Skocz do zawartości
arturoski

1.8T 201hp K04-15 Project

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie jakies odpowietrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa przednia belka aluminiowa i fmic rozsądnych rozmiarów. Mocowanie pod lekkim kątem.

 

DSC00469.jpg

 

DSC00468.jpg

 

DSC00467.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze jest coraz ciekawiej. Mam tylko takie pytanka. Skąd ta nowa aluminiowa belka oraz jakie wymiary ma ten fmic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta belka z ebay'a. Taka powinna być w moim Pasku. Nie wiadomo skąd miałem stalową. Fmic 690 x 140 x 65, 2.5" wloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może miałeś stalową od 3BG założoną? ;) ja pamiętam, że się nakląłem jak szewc, żeby jeden jej róg skrócić o 2cm bo mi stukał o rurę od IC... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej aluminiowej mega łatwiej zamocować ic, no i ciut lżejsza jest tak mi się wydaje. Na 100% miałem belkę od 3BG.

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...może miałeś stalową od 3BG założoną? ja pamiętam, że się nakląłem jak szewc, żeby jeden jej róg skrócić o 2cm bo mi stukał o rurę od IC...

 

Nie koniecznie :D:D:D

 

Przykładem jest Wilczaka Passat, tam też była taka belka... z tego co wiem ma już aluminiową ale do tej pory nie została założona... a ze stalowej nie wiele zostało :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej aluminiowej mega łatwiej zamocować ic, no i ciut lżejsza jest tak mi się wydaje. Na 100% miałem belkę od 3BG.

nie miales oryginalna od angielskiej werski 99 apu V i Y rok

ja mam taka i robilem jez 3 apu kombi i 2 sedany z metalowa z pierwszej polowy na pasku a z drogiej polowy roku na lancuchu rozrzadu czy odwrotnie-ale to nie wazne, chodzi o belke

 

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:28 ----------

 

a gdzie stawiasz program i za ile??

Mam nie daleko do manchesteru i zastanawiam sie nad znalezieniem kogos kto zna sie na rzeczy by to jezdzilo(oczywiscie k-04 tez sie zalozy najpierw)

mialem pomysl na kupno tdi ale jezdzilem i nie cieszy mnie te mulowate 130 koni

w porownaniu do apu to nawet do piet nie dorasta w standardzie

 

tak wiec ten zostaje a jako drugie jak sie uzbiera z 10 kolek zakupimy a6 2006-7 3.0tdi allroad

 

a projekt wznawiam;)

 

i przyda sie kilka wskazowek od ciebie lub adresikow gdzie mozna sie o czesci starac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program bedzie robiony w Chipwizards w Rochdale. Nie slyszalem złego słowa o nich. Przyjeżdzają tam same grubsze furki i inne ferrarki. Nie mogę jednak znaleźć ich strony na necie... za ile też nie wiem dokładnie. Coś w granicach 450F. Gościu się ponoć nieźle przykłada do roboty.

 

Reszta części to wszystko z netu. Dużo ciekawych rzeczy ma Awesome-Gti i Demon-Tweeks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturoski, od kąd marecek saprzedał samochód to w dziale tuning > mechaniczny > benzyna to już tylko Ty się ostałeś ;)

BTW - zmieniałeś N75 bo jakoś mi to umknęło ...

DV ori czy na jakiś atmosferyczny zmieniałeś :?:

 

Ja zakupiłem N75 J z Audi S2, a DV-kę z S3 BAM.

Mam też Properfecta typ II ale z nim będę sexperymentował jak już wszystko będzie działać jak należy ;)

Marecek coś tam wspominał, że one radzą sobie tylko do jakiś 1,2 bara doładowania - będę musiał go dorwać na spocie następnym i pomęczyć trochę bo mam kilka pytanek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marecek coś tam wspominał, że one radzą sobie tylko do jakiś 1,2 bara doładowania - będę musiał go dorwać na spocie następnym i pomęczyć trochę bo mam kilka pytanek

Problem z tym zaworem jest taki, że do wyższych doładowań musisz mieć mocniejszą sprężynę (tłoczek przeciwdziała ciśnieniu), a jeśli sprężyna bedzie za mocna, to wszelkie sytuacje "przejściowe" będą powodowały, że nie będzie spuszczał powietrza... (np. lekki gaz i zdjęcie nogi z gazu => źrebak).

 

Poza tym na blow offie nie ustrzeżesz się przed "system too rich" i wskazaniami rzędu -25% na drugim kanale bloku 032 ;) U mnie check engine na przemian się pojawiał i sam znikał, więc aktualny setup jest już bliski ideałowi... Ale do wszelkich cywilnych zastosowań jednak DV powinien być, bo zapewni 100% szczelności i to, że mieszanka będzie taka, jak powinna być w oparciu o wskazania przepływki. I auto przegląd przejdzie z analizatorem spalin bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek, dzięki za wyjaśnienie :)

arturoski, sorka za małe OT ;)

 

P.S. Chce ktoś BlowOff ProPerfect typ II :?:

Nówka sztuka wcale nie śmigana :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam u siebie N75-J. Jezeli chodzi o DV to siedzi rowniez DV - APR R1. Jestem z niego zadowolony i nie usmiecha mi sie go zmieniac a woooshhh i tak slychac przez stozek. Ostatnio zrobilem nowa oslone termiczna (pomysl zaczerpnalem od Ciebie Marecek :) Dzisiaj jade docinac zderzak do konca. Po zmianie napinacza lancucha rozrzadu silniczek od razu lepiej brzmi. W przyszlym tygodniu powinny juz dojsc do mnie nowe tarcze na przod i sterownik abs. Potem juz tylko sprawdzenie czy nie ma nieszczelnosci, przeglad i remap. Powinienem wyrobic sie w ciagu miesiaca.

 

BTW. Ostatnio wyjmujac swiece zauwazylem, ze sa cale czarne, wiec potwierdzilo sie tylko to, ze auto jechalo na samym paliwie przez skopany niedostrojony poprzedni program.

 

Jakie swiece w tej chwili najlepiej zaladowac do tego auta?

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie swiece w tej chwili najlepiej zaladowac do tego auta?

Iskry :D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nkg serię. PRF6Q jakos tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dzisiaj, żeby nie było nudno.

 

100_0695.jpg

 

100_0696.jpg

 

100_0699.jpg

 

100_0708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur a coś ty ze zderzakiem zrobił ? dlaczego go pociąłeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo mi wyszly rury :D Tak na serio, to chciałem, żeby hak do holowania był dostępny, a na zderzaku mi nie zależy i tak jeszcze dużo z niego zostało. Miało pół środka nie być hihi ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam tęsknić za modami... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszły tarcze na przód. Red-Dot 20 Groove

 

IMAG0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności