, to moge otworzyc klape, jak zamykam samochod, to klapy nie mozna otworzyc, wszystko wedlug ksiazki. Natomiast jak otworze samochod, wsiade i wloze kluczyk do stacyjki i przekrece na II to juz nie moge otworzyc klapy, mimo ze wszystkie drzwi sa otwarte. Jak z pilota otworze te otworzone drzwi, to wtedy znowu moge otworzyc klape.

Co moglem zle zrobic? Czy to tak ma byc ? Wydaje mi sie ze to jest troche nie tak...

Moze ktos ma jakis pomysl... ?

 

 

podłącz gdzieś indziej zasilanie przekaźników i po sprawie przetestuj podłączając na krótko do akumulatora.

dawno nie byłem a kumpel chciał przerobić klapę i nie mogłem sie dostać do swojego tematu eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie!

Moją z '98 zżera już rudzielec więc czas na przekładkę. Okazyjnie kupiłem klapę od 3bg w idealnym stanie, ten sam kolor - niestety gołą, sama blacha + komplet wtyczek z 10cm kawałkami wiązek.

Po wstępnych oględzinach śmiem twierdzić, że tapicerka, dolny rygiel, silnik wycieraczki i lampki rejestracji powinny pasować z mojej 3b (poprawcie mnie jeśli się mylę)

 

Poradźcie co muszę dokupić - jeżeli chodzi o mechanizmy otwierające klapę, bo nie do końca wiem co powinno znaleźć się w środku.

Czy taki zestaw wystarczy czy potrzebne będą jakieś dodatkowe elementy?

http://allegro.pl/passat-b5-kombi-klamka-silownik-klapy-tyl-2004r-i1401249399.html

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

wystarczy to z aukcji i do tego 3 przekaźniki przełącznikowe i troche zabawy, z zamka zdejmijesz cięgło i zakłądasz linkę od siłownika reszta pasuje jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności