Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam musze wymienic zamek w drzwiach symbol mojej czesci to 3C1837016A   orientuje sie ktos moze czy zamek o symbolu 3c2837016a bedzie równiez pasawał czy musi byc konioecznie taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamkę ściągnąłem, popsikałem, myślałem że da radę, przyszły mrozy i doopa, nie otwiera się od zewnątrz a jak już się otworzyło od środka to się nie chciały zamknąć. Poszła robota w rozbiórkę mając nową ori linkę z serwisu, okazało się że linka jak nowa, problemem był sam zamek, była w nim woda która zamarzała razem z zamkiem. Został przepłukany naftą, nasmarowany, oczywiście jak już było na wierzchu linka poszła nowa. Czekamy na mrozy

 

Jedna rzecz, dlaczego tam tyle wody, skrapla się, lub różnica temperatur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pitbul455 jaki masz symbol tej linki? Też muszę to badziewie wymienić. Ile dałeś za nową, jak można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prosbe do was koledzy o pomoc.

Posiadam passata b6 2.0 140 2006r dzis rano chialem otworzyc drzwi od strony pasazera pociagam za klamke a tu nic drzwi sie nie otwieraja i do tego luzna klamka.. od srodka drzwi otwieraja sie bez problemowo. Wiec znalazlem chwilke czasu zdjalem klamke ale nie widac tam linki przy klamce jak np. W passacie b5. Czy ten system inaczej dziala??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak rozwiązałem ten problem. Standardowo centralny nie otwiera drzwi od zewnątrz. Zamek gdy mialem w ręku odkrecilem jedna śrubkę na krzyżak i zdjąłem maly plastik -ukazał sie caly mechanizm W moim przypadku nie oddawał maly bialy plastki i nie zalapywala klamka zewnetrzna by otworzyc drzwi. W celu przesmarowania go napsikalem sporo cos w rodzaju wd40 potem smar miedziany a gdy to nie pomoglo wpuscilem ze dwie strzykawki rzadkiego oleju. Nadal nic wiec odkrecilem jeszcze cztery wkręty na krzyżak i wszystkie Male śrubki imbusowe trzymające go. Podlaczylem i pięknie zaczol oddawać. Wiec zadowolony skrecilem śrubki jak byly a tu znowu lipa. Pomoglo poluzowanie wszystkich tych srubek-czyli zbyt mocno skręcone trzymaly cos w zamku. Spisany na straty został uratowany. Pozdrawiam.

Edytowane przez marek398
jeszcze jedna wazna rzecz po zmianie pilota ze slaba bateria na drugi z mocna ktory zawsze lepiej lapie takze jest poprawa nie wiem czy ma to cos wspolnego ale u mnie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A moj problem polega na rym ze zamkne auto normalnie z pilota ale juz go nie otworze. Przycisk od klapy dziala normalnie. Po zamknieciu auta zaczyna sie swiecic caly czas czerwona dioda w dzwiach. Co moze byc tego przyczyna? Trezba zaprogramowac kluczyk? Prosze o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem passaciarze,

miałem identyczny problem w B6, parę dni mi to zajęło, ale sprawa była prosta jak drut. Po kolei proszę spróbować zanim zaczniesz rozbierać cokolwiek:

1. otwórz samochód z pilota - lewe się nie otworzą (usterka)

2. wejdź do auta, otwórz lewe drzwi klamką wewnętrzną

3. zamknij drzwi

4. zapal silnik (nie wiem, może wystarczy włączyć zapłon - ja odpaliłem silnik), a może nie trzeba zapalać ani zapłonu - nie wiem, nie eksperymentowałem.

5. odblokuj drzwi blokadą przy podszybiu, chodzi mi o te kłódki po lewo pod lewą szybą, naciśnij tę "otwórz"

6. przez otwartą szybę pociągnij za klamkę zewnętrzną, u mnie się otworzyły

7. wyłącz silnik, otwórz drzwi, wysiądź, zamknij i sprawdź.

8. u mnie samochodzik wrócił do właściwego stanu otwierania i zamykania, mam nadzieję, iż u Ciebie też.

Po prostu wynika z tego, iż zwyczajnie były lewe drzwi zablokowane, dlaczego? Nie wiem.

przepraszam za prostacki przekaz, ale lubię jak do mnie też się tak pisze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto winowajca zablokowanej klamki zewnętrznej drzwi przednich w b6 

20220113_171905.jpg

20220113_172001.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem że drzwi nie otwierają się od zew. Dziś rozebrałem boczek, wyciągnąłem szybę, bębenek i byłem o krok od dojścia do mechanizmu zamka i linek. Niestety poległem na ściągnięciu klamki zew. Proszę o wsparcie jak ją wyciągnąć. Nadmienię iż śruby od czoła poluzowane ta od bębenka zamka i ta regulacyjna lecz jak ciągnę klamkę to nie odchyla się ona tak mocno bym przez przesunięcie mógł wysunąć klamkę. Jak odchylam klamkę (otwieram) to blokuje go taki mały metalowy stoper i brakuje miejsca aby plastikowa część klamki wyszła z prowadnic. Na zdj. "klamka' zaznaczyłem miejsce gdzie nie mogę wyciągnąć klamki. Na zdjęciu 'blokada' na czerwono miejsce w którym blokuje mi się klamka jak ją ciągnę, a na zielono jakiś metalowy element który ogranicza wychylenie klamki. Z góry Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

klamka.jpg

blokada.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykręć spowrotem śrubkę od wkładki i powinno wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wczoraj rano otwierałem tylne prawe  tylne drzwi działały.

Po południu chciałem je otworzyć i nie mogłem. Nie mogłem też otworzyć drzwi pasażera.

Nie otwierają się ani z kluczyka, ani ręcznie z zewnątrz i wewnątrz ani w środku przyciskiem.

Są jakby zaryglowane. Sprawdzałem to zamykając kluczykiem auto, wciskając 3 razy zamykanie. W tym momencie nie mogę otworzyć drzwi kierowcy.

Więc to wygląda jak zaryglowane oba drzwi.

VCDS-em wyszło:

01812 - Supply Voltage for door controller; Pass side (J387)

002 - Lower limit exceeded

I drzwi PT

01814 - Supply Voltage for door controller; Pass side (J389)

002 - Lower limit exceeded

Edytowane przez suhotnik
Update VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z kolei u mnie nie dzialają tylne drzwi pasażerów ani podczas otwarcia z kluczyka ani z przycisku na drzwiach kierowcy. Z kluczyka jedynie potrafią w VCDS zmienic status na LOCKED gdy je zamknę lecz w obu przypadkach nie zmieniaja się na UNLOCKED i od zewnatrz nie żyją. Jedynie po otwarciu manualnym z wewnątrz można je otwierać od zewnątrz.

Czy to problem z modułem komfortu?

 

Edytowane przez pepepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie na taki przypadek:

Kiedy robi się zimno, tak ok. -10 to centralny zamek nie zamyka drzwi kierowcy. Zamknięte powiedzmy jak jest auto ciepłe lub jak było cieplej, ale przychodzi mróz -10 i auto otworzę z pilota, ale już nie zamknę , drzwi kierowcy zostają otwarte. Chciałem zamknąć kluczykiem, ale okazuje się że nie mogę bębenkiem przekręcić - nie wygląda by był zamarznięty bo się lekko rusza, ale coś go blokuje. Gdy mróz odpuszcza zamek się zamyka z pilota , z bębenkiem nie sprawdzałem. Nie sądzę że linka przymarza bo przecież w jedną stronę działa. W Ogóle to ryglowanie z pilota jest jakoś z linką powiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Linki są tylko do klamek. Wyczyść i przesmaruj cały zamek i silniczek centralnego. Jeśli nie słychać go przy zamykaniu to masz winnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać gdy jest mróz duży i nie zamyka drzwi. Ostatnio postawiłem auto w cieple i zaczął się normalnie zamykać z pilota. Przy okazji sprawdziłem czy fizycznie kluczykiem da się wtedy zamknąć, bo tak jak pisałem, nie mogłem przekręcić wkładki zamka, i okazuje się że tym razem kręcę normalnie wkładką i zamykam i otwieram z kluczyka. Teraz stoi na mrozie i tak się zastanawiam czy nie spróbować otworzyć kluczykiem, nie pilotem. Jak się otworzy , w sensie wkładka będzie się obracać, to zamykania spróbuję z pilota. Będę wiedział czy to wkładka przymarza czy coś innego. Ewentualnie mam zamiar trochę białego smaru wpuścić przez ten otwór co się wkładkę / bębenek odkręca po otwarciu drzwi. Chyba niczemu tam ten smar nie zaszkodzi, nie?  W sensie jakiejś elektryce czy "cuś"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2023 o 13:23, suhotnik napisał:

Cześć.

Wczoraj rano otwierałem tylne prawe  tylne drzwi działały.

Po południu chciałem je otworzyć i nie mogłem. Nie mogłem też otworzyć drzwi pasażera.

Nie otwierają się ani z kluczyka, ani ręcznie z zewnątrz i wewnątrz ani w środku przyciskiem.

Są jakby zaryglowane. Sprawdzałem to zamykając kluczykiem auto, wciskając 3 razy zamykanie. W tym momencie nie mogę otworzyć drzwi kierowcy.

Więc to wygląda jak zaryglowane oba drzwi.

VCDS-em wyszło:

01812 - Supply Voltage for door controller; Pass side (J387)

002 - Lower limit exceeded

I drzwi PT

01814 - Supply Voltage for door controller; Pass side (J389)

002 - Lower limit exceeded

Jak otworzyć zaryglowane drzwi gdy nagle straciły prąd i nie można otworzyć ani z zewnątrz/wewnątrz?

Dodam jeszcze , że nie ma prądu w całych drzwiach. 

Lusterko, szybą i ryglowanie nie działają, a drzwi są zamknięte. 

 

Edytowane przez olej897

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, olej897 napisał:

Jak otworzyć zaryglowane drzwi gdy nagle straciły prąd i nie można otworzyć ani z zewnątrz/wewnątrz?

Dodam jeszcze , że nie ma prądu w całych drzwiach. 

Lusterko, szybą i ryglowanie nie działają, a drzwi są zamknięte. 

 

Drzwi kierowcy? To jedynie kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jankus napisał:

Drzwi kierowcy? To jedynie kluczykiem.

Niestety drzwi pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 14:04, olej897 napisał:

Niestety drzwi pasażera.

Mam pewien pomysł, zdejmij nadkole od strony pasażera i wyjmij gąbkę, powinieneś mieć dostęp do wiązki drzwi. Tylko co dalej, ciasno będzie żeby polutować kable, jeśli są przełamane. Chyba że podpiąć się z zasilaniem poza kostką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności