Skocz do zawartości
VALDI

Dokładane czujniki parkowania [B6]

Rekomendowane odpowiedzi

Fedwo - jaki rozmiar wiertła używałeś do zrobienia oryginalnych otworów, gdzieś przeczytałem że 21mm, ale mi bardziej pasuje 18mm.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze sa 2 modele otworów pod pdc 17.6 mm i 21.00 mm czy chesz zakładac orgynały ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zakładam oryginały, w zasadzie mam już wszystkie graty, oprócz uchwytów pdc i wiertła. Rozumiem że do oryginałów 18mm będzie ok, 17,6mm raczej nie jest do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moze ktos wie jakie nr powinien miec modul parktronika na sm tyl do passata b6

 

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

 

witam, moze ktos wie jakie nr powinien miec modul parktronika na sam tyl do passata b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 !!!!!!!!! za duze kupujesz wiertło do drewna widełkowe i delikatnie go zmniejszasz pózniej sprawdzasz na jakims plastyku jak wychodzą dzurki tak aby nie robiło ranta od strony zewnetrznej juz to tłumaczyłem Wojtkowi jak ma zrobic Fedwo pamietaj ze trzymaki czujników są tez 2 modele stare z kraglem 21.00 mm i bez kragla

 

wejdz na moje fotostory ja robiłem sam przód i tył

w razie czego zadzwon to wytłumacze 609775459

 

 

pogadaj z Fedwo z forum ma tylko na tył na odsprzedaz

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

numer tego modułu podawałem już na forum - poszukaj. Można nowy kupić w firmie z Gorzowa Wlkp. Normalna cena to 350zł. Mi udało się wyrwać za 300.

Romeo9999 - jeszcze raz DZIĘKI za pomoc!

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wojtku ( Fedwo ) ze doceniłes mój wkład dla twego moda hihihihihhihihiihhiihihh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos chce zamontowac orginalny parktronik z ops na tyl niech szuka modulu parkowania od skody o nr 1Z0 919 475 B dzieki pomocy FEDWO w moim pasaciku juz dziala!!!!! naprawde fajna sprawa... tylko dobrze podlaczcie bo ja mialem male problemy.... jeszcze raz dzieki Wojtek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłączę się pod temat czujników parkowania, bo w moim B6 jest trochę dziwnie z przednimi. Na chwilę obecną parkotronik nie działa.

Diagnostyka przeprowadzona za pomocą VAG 5053 (kupiony u Viakena) dała następujące wyniki:

Przód prawy (czujnik zewnętrzny i centralny) - brak błędów

Przód lewy - błąd czujnika zewnętrznego

I teraz zaczyna się zabawa. Zamieniłem czujniki zewnętrzne.Wywala ten sam błąd. Odłączam lewy centralny. Znowu wywala, że tylko lewy zewnętrzny. Odłączonego lewego centralnego nie widzi - nie ma błędu. Odłączam lewy zewnętrzny, podłączam lewy centralny - wywala błąd lewego zewnętrznego i lewego centralnego.

Te same czujniki przełożone na prawą stronę - nie ma błędu. Odłączam i podłączam tak jak na lewej stronie - wykazuje błąd tylko tego czujnika, który jest odłączony. A więc prawa strona jest O.K.

Czujniki to: zewnętrzne 420 919 275 A, centralne 3C0 919 275 R. Sterownik 3C0 919 283 C.

Oczywiście po każdym skanowaniu kasowałem błędy. Samochód w tym roku sprowadzony z Niemiec, do końca serwisowany. Absolutnie bezwypadkowy. W Polsce nikt w elektronice nie grzebał i nie przestawiał oprócz tego co wyżej opisałem.

Moje pytanie: Co może być przyczyną?. Sterownik, zwarcie na wiązce czy coś innego. Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalny sa dwie opcje albo sterownik walniety albo częstą przyczyną jest utrata styku na łaczeniach w wiązce przedniej (wilgoc) zabujca elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki romeo 9999 za odpowiedź. Właśnie utraty styku na łączeniach wiązki przedniej boję się najbardziej, bo lokalizacja tego może być horrorem. A od tego muszę zacząć. Sterownik później, ale to jest już pikuś.

 

PS. Sytuacja już dosyć dawno temu została opanowana dzięki wydatnej pomocy kol. romeo9999-serdeczne dzięki za pomoc. Przyczyną było brak przewodności w wiązce przedniej a takie różne dziwne błędy podczas diagnostyki wynikały z faktu, że mój skaner ma błąd w oprogramowaniu. Po prostu awarię czujnika przód lewy środkowy wykazywał jako przód lewy zewnętrzny i odwrotnie. Gdy w końcu to wyczaiłem wszystko stało się jasne.

Edytowane przez kowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanko z innej beczki a mianowicie zbieram graty do założenia ORI PDC przód i tył. Mam już sterownik 3C8 brakuje mi tylko dwóch czujników przód chrom. Pytanie czy na radiu RNS300 będę miał OPS ?

 

pozdrawiam

 

MArcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę ze swoim pytaniem. Mam problem z działaniem oryginalnego PDC. Działa raz na 8-10 włączeń wstecznego. Poza tym razem jest jednostajny pisk. Co ciekawe VAS nie wykazuje błędu żadnego czujnika... Czy to może być kwestia jakiegoś braku styku, o czym rok temu pisał romeo9999?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a masz OPS? Jeśli nie, to pewnie któryś sensor wariuje i widzi cały czas przeszkodę. Z pomocą VCDS'a można sprawdzić wskazania poszczególnych sensorów i wtedy znajdziesz ten wadliwy. Ja miałem podobnie, ale u mnie jest OPS i widziałem na RNS'sie, który sensor jest wadliwy i trzeba go wymienić. Było jak u Ciebie, raz wariował, a rez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanko z innej beczki a mianowicie zbieram graty do założenia ORI PDC przód i tył. Mam już sterownik 3C8 brakuje mi tylko dwóch czujników przód chrom. Pytanie czy na radiu RNS300 będę miał OPS ?

 

pozdrawiam

Marcin

 

Jeszcze jedno pytanie, czy do tego sterownika czyli 3C8 mogę na przód obojętnie jaką wiązkę 3C0 971 095 (i tutaj z obojętnie jaką literką ?) bo są różne do kupienia.

3C0 971 095 AL

3C0 971 095 AM

3CO 971095 AJ- ZAMIENNIK AL

3C0 971 095 BA

3C0 971095 Q

3C0 971 095 R

3C0 971 095AE

 

Jak wygląda sprawa z samymi czujnikami jaki ich model mogę pod to podłączyć ?

 

czy będą działać czujniki od skody FABII z tylnego PDC ?

 

bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

mam pytanko z innej beczki a mianowicie zbieram graty do założenia ORI PDC przód i tył. Mam już sterownik 3C8 brakuje mi tylko dwóch czujników przód chrom. Pytanie czy na radiu RNS300 będę miał OPS ?

 

pozdrawiam

Marcin

 

Jeszcze jedno pytanie, czy do tego sterownika czyli 3C8 mogę na przód obojętnie jaką wiązkę 3C0 971 095 (i tutaj z obojętnie jaką literką ?) bo są różne do kupienia.

3C0 971 095 AL

3C0 971 095 AM

3CO 971095 AJ- ZAMIENNIK AL

3C0 971 095 BA

3C0 971095 Q

3C0 971 095 R

3C0 971 095AE

 

Jak wygląda sprawa z samymi czujnikami jaki ich model mogę pod to podłączyć ?

 

czy będą działać czujniki od skody FABII z tylnego PDC ?

 

bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

 

Marcin

 

Ja mam w grilu czujniki od audi i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, a masz OPS? Jeśli nie, to pewnie któryś sensor wariuje i widzi cały czas przeszkodę. Z pomocą VCDS'a można sprawdzić wskazania poszczególnych sensorów i wtedy znajdziesz ten wadliwy. Ja miałem podobnie, ale u mnie jest OPS i widziałem na RNS'sie, który sensor jest wadliwy i trzeba go wymienić. Było jak u Ciebie, raz wariował, a rez nie.

 

Nie mam OPS, bo wciąż nie jestem w stanie uzbierać na RNS510. :P Czyli z tego co napisałeś wychodzi, że VAS nie wykryje błędu poszczególnego czujnika, a VCDS tak?

Aktualnie jestem na etapie negocjacji zakupu VCDSa i jak będę go miał to sprawdzę, który czujnik mi tu bruździ. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam OPS, bo wciąż nie jestem w stanie uzbierać na RNS510. :P Czyli z tego co napisałeś wychodzi, że VAS nie wykryje błędu poszczególnego czujnika, a VCDS tak?

Aktualnie jestem na etapie negocjacji zakupu VCDSa i jak będę go miał to sprawdzę, który czujnik mi tu bruździ. ;)

 

Jak jesteś z Wawki to mogę ci sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam pod Wawą, ale pracuję (jeszcze :D ) w Warszawie. :) Chętnie się do Ciebie zgłoszę z tym tematem, ale jak Bimbasz mi przyśle lampy z ringami. To wtedy może uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i spróbować zakodować te ringi, a przy okazji sprawdzić czujniki. :P

W kwestii zapłaty jakoś się dogadamy, mam nadzieję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc, zakładam oryginały, w zasadzie mam już wszystkie graty, oprócz uchwytów pdc i wiertła. Rozumiem że do oryginałów 18mm będzie ok, 17,6mm raczej nie jest do kupienia.

 

Możesz mi powiedzieć gdzie kupiłeś oryginały i ile dałeś? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności