Skocz do zawartości
arturoski

1.8T 201hp K04-15 Project

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej trasie do UK mogę powiedzieć, że sprzęgło sprawdza się rewelacyjnie. Turbo fajnie słychać ale aż się prosi korektę programu. Błyskawicznie buduje ciśnienie ale N75 momentalnie wszystko "psuje".... czyli wkrótce korekta. Nie wspomniałem jeszcze, że stare turbo miało wewnątrz dwa spore pęknięcia a olejem srało jak cholera. Zreszta wrzucam fotki.

 

swap.JPG

 

k03.JPG

 

k04%20neuspeed.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka te turbinki się prawie niczym nie różnią :) Pogratulować zakupu i wykonania - no i oby dobrze się sprawowało w 2009 (korzystając z okazji składam życzenia noworoczne ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturoski, bo tak mi się temat napatoczył: czy Twoje auto jeździ na tym K04 w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jezdze na tym caly czas. Auto jezdzi jednak bez korekty, wiec jest jaco taco. Przykra wiadomosc dla mnie - auto znajdzie sie wkrotce w dziale "Na sprzedaz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "bez korekty" było na jakiejś hamowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo na hamowni takze sie nie dowiem co i jak... Jezdzi tak jak diesel duzy strzal momentu w okolicach pomiedzy 2-3k rpm i potem juz jest szczaw. Jak tylko odbiore nowe autko Passat idzie na sprzedaż. W polowie wrzesnia pojawi się wątek może znajdzie się chętny do dokonczenia tego projektu bo tutaj wiele nie brakuje... W aucie siedzi cala masa dobrych gratów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bylo na hamowni takze sie nie dowiem co i jak... Jezdzi tak jak diesel duzy strzal momentu w okolicach pomiedzy 2-3k rpm i potem juz jest szczaw

a mówili program zrób, to nieee... ;) szkoda, czekamy na następcę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać nie mogę po nocach przez ten samochód. Dużo czasu i serca się w niego władowało. Niewiele brakuje w nim do pełni szczęścia. Na dzień dzisiajszy tylko soft mu się należy. Nie wiem co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

To zrob ten soft,a pojazd pozostaw jako 2 w rodzinie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturoski, a Ty kierownicę to po której stronie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złej, czyli po prawej

 

EDIT

 

Dobra to będzie tak: po długim namyśle zdecydowałem, że nie sprzedam auta. Dogadam się ze znajomym mechanikiem, żeby postawić u niego passka na dłużej i w miare przypływu gotówki grzebać auto do końca. W planach będzie rebuild silnika, dyfer, big brake'i, prawdopodobnie zdjęcie klimy, żeby odciążyć przód, przerobienie wzmocnienia czołowego tak aby odsłonić cały fmic i przemalowanie na koniec. Temat pociągnie się około 3 lata. Autem nie będę jeździł przez ten czas. Ciężko rozstać się z tą kupą blachy.

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeżę temat. Grzebie trochę w Passku ostatnio. Wymiana paru elementów. Wróciło poprzednie sprzęgło z aluminiowym kołem zamachowym. Wymiana skrzyni bez kanału to niezły cyrk tak w ogóle. Wymieniłem już łożyska w kołach. Wymiana wszystkich hamulców. Z przodu bedą tarcze Red-Dot i klocki Ferodo DS, tylko, że przysłali mi tarcze ze złym rozstawem śrub. Na tył poszedł zwykły komplet Pagid. Wywalam też klimę. Wymieniam napinacz łańcuszka rozrządu jutro. Chcę również wywalić odme i wstawić tylko filterek. Potem coś trzeba zrobić z tym przodem, żeby ic lepiej oddychał. Na koniec program w Chipwizards. Czy przy wywaleniu klimy zawieszenie z przodu diametralnie zmieni swoje zachowanie? Jutro jeszcze postaram się zamontować wskaźnik doładowania. Z tym podem powinno się fajnie komponować.

 

IMAG0088.jpg

 

IMAG0084.jpg

 

IMAG0082.jpg

 

IMAG0060.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idą prace do przodu? :) 260 konia będzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260 to raczej nie bedzie. Nie chce inwestowac zbyt wiele w ten samochód. Na seryjnych wtryskach i pompie, jeśli wyjdzie płynne 205 koni - będę glad. Muszę się tylko upewnić przed programem, że nie ma żadnych wycieków boost. Myślę, że przy zdjęciu 20 kilo z przodu, z lekkim jednomasem zabawa będzie całkiem fajna w granicach 200KM. Martwią mnie tylko sprężyny z przodu, czy auto czasem nie podskoczy do góry za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturoski muszę powiedzieć, że twój temat mnie zainspirował :)

Polazłem twoim tropem (jeszcze w trakcie jestem w zasadzie) ale już jestem zadowolony :)

Czekam z niecierpliwością na Twój wykresik z hamowni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wkrótce...

 

Nadal czekam na tarcze na przód. Dowiedzialem sie wlasnie, ze w moim Passku wzmocnienie czolowe pod zderzak powinno byc aluminiowe. Kto chyba kiedys cos zakombinowal... Tak czy inaczej - dzis zamawiam aluminiowe (mam nadzieje duzo lzejsze) no i mniejszy fmic.

 

IMAG0091.jpg

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mocno świeci tek wskaźnik - nie razi nocą :?:

Artur napisał byś jeszcze jakie doładowanie masz ustawione na tym k04 - tak z ciekawości pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wskaźnik faktycznie świeci i możliwe, że bede musiał nakleić folię przyciemniającą. Nie wiem jednak jak się sprawuje, bo auto jeszcze nie jest na kołach no więc i doładowania "nie ma" jeszcze. Zgaduję tylko, że dmuchną 15psi (1 bar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie nie jest tutaj parametrem, tylko ilość powietrza, które trafia do silnika... a k04 dmucha ciut więcej... no i jest w stanie utrzymać to ciśnienie przy wyższych prędkościach obrotowych - stąd te obiecywane 250-260 koni ;)

 

btw. jesteś już tak blisko, to działaj po całości! wtryski 440tki, pompa paliwa i pęka 250tka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale dodatkowe koszty jednak mnie odpychają. Tutaj wtryski od S3 to koszt srednio 60F/szt. do tego pompa pewnie ze 150 itd... Puki co zobaczymy co wyjdzie na seryjnych wtryskach.

 

Dziś zmieniałem mocowania tylnej belki. Okazało się, że jedno miało całkiem popękany element gumowy, stąd te pływanie w zakrętach.

 

Ciekawostką jednak był dla mnie luźno wiszący wężyk gumowy wychodzący spod korka wlewu schowany za nadkolem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności