Skocz do zawartości
Gość osvch

Krok po kroku jak wyjąć komputer!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość osvch

Witam, ostatnio wyjmowałem komputer alby trochę przeczyścić, przy okazji robiłem zdjęcia, nie ma tu nic trudnego ale może się komuś przydać :)

Ok, to zaczynamy :) :

 

1. odkręcamy śrubki zaznaczone strzałkami:

1.jpg

 

2.jpg

 

 

Po odkręceniu zdejmij górną obudowę, może być trochę ciężko ale to normalne...

Następnie odczepiamy taśmę która trzyma komputer:

 

3.jpg

 

 

Zdejmujemy złącza pociągając dla prawego złącza łapkę w prawo i analogicznie dla lewego złącza w lewo. Łapka zaznaczona kropkami:

 

4.jpg

 

5.jpg

 

 

Po wyjęciu u mnie wyglądało to tak:

 

6.jpg

 

 

Następnie odkręcamy śrubki na zdjęciu:

 

7.jpg

 

8.jpg

 

W sumie to wszystko, zostało jeszcze odczepienie kilku wiązek kabli, lecz przed tym polecam wziąć kartke i dokładnie spisać gdzie jaka wtyczka była podłączona albo jeszcze lepiej zrobić zdjęcie (tak jak ja zrobiłem ^^ ):

 

9.jpg

 

Żeby odczepić te wtyczki trzeba się namęczyć, przynajmniej ja trochę przy tym posiedziałem... trzeba delikatnie podważać śrubokrętem wtyczkę i z wyczuciem wyciągać ją palcami, osoby z dużymi palcami mogą mieć problemy bo jest tam dosyć ciasno :) Po wyjęciu kabli zdejmujemy puszkę od komputera standardowo czyścimy w około z liści i innych brudów i pamiętajmy o uszczelce pomiędzy karoserią a obudową komputera żeby była dobrze zamontowana bo może się skończyć przeciekaniem wody do wnętrza samochodu... Ja dla zabezpieczenia jak widać na przedostatnim zdjęciu łączenie blachy i obudowy potraktowałem silikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W imieniu administracji dziękuję za napisanie instrukcji i umieszczenie zdjęć. Postaram się, by opis trafił do naszego portalowego warsztatu... tylko najpierw dowiem się co się z nim stało i czemu zniknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: czy wtyczka do której podłącza się VAGa idzie kablami do komputera i tez na drugim końcu jest wtyczka? Jeśli tak to zastanawiam się czy może jej nie odłączyć z wiadomych powodów;) Pod komputer nie podłącza się samochodu codziennie.. a zawsze to jakieś utrudnienie...

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, ze zbiera mi sie woda pod komputerem:

 

dsc01928ly.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po lewej stronie od obudowy bylo sporo syfu, troche to przeczyscilem ale woda dalej sie tam zbiera.. Zeby podniesc ta obudowe trzeba ja otworzyc i wykrecic kompa? W ogole przed odlaczaniem wtyczek odlaczyc aku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogole przed odlaczaniem wtyczek odlaczyc aku?

nooo jasne ze TAK

 

mi też sie tam zbiera woda ale szybko spływa, oczywiście na zewnątrz a nie do środka :P:P

 

bardzo przydatny opis, wiele razu już próbowałem wyjąć tą skrzynkę i zawsze sie kończyło,

pierd.....e to k..... hahaha

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak, można odpiąć ale każdy w miarę kumaty znajdzie bez problemu potrzebny mu przewód, choć samo przeniesienie złącza w inne miejsce w samochodzie powoduje utrudnienie ;] kiedyś znajomemu zamieniłem przewody we wtyczce, tylko on i ja wiedzieliśmy, złodziej sie chyba zdenerwował bo była gaśnica wypróżniona na tapicerkę i powybijane szyby

 

 

jak się zbiera woda, to zobacz czy masz drożne masz odpływy wszystkie a szczególnie te co są na półce gdzie aku stoi, dlatego fajnym rozwiązaniem jest podszybie od FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod aku i serwem odplywy mam drozne, bo tam sie woda nie zbiera, tylko za kompem w tym rogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powyciagaj z okolic puszki komputera liscie i jakies paprochy ktore blokuja odplywa wody w strone akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie za kompem masz pewnie syf jak chu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powyciagaj z okolic puszki komputera liscie i jakies paprochy ktore blokuja odplywa wody w strone akumulatora

 

 

Tylko ostrożnie, żeby nie uszkodzić obudowy i kleju którą jest uszczelnione miejsce poleczenia z karoserią. Jeśli nie będzie się ostrożnym to woda wleje się prosto na wiązkę elektryczna w okolicach nóg kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ostrożnie, żeby nie uszkodzić obudowy i kleju którą jest uszczelnione miejsce poleczenia z karoserią
Tam nie ma kleju(oryginalnie).Między obudową sterownika a blachą karoserii, znajduje sie uszczelka i tak jak napisałeś- lepiej jej nie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę to już zapewne dawno H.... strzelił. Wiec skoro tam sie dobierasz, to od razu załatw trochę benzyny oczyszczanej i silikon :D Wyczyść, zalej silikonem i złóż obudowę.

Ja to będę robił w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszczelkę to już zapewne dawno H.... strzelił. Wiec skoro tam sie dobierasz, to od razu załatw trochę benzyny oczyszczanej i silikon Wyczyść, zalej silikonem i złóż obudowę.

Ja to będę robił w przyszłym tygodniu.

Zgadzam sie z przedmówcą.Chociaż uszczelka była "jak nowa",to mimo wszystko przepuszczała wilgoć,co skutkowało

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1172882#post1172882 .

I tak jak pisze Danek75,uszczelniłem to miejsce jeszcze silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak go będziesz chciał kiedyś rozkleić, to jak to zrobisz? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak go będziesz chciał kiedyś rozkleić, to jak to zrobisz? :fajny
podobno w temp 80-90*C sie rozpuszcza jak ori klej w reflektorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej to nie silikon, więc ja bym raczej tego nie stosował. No chyba że jak teraz skleisz, to juz tam nie zaglądniesz i takie auto sprzedasz po pewnym czasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności