Skocz do zawartości
Gość hezek

Przekładka klapy z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Może i jest wszystko opisane tyle tylko że u mnie w klapie po lifcie przewody idą troche inaczej niż w starej i dlatego też muszę je poprzekładać a nie bardzo wiem jak bo różnią się kolorami dlatego chciałbym wiedzieć jaki ma być układ kabli w kostkach i do czego one idą. A dalej to myślę że już dam rade z podłączeniem tych przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przekładałem klapę z 3BG do 3B i nie było problemu z wtyczkami.Po prostu wciągasz do klapy po lifcie wiązki z Twojego paska podłączasz.Pamiętam że trzeba było przełożyć wtyczkę od górnego światła stop bo jest nieco inna,dorobić drugą wtyczkę do podświetlenia tablicy rejestracyjnej bo w klapie po lifcie zasilanie jest osobno do jednej i do drugiej żarówki.Wtyczka do wycieraczki pasuje bez przeróbek.Nie pamiętam ale do siłownika trzeba chyba też było przedłużyć kabelki i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam klape od 3B taka sama jak moja nie od 3BG z cala wiazka kablowa itd, chcialbym tylko zmienic klapy .... czy musze demontowac tapicerke podsufitke w aucie aby wpuscic wtyczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czyli masz klape przedliftowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, tak , udało mi się dorawać taka samą klapę przed liftem, całą kompletną i chodzi mi o to jak dużo trzeba zdemontować tapicerki aby wpiąć kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie. Czy nie da rady przełożyć elektroniki ze starej klapy do nowej? Dużo trzeba rzeźbić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli będziesz chciał wpiąć wiązki z klapy do samochodu to musisz zdjąć tapicerkę po obu stronach w bagażniku aż do tylnej kanapy.Wtyczki wiązek są w połowie bagażnika.Ja jak zdejmowałem to tylko wypiąłem tapicerkę od strony klapy i trochę ją odchyliłem od szyby i już było widać wiązki i wtyczki.Uważaj jak będziesz wypinał tapicerkę żeby nie połamać zaczepów (szczególnie tych przy bocznych szybach).

 

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:18 ----------

 

dezerter_sdz a o jakie przełożenie Tobie chodzi? Ze starej czyli z 3B do nowej z 3BG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, o takie, ale pewnie w nowszej klamka jest elektroniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dezerter_sdz wszystko jest proste do zrobienia chociaż klamka jest na przełącznik.Na pierwszej stronie jest dokładnie wszystko opisane co i jak trzeba kupić i połączyć.Sam to robiłem i nie było problemu z niczym.Trochę chęci i czasu i klapa zamieniona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też juz smiga klapa od fl-a zresztą cały tył jest od fl-a szukam tylko parktronica do zderzaka jak by ktoś miał do kombi to ja chetnie :) a tak to umnie wyglada

dsc6474x.jpg

dsc6462n.jpg

dsc6464.jpg

dsc6469jr.jpg

a tak z boku żeby nie było że sciema ;p

dsc6460.jpg

podziekowania dla kolegi Hezeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David, jestem pod wrażeniem. W moim 3B też mam lampy tył z FL-a tyle że klape mi ruda zjada i wymieniłbym też na tą z FL-a. "Jestem zielony w tym temacie" i liczę na WAS koledzy że pomożecie mi się z tym uporać.

 

W tym miesiącu będę miał klapę kompletną gotową do montażu więc będę się odzywał i liczę na pomoc, szczególnie kolegów którzy mają już to za sobą.

 

Szerokości załogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktos zainteresowany odpłatną pomocą przy montażu takiej klapy z okolic warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie jest nic trudnego...kolega Hezek opisał wszystko jak być powinno!! jak coś to piszcie...służę pomocą! na terenie pomorza mogę podjechać!! pozdówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok klapa przelożona(kombi), wszystko śmiga oprócz centralnego, co podpiąć pod niebieski kabelek od centralnego(wcześniej klapa z 98r) i czy wam tez ciężko się domyka klapa bo ja musze konkretnie pizdnąć żeby załapała

Edytowane przez art1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki przewód podpinacie pod niebieski od centralnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil22gda

Witam.

Jestem już po wymianie klapy z elektryką jeszcze nie walczyłem ze względu na brak czasu ale na pewno się za to zabiorę. Mam natomiast problem kwestii blacharskiej ponieważ klapa nie licuje się z lampami i trochę odstaje a pozatym tłucze na dziurach jakby była nie domkniąta.

może miał ktoś podobny problem. Zaznaczem że mój Pasek jest z 97r.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę zmieniał klapę w moim pasku i mam pytanie czy wystarczy jak kupię samą goła klapę od fl-a, i przerzucę graty ze starej.? Zaznaczam że będę przeklejał szybę i nie będę montował wycieraczki/silniczka ??!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie jestem juz po wymianie klapy w 3B na 3BG. Troche sie zgapilem,bo kupilem klape ,ale bez silownika. Teraz sie zastanawiam jak silownik z 3B zastosowac w klapie 3BG.Klapa idealnie pasuje,zamyka sie bardzo lekko.

( Mojego passka mam od nowosci,a klapa zaczela korodowac po dwoch latach.Wymiane klapy przyspieszylo o cos takiego

3377d19b35d3ed0dm.jpg

 

Mam nadzieje ze klapa od 3BG nie zacznie korodowac tak latwo jak ta moja.

Edytowane przez kelster4848

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie troche nie w temacie ale czy drzwi od kierowcy beda pasowaly z wszystkich wersji czy bez problemu dopasuje z 3BG do 3B i czy jest jakas roznica w sedanie a w kombi bo szukam pod kolaor a na szrotach czesto sami nie wiedza czy to po FL czy przed albo strzelaja dla swietego spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności